Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana z automatu na manual 2.8 quattro- co potrzebne


kicek87

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zamiar zamienic automat na manual .wiem ze potrzebne graty to wiadomo skrzynia pytanie czy musi byc od 2.8 czy od innego modelu pasuje?? wysprzeglik , sprzegło, koło zamachowe tez ? jesli tak to czy tez tylko od 2.8.półosie,pedały, lewarek mieszek itp:) zna moze ktos jakiegos magika w woj łodzkim ktory takie cos by wykonał? dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem taką wymianę. Opis tutaj:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/wymiana-skrzyni-automatycznej-manualna-instrukcja-235223/

Skrzynia podejdzie od 2.4 a nawet skrzynia 6-tka od 2.5 tdi- tylko wtedy już rozrusznik inny i inne koło dwumasowe.

Poczytaj mój temat, a jakby co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same części wyszły mnie coś ok 1100 zł. Oczywiście jakbyś chciał zakładać nową dwumasę ze sprzęgłem to wyjdzie jeszcze raz tyle- ja miałem kompletne sprzęgło z symbolicznym przebiegiem za 2 stówki:)

---------- Post dopisany at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ----------

Musisz jeszcze popytać czy wał od manuala i automatu w quattro jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ludzie kupujecie automaty zeby pozniej zmieniac na manual? bezsens..

ja w swoim życiu przerobiłem trzy automaty, w których skrzynie padły i włożyłem manuala, a powody były następujące:

1 automat jest super do miasta ale po jakimś czasie sie nudzi;

2 samochód używany z automatyczną skrzynią biegów jest tańszy niż z manualem;

3 jak padnie automat to naprawa to kilka tysięcy

4 używana skrzynia automatyczna jest o wiele droższa niż używana skrzynia manualna

5 za popsutą skrzynie automatyczną za każdym razem dostałem więcej niż kosztował mnie zakup skrzyni manualnej wraz ze wszystkimi potrzebnymi podzespołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie kogos z okolic łodzkiego kto by mi ta przekładke zrobił moze moge dojechac do 200 km ode mnie czyli sieradza woj łodzkie

---------- Post dopisany 24-04-2013 at 23:55 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2012 at 15:58 ----------

koledzy po prawie roku jazdy automatem mam zamiar włozyc manuala mam takie pytanie zna ktos kogos kto zrobi przekładke ze swoimi gratami a ja bym zapłacił wiadomo odpowiednia cene i odebrał autko na gotowo wiem ze lepiej było by sprzedac i kupic manuala ale ja w swoja a4 kasy zainwestowałem i nie mam zamiaru sie jej pozbywac prosze o odpowiedzi i namiary jesli ktos posiada

---------- Post dopisany 25-04-2013 at 00:03 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2013 at 23:55 ----------

nie musi byc z łodzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...