Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym z okolic silnika


ivanov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taką sprawe , niedawno siadła mi turbina , pękła na pół :P ale juz sie z tym uporałem , wstawilem nową wszytko niby gra ale wczoraj jak pojezdziłem troche wiecej i troche ostrzej to po otwarciu maski wydobywał się dym z przed turbiny jest taka rura z takim jakby filtrem z takiem plecionki (Przepraszam za brak profesionalizmu ale nie znam się) Znajomy mechanik mowil ze to cos tam cos tam warte jakies grosze ok. 30zł i przez tą nieszczelność lecą normalnie spaliny i nie jest to groźne , co o tym myślicie , fajnie jak by ktoś mi napisał cos na ten temat , Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi przypadkiem o łącznik elastyczny tłumika? tak wygląda? http://www.moto-trans.koszalin.pl/images/products/big/GAZELA-LACZNIK-ELASTYCZNY-WYDECHU.1122.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymontowywaniu turbiny uszkodziles badz mechanik uszkodzil Ci plecionke (kolega Mariusz podrzucil Ci linka jak to wyglada) i puszcza, albo nie zapodal silikonu i przykapca z laczenia z podowu przytkanego kata. Podjedz do jakiego tlumikarza niech wymieni Ci plecionke, przy okazji wytnij kata, zabierz go i sprzedaj, przy okazji na tym zarobisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale plecionka nie powinna puszczać bo potem wszystko ładnie do kabiny wciąga szczególnie w korkach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Jak już pisałem miałem ten sam problem i moim zdaniem może to np. wypalać się pozostały olej który spadł na plecionkę podczas gdy pękło turbo. Ja u siebie wcześniej myłem silnik i wiem że w momencie rozgrzania się plecionki pozostały płyn do mycia silników musiał się wypalić...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dokładnie to co na zdjęciu , Dzięki za odpowiedz , bardzo fajne forum , troche sie uspokoiłem :) Właśnie kata musze wyciąć bo ostatnio czytałem o tym i myśle ze tez mam zapchany co nieco. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej,jak plecionka puszcza to będzie przydymiona gdzieś,druga sprawa olej wypalający się śmierdzi olejem a rozwalona plecionka spalinami a tyle to już kolega chyba pozna po zapachu:wink: a kata sprzedaj nie oddawaj za darmo:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niepoprawnym optymistą. Miałem z olejem prawie tak samo - auto kopciło tylko przy ruszaniu a co się okazało - turbo już waliło olejem niemiłosiernie i gdybym nie wymienił w porę starego na obecne to pewnie bym oglądał swój silnik z perspektywy schrotu. Gdyby ktoś reflektował to mam swoje turbo do wglądu i mogę je sprzedać na części ale nigdy w całości. Jak ktoś chce siłownik podciśnienia czyli gruchę ze sztangą i zaślepką to zapraszam albo którąś z muszli - gorącą lub zimną oraz tę nieszczęsną bieżnię muszli gorącej - wyszlifowaną - to mam takową. Nikomu nie sprzedam jej w całości bo byłoby to najzwyczajniej próbą sprzedania złomu lub sprzedania części która posłużyłaby jako złom albo przyczyniłaby się do rozwalenia czyjegoś silnika a ja tego nie mam w zamiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie smierdziało olejem , ale juz zauważyłem ze nie dymi więc wszystko fajnie :) Jak Ktoś by chcial Audi A4 Tdi kombi na sprzedaż :P cena 6,5 tyś zł. Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

image.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie smierdziało olejem , ale juz zauważyłem ze nie dymi więc wszystko fajnie :) Jak Ktoś by chcial Audi A4 Tdi kombi na sprzedaż :P cena 6,5 tyś zł. Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 13:33 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

http://s15.postimage.org/9ypnhin6v/image.jpg

<br /><br />

Jakby ktos chcial dac kropka to jest do wlepienia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...