Jump to content
IGNORED

[B5 AVG] Brak mocy na zimnym silniku

topor
 Share

Recommended Posts

Witam

dzisiaj na dzien dzie3cka moja audika zrobila mi zajebisyty pprezent. Mianowicie turbina przy zimnym silniku w ogole sie nie zalacza.... czuje sie tak jakbym jezdzil moja stara ibiza SDI. po rozgrzaniu silnika juz jest jako tako, mozna odczuc turbinke ale tez nie jest to co powonno sie dziac...

wie moze ktos jak rozwiklac ten problem??

Podepnij Vag'a, zrób logi i zobaczysz co mu dolega.

może dziura gdzieś i powietrze spyla, może przepływomierz, może turbina klęka

dużo może, zrób tak jak kolega powyżej napisał :th:

najlepsze ze czasem jest moc... czasem jej nie ma:/ juz mnie szlak trafia. szukam teraz kogos kto mi loi zrobi.

logi dynamiczne zrobione... Nie wiedzielm ze w moim miesxcie jest warszta tylko do audi... logi wykazaly sprawnosc turbiny i wszytskiego innego.. Wg. mechanika to zle ustawiony rozrzad i zaplon ktory robioem 2 tyg. temu. Wiec jutro pojade na mala reklamacje.

vagiem czy jak?? mechanior powiedzial ze all ok

a ja w ym jesrtem w sumie laikiem.

logi dynamiczne zrobione... Nie wiedzielm ze w moim miesxcie jest warszta tylko do audi... logi wykazaly sprawnosc turbiny i wszytskiego innego.. Wg. mechanika to zle ustawiony rozrzad i zaplon ktory robioem 2 tyg. temu. Wiec jutro pojade na mala reklamacje.

watpie ....

dawaj logi z tej diagnozy ....

logow nie posiadam... nic nie dostalem. ;(

logow nie posiadam... nic nie dostalem. ;(

no to doopa ....

umow sie z jakims klubowiczem z okolicy ktory jest w posiadaniu Vag'a i zrobcie pelna diagnoze ...

[p.s mechanik mowil cos o bledach .... ? ]

bardziej sklanialbym sie w kierunku jakiegos wysranego czujnika/miernika ... ale to tylko gdybanie :mysli:

bledow nie bylo w ogole... na vagu sprawdzil tylko ze jest zle ustawiony zaplon. [br]Dopisany: 02 Czerwiec 2008, 21:12 _________________________________________________dodam tylko teraz ze brak mocy odczuwalny jest na zimnym jak i cieplym silniku.

dodam tylko teraz ze brak mocy odczuwalny jest na zimnym jak i cieplym silniku.

a jak praca silnika,jak dymienie podczas deptania ... ?

co do pracy silnika mam tez male zastzrezenia... czasem sie cholernie telepie.. i tzresie buda.. a co do dymienia .. to go w ogole nie ma

co do pracy silnika mam tez male zastzrezenia... czasem sie cholernie telepie.. i tzresie buda.. a co do dymienia .. to go w ogole nie ma

moze rozrzad przeskoczyl ....

tak wlasnie powiedzial mechanik z audi... zebym zareklamowal wymieniany rozrzad.

Panowie jakby rozrząd przeskoczył to by auto albo nie paliło w ogóle albo jeździłoby jak traktor.

Z resztą jakby tak sobie znikąd rozrząd przeskoczył, to obstawiam że kolego miałby teraz większy problem niż brak mocy.

... jezdzi jak traktor. problem z moca zaczal sie jakos po 5 dniach odebrana auta z warsztatu. Auto pod vaga podpite.. zadnego bledu. wg logow wszystko dziala ok procz zaplony.. dolot sprawdzony, nigdzie powietrze nie ubywa.. pomysly mi sie juz skonczyly ;(

umowiony jestenm na czwartek rano... i Panowie z Volks-Merc beda rezac.

kolego topor czy możesz powiedzieć czy uporałeś się z tym problemem bo niestety mam ten sam..

Auto rano jak jest zupełnie zimne odpala normalnie, na wolnych obrotach chodzi spoko ale zupełny brak mocy. Mogę wcisnąć pedał w podłogę a obroty podniosą się do ok 2tys. kiedy się rozgrzeje jak ma gest to pociągnie do 3tys a jak gestu nie ma to potrafi cały czas swoją pracę ograniczać do ok 2 - 2,5tys obrotów

Jestem na etapie szukania kogoś kto w mojej okolicy zrobi mi pełną diagnostykę silnika ale na razie nikt się nie znalazł.

A może mam ten sam przypadek co kolega topor

proponuje zacząć od wymiany filtra paliwa i sprawdzenia czy prócz ropy pompa nie zasysa powietrza