Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralka pobiera prąd na postoju


jelczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy to możliwe że centralka od LPG pobiera 0,18A prądu na postoju? Po około dwóch tygodniach mam rozładowany akumulator. Akumulator nowy a instalacja to ESGI 2.

Po wyciągnięciu bezpiecznika z kabla centralki wszystko wraca do normy. Zauważyłem że do akumulatora idą dodatkowo 3 kabelki jeden do minusa i dwa do plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka LPG niestety pobiera prąd na postoju.U mnie w ADR-ze jest to samo.W sytuacji,kiedy jeździsz codziennie pewną ilość km jest to prawie niezauważalne,ale gdy postawisz auto na kilka dni,to można to stwierdzić po stanie akumulatora.Jedynym rozsądnym wyjściem jest wyciąganie bezpiecznika z instalacji gazowej,chyba brązowy 15A.Nie jest to uciążliwe,bo dostęp do bezpiecznika jest dobry-jest on pod maską na wierzchu,przynajmniej u mnie tak jest,a akumulator nie rozładowuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś źle podłaczone

np stag4, czy 300 po 10 minutach od wyłączenia stacyjki przechodzi w stan uśpienia i pobiera <10mA - sprawdzałem miernikiem

Przez miesiąc pobierze około 7,2Ah, jeżeli auto nie odpalane, wiec bardzo mało

Pozostałe odbiorniki ECU, radio pamieć itp pobierze napewno więcej i chyba auta nie odpali po 30 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy mam źle podłaczone,ale robiłem to w 2001 roku w dobrym warsztacie,który do dzisiaj montuje instalacje.Podłączenia elektryczne są na pewno dobrze zrobione.Do dnia dzisiejszego w instalacji wymieniłem zbiornik,gdyż skończyła się homologacja,a przy okazji reduktor,bo ponad 10 lat nie było potrzeby do niego zaglądać.Zrobiłem na tej instalacji LPG ponad 300 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ze w twoim sterowniku jakis element elektroniczny w ukladzie zasilania sie uszkodzil i caly czas pobiera wiekszy prad niz powinien. Tym bardziej ze to juz wiekowa instalacja.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No parę ładnych lat instalacja ma i koszt zakupu auta chyba już się zwrócił biorąc pod uwagę różnicę w cenie paliwa i mój przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnych pomiarach wyszło że to radio zużywa za dużo prądu na podtrzymanie pamięci ok. 0,15A a centralka gazu ok 0,04A. Chwilowo zmieniłem kable w radiu że nie mam podtrzymania pamięci.

0,04A to jest prawidłowe, coś z radiem jest nie tak, jakie masz radio?

naprawiałem kiedyś takie radio bo rozładowywało akumulator, powymieniane kondensatory i wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...