Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

225/40/R18 zamiast 245/40/R18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

no właśnie tak też pomyślałem ale nikuta klikam i dalej takie malutkie, że prawie nic nie widać:facepalm:

Opublikowano

chociało mi o foto ze 225 jest delikatny naciag u mnie:wink: ze miesci sie tylko kluczyk po skosie miedzy opona a nadkolem

Opublikowano
  • Autor

no właśnie ale to jest tylne koło?? jaki masz rozmiar felg i czy autko jest zglebione aż tak bardzo?

---------- Post dopisany at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany at 10:40 ----------

aaa po skosie:facepalm::facepalm: załapałem:wink:

Opublikowano

Naciąg opony 225/40 zależy tylko i wyłącznie od samej oponki. Kiedyś już pisałem, że np NEXEN n3000 zostawiał cały rant na wierzchu, że paskudnie to wyglądało, a Vredestein US zakrywał bardzo ładnie. Dla przykładu Continental SC2 zakrywał rant jeszcze bardziej niż Vredestein.

Na felgę 8" szerokości nie polecam opony węższej niż 225 - na pewno nie 205, chyba, że jesteś pasjonatem German Style'a:facepalm: i się nie martwisz o ranty, nie wjeżdżasz pod krawężniki i masz na dupsku naklejkę "nie trąb poje..e, jadę na glebie" (bo takie coś widziałem ostatnio na CRX'ie, którego chłopaki w zakrętach prawie pchali, żeby się nie zakołysał przypadkiem:polew:

Opublikowano
  • Autor

Też widziałem te naklejki -_-" ale faktycznie raczej zdecyduję się na 225:grin:

Opublikowano

bierz 225... 245 to rozmiar dla B8

Opublikowano

Nominał w Audi A4 (B6/B7 bo w B5 tego rozmiaru nie było chyba że w RS4) dla felgi 8J jest 235 (dokładniej 235/40ZR18) - wówczas opona z feglą tworzy ładną linię i opony z rantem ochronnym dość dobrze zabezpieczają przed uszkodzeniem felgi

Opona 225 będzie już delikatnie rozciągnięta na szerokości o ochronie felgi już w zasadzie zapomnij.

Na twoim miejscu bym poszedł w 17-ki które często są 7,5 calowe i zapodał 225.

Od A6 C6 i A4 B8 rozmiar osiemnastki jest 235/45ZR18 (troszkę wyższy balon).

Opublikowano

Od A6 C6 i A4 B8 rozmiar osiemnastki jest 235/45ZR18 (troszkę wyższy balon).

nieprawda, w A6 C6/A4 B8/A5 oryginalnie producent wkłada 245/40/18 :wink:

Opublikowano

Od A6 C6 i A4 B8 rozmiar osiemnastki jest 235/45ZR18 (troszkę wyższy balon).

nieprawda, w A6 C6/A4 B8/A5 oryginalnie producent wkłada 245/40/18 :wink:

Racja z pośpiechu mi się cyferki potegowały - dobrze że kolega czujny jest. :wink:

Niemniej wysokość "balona" i tak jest troszkę większa.

Opublikowano

optymalna oponka na 8j 18 225/40 ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.