Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie podczas ruszania.


ziko02

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W moim autku zaczyna dziać się coś niedobrego. Niby nic strasznego ale bardzo mnie to irytuje. Mianowicie podczas ruszania słychać takie pojedyncze stuknięcie. Czasami też tak się dzieje jak wrzuce mu 2gi bieg.

Dźwięk ten jest bardzo cichy i dobiega z podwozia a konkretnie jak siedziałem na miejscu pasażera, a zona prowadziła, to było czuć go delikatnie na fotelu. Ja, prowadząc nie czułem nic na miejscu kierowcy.

Dźwięk też jest wyczuwalny, tzn przenosi się ten "stuk" na tylną kanapę z prawej strony (z lewej nie sprawdzałem). Dodam, że jak gra radio to dźwięk nie jest słyszalny. Na nierównościach jest ok, nic nie stuka.

Ostatnio samochód był na przeglądzie, i diagnosta mówił ze wszystko gra. Co to może być? Zaznaczam, że nie znam się na mechanice.

Proszę koledzy o pomoc, sugestie, rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sprawdzic wielowahacz to trzeba miec troche pojecia i nie kazdy diagnosta sie na tym zna. Zaczalbym od porzadnego sprawdzenia wahaczy, a szczegolnie dolnych, potem poduchy pod skrzynia i silnikiem. Przyczyn moze byc wiele. Auto na podnosnik, do tego dobra breszka w reke i sprawdzac wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie przede wszystkim dolny prosty (nośny). Miałem identyczne objawy i to właśnie ten wahacz był winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie przede wszystkim dolny prosty (nośny). Miałem identyczne objawy i to właśnie ten wahacz był winny.

Ossek, dziś na parkingu wyłączyłem radio i klime, wbiłem 1 i gdy auto się toczyło dodawałem lekko i puszczałem gaz. Wtedy słychać ten cichy stukot.

Nie dochodzi on z przodu a bardziej go słychać za plecami kierowcy, środek, tył auta.

No nic, oddam auto do jakiegoś kumatego diagnosty. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie obejrzyj dokładnie cały wydech :)

EDIT: teraz zauważyłem, że jesteś ze Szczecina. Podjedź na stację kontroli przy rondzie Hakena, pracuje tam ogarnięty diagnosta - tylko musisz trafić na tego z wąsami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Greg, jak znajde chwile to podjade. Moze trafie na wąsatego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w moim przypadku miałem stukanie przy ruszaniu, dodawaniu gazu oraz zmianie biegów. Zmieniłem po wizycie u diagnosty prawie całe przednie górne zawieszenie a problem leżał w poduszce silnika którą sam zdiagnozowałem (przypadkiem), więc dobrze wybierz diagnostę, żeby był rzeczywiście kumaty a nie na kasę naciągał swoją niewiedzą, ale skoro chłopaki polecają wąsatego to chyba wiedzą co mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem podobny obiaw i po wymianie kompletu zawieszenia wpadłem na pomysł że może zawias drzwi i to był strzał w 10, sprawdź na prawie zamkniętych czy niema luzu góra dół, ja na otwartych nie miałem ale jak były prawie zamknięte wtedy pojawiał się luz taki około 1 cm, dorobienie tulejki pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...