Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zerwany łańcuszek rozrządu


Prezes870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zerwał mi się łańcuszek rozrządu od zaworów wydechowych. Będzie konieczność wyjmowania głowicy? Czy pogięło zawory? Słyszałem że pod tym względem jest bezkolizyjny ale wolę się spytać i być przygotowanym na najgorsze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch rozrządu napędza wałek zaworów ssących a nie wydechowych .Wałek popychający zawory wydechowe jest napędzany z paska rozrządu.

Raczej żaden mechaniczny rozrząd nie jest do końa bezkolizyjny, zawsze jest możliwość ze zawory przywalą w tłoki, wiec lepiej sprawdzić głowice, tym bardziej ze w tych silnikach jest aż 5 zaworów na cylinder z czego 3 ssące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry mechanik powinien założyć nowy lub jakiś tam używany łańcuszek ustawiając wszystko na znaki i nawet nie zakładając pokrywy wykręcić świece i sprawdzić kompresje na cylindrach. Jak wszędzie będzie trzymać to zawory nie spotkały się z tłokami :whistling: Stało się to podczas jazdy czy uruchamiania silnika? kręciłeś puźniej rozrusznikiem? nie było słychać klepania i kręcił lekutko?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwaliłem głowice i jednak dwa zawory się pogięły ;/ jutro wymieniam zawory składam wszystko i zobaczymy . Przy okazji klin na kole zębatym od wałka się obciął. No nic, nowy rozrząd, nowy łańcuszek i koło trzeba założyć i latać ; D Dam filmik po skończonej pracy jak cyka ;) BTW kupiłem ją po okazyjnej cenie z zerwanym łańcuszkiem z ładnym wypasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągniesz zawory to sprawdz prowadnice, zwykle są odkształcone

na Twoim miejscu zająłbym sie tez gniazdami i zaworami

wymiana uszczelniaczy bezwzgledna

przed montażem całosci wycisnij olej ze wszystkich popychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes870: napisz jak było z tym łańcuszkiem,pierdyknął od razu czy miałeś wcześniej jakieś niepokojące objawy?Może hałasował czy coś?Ogarnąłeś samodzielnie temat czy dałeś do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było :P Kupiłem już ją z zerwanym łańcuszkiem stąd okazyjna cena ; D sam ogarniam . Dopiero się uczę w tym zawodzie (3rok ZSZ) ale daję radę ;) Bo złożyłem ją z założonym łańcuszkiem i nowym kołem ale nie odpaliła bo kompresje straciła więc wiedziałem że trzeba głowice zwalać i tak zrobiłem. Na piątek będzie śmigać myślę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...