Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kilka problemow rns e w audi b7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

zamontowałem w swojej a4 b7 rns e i występuje kilka problemów:

- radio nie widzi zmieniarki ( oryginalna audi)

- na Fis-ie nie wyświetlają się stacje radiowe ( wcześniej to było)

- radio nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki ( za każdym razem musze je sam włączać i wyłączać)

ktoś pomoże w rozwiązaniu tych problemów??? warto dodać że rns e jest z 2012 roku z seata exeo

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

nie dawałem nic , żadnej przejściówki podłączyłem pod oryginalną kostkę, zmieniarka już działa tak jak powinna więc zostaje fis i wyłączanie po wyciągnięciu kluczyka.

---------- Post dopisany at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

a powinienem przejściówkę dać

Jakie kodowanie zrobiłeś w RNS E ? Jakie przejściówkę dałeś ?
Opublikowano

a co mi da ta przejsciowka ? ja nie mam 4 kostek jak w starej instalacji tylko jedna ktora bez problemu podłaczylem do mojego rns e

bo miałeś rns-a wcześniej:wink: nic nie kombinuj z przejściówkami tylko go zakoduj:wink: masz z exeo to zapewne skodowany jest na seata a to nie to samo:naughty:

Opublikowano
  • Autor

mialem rns d

a moze jakies wskazówki jak go przekodowac mam vaga moze sam dam rade to ogarnąć

Opublikowano
mialem rns d

a moze jakies wskazówki jak go przekodowac mam vaga moze sam dam rade to ogarnąć

STG 56 (Navigation System) -> Coding -> Function 07

0?xxxxx: Model

1 - Lamborghini

2 - Audi A3 (8P)

3 - Audi A4 (> 2004)

4 - Audi A4 Cabriolet (> 2004)

5 - Audi A6 (< 2004)

6 - Audi TT (> 2007) (sw US 0150+, EU 0500+)

7 - Audi R8 (sw US 0150+, EU 0500+)

0x?xxxx: Diagnostics for front speakers

0 - activ

1 - inactiv

0xx?xxx: Sound characteristics

0 - linear

1 - Audi A4 (> 2004)

2 - Audi A6 (< 2004)

3 - Audi A4 Cabriolet (> 2004)

4 - Audi TT (> 2004)

5 - Audi A3 (8P)

9 - Bose Soundsystem

0xxx?xx: Telephone/telematics

1 - no telephone (supply voltage for microphone actively)

2 - Mobile phone preparation (Temic - Speisesp. Microphone inactively)

3 - Mobile phone preparation (Cullmann - Speisesp. Microphone inactively)

4 - Mobile phone preparation (Nokia - Speisesp. Microphone inactively)

5 - Telematics Europe (supply voltage microphone inactively)

6 - Telematics US (supply voltage microphone inactively)

7 - Base plate diagnostic capable with comfort control

0xxxx?x: Options I

1 - default

2 - Digital-Radio

3 - Satelite-Radio

4 - Satelite- and Digital-Radio

0xxxxx?: Options II

1 - default

2 - TV-Tuner

3 - CD-Changer

4 - TV-Tuner and CD-Changer

5 - Multifunction Steering Wheel

6 - TV-Tuner and Multifunction Steering Wheel

7 - CD-Changer and Multifunction Steering Wheel

8 - TV-Tuner, CD-Changer und Multifunction Steering Wheel

Opublikowano
  • Autor

gdybym jeszcze wiedzial co mam pozmieniac bylo by super :)

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ----------

nie wiem czy to wazne ale mam rns e powyzej 2010 roku

Opublikowano
gdybym jeszcze wiedzial co mam pozmieniac bylo by super :)

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ----------

nie wiem czy to wazne ale mam rns e powyzej 2010 roku

Co tam masz w wyposażeniu to musisz odpowiednio zakodować :wink:

RNS E 2010 czy 2006 ma takie samo kodowania zrsztą domin79 ci wkleił .

Opublikowano
  • Autor

niestety ale jest lipa , wogóle nie mozna się połączyć z radiem , myslelem ze moj vag tylko sie nie laczy ale niestety przez VCDS tez nie idzie wogole nie mozna sie polaczyc , a co za tym idzie przekodowac.

Opublikowano

Bo chyba musisz podlaczyc linie K- moze RNS D ma ja w innym miejscu.

Opublikowano
  • Autor

to tez sprawdzilem i w rns d i w rns e jest w tym samym miejscu 9-10

Opublikowano
to tez sprawdzilem i w rns d i w rns e jest w tym samym miejscu 9-10

to jak miałeś rns-d to nimasz canów z radia do licznika:naughty: i dlatego nie bangla:facepalm:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-zegarow-radia-14771/

Opublikowano
dokladnie tylko jak to ogarnac?

Musisz przeciagnąc dwa kabelki z radia do licznika .

Opublikowano

z pinu 9 rns-a kostki D do pinu 20 w niebieskiej kostce licznika

z pinu 10 rns-a kostki D do pinu 19 w niebieskiej kostce licznika

pamiętaj że oba przewody mają być skręcone w tzw. warkocz:wink:

rns_e.jpg

<br /><br />

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I jak udało się odpalić? Pytam bo chce do siebie tą nawigacje wrzucić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.