Jump to content
IGNORED

[B6 BFB] Problem ze skrzynia multitronic, nie można uruchomić silnika


Recommended Posts

witam wszystkich.

mam pytanie do wszystkich właścicieli multitronica czy mieli kiedyś taki problem: nieraz w momencie przekręcania stacyjki w pozycję startu świeci się kontrolka "ok" i nie mogę odpalić auta , po kilku przekręceniach stacyjki załapuję włącza się napis na wyświetlaczu (po niemiecku nie wiem co znaczy ale wtedy mogę odpalić)

Link to comment
Share on other sites

Udaj sie do SSERWIS na diagnoze. Tam powiedza Ci wszystko na temat Twojej skrzyni i silnika. Nie ma lepszych w okolicy (podobno).

http://sserwis.pl

Link to comment
Share on other sites

Omijałbym sserwis z daleka, ładnie mówią, dobrze kase wyciągają- zgłosiłem się do nich ze skrzynią oczywiście sprawną tylko podczas zmiany z D na R było puknięcie ale auto jezdzilo i zmieniało biegi idealnie- Diagnoza SSerwis skrzynia do naprawy(4 tys) i po naprawie w sserwis pol roku sam doprowadzałem auto do stanu użyteczności!!! Odpowiedzią sserwis na to, że dalej są stuki byly luzy na przegubach na wale napędowym itd, bląd oprogramowania który mieli poprawic zapłaciłem 1000zł i nic dalej to samo, poźniej sterownik skrzyni 3300 i dalej to samo . wymieniłem wszystko i czywiscie nic nie dalo, wyremontowali sprawną skrzynie. Koszt 8300zł + 5 wizyt. (200km). W końcu odpowiedz sserwis byla taka ze nie bedą juz poprawiac. Koszt usunięcia usterki 200zł, doszedłem do tego sam co było przyczyną i sam usunąlem. Wszystkie spinki od przewodów które rozłączali urwane, niedokręcone sruby itd. Szczerze odradzam, złe doświadczenie szanujący się warsztat zwróciłby pieniądze i przeprosił a oni....

Ile razy przekopiujesz jeszcze tego posta?

Już trzeci raz to czytam :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Kolego w opisie masz B5 - masz drugie auto ze skrzynią CVT czy opisujesz przypadek kolegi?

Link to comment
Share on other sites

nieraz w momencie przekręcania stacyjki w pozycję startu świeci się kontrolka "ok" i nie mogę odpalić auta , po kilku przekręceniach stacyjki załapuję włącza się napis na wyświetlaczu (po niemiecku nie wiem co znaczy ale wtedy mogę odpalić)

a jaki napis sie wyświetla, podłącz VAG sprawdz błedy w bloku engine oraz transmision

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...