Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS szaleje


Jacy_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem kiedy jadę samochodem z większa prędkością niż 20km/h i wciskając hamulec ABS włącza się i hamuje impulsowo (tak jak powinien), tylko w tym jest problem że ABS włącza się głównie przy poślizgu a u mnie cały czas się włącza przy każdym hamowaniu jeśli hamuje z prędkości poniżej 20 km/h to tak się nie dzieje. Po podłączeniu samochodu pod komputer i przebadaniu go kilkoma programami tylko w jednym (wag pl) był widzialny problem ale nie był opisany kodem błędu pisało tylko "błąd 4 kanału ABS". O co w tym chodzi?? Do jakiego czujnika jest podłączony 4 kanał ?? Tarcze i klocki hamulcowe wymieniałem w zeszłym tygodniu przód i tył, bo były już "cienkie" ale to nic nie pomogło problem pozostał.

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odległości pomiedzy czujnikiem a pierścieniem ABS

prawidłowa 0.6 - 0.8 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...

tez wczoraj zauważyłem ze jest cos nie halo z ABSem

mianowicie: jadac autostrada ze stala predkoscia 160 tak po pol godzinie zapalila sie kontrolka od ABSu, po zgaszeniu zgasla, sam ABS przy hamowaniu pracuje normalnie, po podpieciu pod vaga blędow brak.

gdzie szukac przyczyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z 2 tyg temu to samo. Leciałem autostradą stałą prędkością 180-185 i po kilkudziesięciu km zaświeciła mi się kontrolka ABS i wykrzyknik (czyt. awaria). Znalazłem najbliższy zjazd, zgasiłem silnik dałem mu ochłonąć bo ostro dostał na tej trasie, zapaliłem papieroska, odpaliłem i pojechałem już bez kontrolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...