Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!


jezunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem dzisiaj logi dynamiczne, mam nadzieję, że wszystko wyszło dobrze.

Ogólnie autko jeździ całkiem dobrze, ale mam wrażenie, że brakuje mu torchę mocy.

Dodatkowo nie mogę wyregulować dobrze instalacji brc24, gazownik już stwierdził, że to na 100% wina silnika, więc niech ktoś mądrzejszy na to zerknie. Z góry dzięki.

Log (0 - 001)

Log (1 - 031)

Log (2 - 033)

Log (3 - 115)

Log (4 - 004)

Log (5 - 002)

Log (6 - 020)

Log (7 - 034)

Log (8 - 118)

Log (9 - 032)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi robione na gazie? masz mega ubogo, wtryski zapętlone, nie wiem ale temp. troche wysoka. Napisz czy robione na gazie czy na pb bo tak trudno powiedziec co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie robione na pb,

jak przełącze na gaz to od razu mi wywala check i:

17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded

do tego wczoraj w pakiecie:

16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 002 - Lower Limit Esceeded - Intermittent

przed robieniem logów skasowałem błędy i zrobiłem jakieś 30-40 km na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robione na pb to znaczy że jest problem z paliwem, przydałoby sie sprawdzic ciśnienie na listwie paliwa podczas jazdy, mozliwe że filtr paliwa przytkany lub pompka pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robione na pb to znaczy że jest problem z paliwem, przydałoby sie sprawdzic ciśnienie na listwie paliwa podczas jazdy, mozliwe że filtr paliwa przytkany lub pompka pada.

da się to ciśnienie sprawdzić vagiem? jeśli tak to jak?

filtr paliwa wymieniony miesiąc temu razem z pozostałymi.

Są jakieś przesłaniki, że to może być jeszcze ew. coś innego? bo jutro jade do mechanika i od razu bym obadał wszystkie możliwości.

Dzięki Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem sie nie da, a cisnienie musisz sprawdzić w czasie jazdy z butem w podłodze nie może spadać poniżej 3,5 bara chyba? nie wiem dokładnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robione na pb to znaczy że jest problem z paliwem, przydałoby sie sprawdzic ciśnienie na listwie paliwa podczas jazdy, mozliwe że filtr paliwa przytkany lub pompka pada.

aaa jeszcze jedno, wspomniałem wcześniej, że problem wystąpił najpierw na gazie i na gazie wyskakuje błąd ubogiej mieszanki, więc chyba nie koniecznie musi mieć coś wspólnego z powyższym?? Jak śmigam na benzie to żadne błędny nie wyskakują, ostatnio sprawdzałem przez 200km i nic, a na gazie to po kilku, kilkunastu km zawsze wywala:

17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded

Zapomniałem jeszcze dodać, że chleje jak smok, auto oczywiście:)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie na gazie jest jeszcze gorzej niz na pb ale wcale sie nie dziwie że gazownik nie może tego ustawić, doprowadz najpierw benzyne do ładu a potem dopiero reguluj lpg, tak jak pisałem zobacz sobie czasy wtrysku praktycznie od 2 tys obr. wtryski maks otwarte a paliwa brakuje, długo jeżdzisz na lpg? może wtryski pb zapieczone, sprawdz to ciśnienie paliwa i układ paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi mam 2 miesiące, a poprzednik założył gaz we wrześniu 2009, jutro postaram się posprawdzać ciśnienie paliwa.

Dzięki za pomoc, będę na bieżąco uzupełniał info co udało się zrobić. Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to mile widziane.

Pozdr

P.S. Która grupa za to odpowiada? żebym nie musiał powtarzać wszystkich logów żeby sprawdzić czy już z paliwem lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ paliwowy sprawdzony, wymieniony filtr i pompa paliwa(okazało się że wsadzona była pompa od dizla i dawała max 3 bary), mechanik wyeliminował wtryski (pomimo iż ma maszynę do ich czyszczenia), ponieważ chodzi równo i nic nie trzęsie, na luzie się wkręca jak należy. Problem niestety pozostał, auto ciągle słabo jedzie, jakby nie dostawał swojej dawki paliwa. Błędów żadnych na razie nie wywala.

Może być przepływka? Na chwile ją odłączyłem to nic się nie zmieniło, wywaliło tylko błąd, ale jak znowu podłączyłem to ciężko zapalał, potem w ogóle nie chciał się wkręcać, ale po kilku km wszystko wróciło do normy. Jakieś nowe pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego ze auto nie jedzie jak nie dostaje paliwa . sprawdz cisnienie paliwa w czasie jazdy tak samo jak bys robił logi od 2000-6500 obr powinienes miec cisnenie ok. 3,5 lub 4,5 bar w zaleznosci jaki masz rgulator cisnienia paliwa.jak zrobisz porzadek z cisniem paliwa to auto to powtórz logi bo na ta chwile tylko tyle mozna stwerdzic z tych logów .

---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

tak patrze na te twoje pierwsze logi masz tam lepsze cisnie paliwa na tej niby pompie z diesla niz na tej nowej cos ten tówj mechanik sie nie popisał .jak chcesz dojsc szybciej do ładu z autem to zadzwon do mnie to szybciej dogadamy niz piszac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny log po kolejnej interwencji mechanika, niby przewód paliwowy jakiś był ściśnięty. Zrobiłem dzisiaj tylko jeden log, żebyście mnie utwierdzili, że dalej szukać w paliwie?? auto zaczęło gorzej odpalać i jak się rozpędza to czasem przerywa. Mechanik twierdzi, że na listwie jest 6 barów i że teraz to już trzeba sprawdzać przepływkę, ale wtryski jeszcze nie byly czyszczone.

Log (0 - 002)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku obserwuje twój problem,przepływka co prawda pokazuje troche za mało ale myśle że to nie jej wina w logu 002 widać że ms jest za duży ponad 20 do 24 masz amb a ja bfb to prawie to samo umnie w logu 002 ms max 18. może masz nie seryjne wtryski(większe) najlepiej było by podmienić listwe z wtryskami na próbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by były wieksze wtryski to czasy by były krótsze niz 15 ms i korekta w kanale 32 była by na - a nie na +

---------- Post dopisany at 19:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:43 ----------

jakies postepy? miałes dzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jest jakiś postęp:) wymieniona pompa paliwa 2 razy. Pierwsza okazała się jakimś chińczykiem i albo padła od razu albo założyli już zepsutą. Teraz mam ori używaną i auto jedzie duuużo lepiej, zrobiłem 300 km na paliwie i nie wywala błędu ubogiej mieszanki. Poniżej właśnie zrobione logi:

Log (0 - 118)

Log (1 - 031)

Log (2 - 115)

Log (3 - 020)

Log (4 - 002)

Z góry wielkie dzięki za analizę, mam nadzieje, że już będzie dobrze.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie paliwa jest teraz ok przepływka mogła by troche wiecj pokazac ,jedynie do czego mozna sie przycepic to cisnienie doładowania strasznie pózno osiaga wartosc zadna . wyglonda mi to na wadliwie działajacy n75 ale dla pewnosci sprawdz jeszcze szczelnosc cisnieniowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

ostatnimi czasy borykam się z wywalającym płynem chłodniczym, więc podpiołem vaga w trakcie jazdy i w grupie 118 mam load 0,00 cały czas. Dodam, że w między czasie wymieniłem N75 na nowy i wymieniana była uszczelka pod głowicą (niepotrzebnie) i regenerowana turbina.

O czym świadczy że mam load 0,00?? Mechanik coś źle pospinał jak składał silnik??

Logów na razie nie mogę zrobić bo docieram tipttronic po remoncie.

Z góry dzięki Pozdr

EDIT: sprawdziłem i 118 pokazuje ciśnienie doładowania, więc skoro u mnie jest ciągle 0,00 to n75 się wysrał kompletnie?? to możliwe?? czy raczej coś źle pospinane?? bo na oko wygląda ok, tylko że na moje oko, a to o niczym nie świadczy:/

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...