Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Systemy antykradzieżowe w Audi a4


wojtekz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chce kupić AC wypytują mnie jakie systemy antykradzieżowe (przynajmniej dwa) ma mój samochód, ja nie mam pojęcia możecie mi pomóc jak to sprawdzić - Audi A4 B8?

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 100% masz immobiliser, bo każde to ma. Możesz mieć też czasem fabryczny alarm, wtedy powinieneś mieć przyciski dezaktywacji ultradźwięków i czujnika pochyłu auta alarmu, umieszczone (o ile dobrze się orientuję w B8) w drzwiach nad czerwoną lampką sygnalizującą (ostrzegawczą) otwarcie drzwi. Możesz też mieć czasem inne zabezpieczenia, ale ciężko wywróżyć jakie :grin:

Co do skuteczności - to już inna sprawa, są spece że potrafią to rozbroić.

---------- Post dopisany at 08:55 ---------- Poprzedni post napisany at 08:43 ----------

Znalazłem takie coś, tu widać te przyciski dezaktywacji dsc0819j.jpg:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem niedzwiadka jako drugie zabezpieczenie ci spowodowało obniżenie zniżki ac :-)

hehe czyżby miś policjant za szybą? czy może źle rozumiem. Bo jak miś, to raczej taki straszak nie przejdzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem niedzwiadka jako drugie zabezpieczenie ci spowodowało obniżenie zniżki ac :-)

hehe czyżby miś policjant za szybą? czy może źle rozumiem. Bo jak miś, to raczej taki straszak nie przejdzie :polew:

Haha dobre miś = bearlock blokada skrzyni biegów. Mam też dobermana w aucie ale nie chcieli uznać go jako zabezpieczenie bo czasem wychodzi na siku i wtedy uto jest nie zabezpieczone hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem niedzwiadka jako drugie zabezpieczenie ci spowodowało obniżenie zniżki ac :-)

hehe czyżby miś policjant za szybą? czy może źle rozumiem. Bo jak miś, to raczej taki straszak nie przejdzie :polew:

Haha dobre miś = bearlock blokada skrzyni biegów. Mam też dobermana w aucie ale nie chcieli uznać go jako zabezpieczenie bo czasem wychodzi na siku i wtedy uto jest nie zabezpieczone hahaha

Te poniedziałki(rano) hehe, tak mi przyszło na myśl pierwsze co :facepalm: Bearlock to całkiem skuteczniejsze zabezpieczenie od misia.

A co do dobermana myślę że też dobre zabezpieczenie nawet nie musi siedzieć w środku, myślę że skutecznie by ochronił wóz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie nie powinien siedzieć w środku!!!.....

pamiętam jak w latach 90tych ktoś wqriał się na ciągłe okradanie mu auta i ostawił na noc owczarka w aucie......rano przychodzi a kół nie ma:shock3:

gdy zajrzał do auta.....tapicerkę też miał zjedzoną..... przez psa....tak się rzucał bidny nie mogąc wyjść z auta....:polew:

więc chyba lepiej zapłacić drożej AC...które i tak wyjdzie taniej.....

a co do systemów to chyba tylko homologowane biorą pod uwagę? czy własne pomysły również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie nie powinien siedzieć w środku!!!.....

pamiętam jak w latach 90tych ktoś wqriał się na ciągłe okradanie mu auta i ostawił na noc owczarka w aucie......rano przychodzi a kół nie ma:shock3:

gdy zajrzał do auta.....tapicerkę też miał zjedzoną..... przez psa....tak się rzucał bidny nie mogąc wyjść z auta....:polew:

więc chyba lepiej zapłacić drożej AC...które i tak wyjdzie taniej.....

a co do systemów to chyba tylko homologowane biorą pod uwagę? czy własne pomysły również?

Zostawić psa w aucie by było nieporozumieniem.

A systemy zabezpieczające to raczej tylko homologowane, nawet jeśli ktoś wymyśli coś wspaniałego, ale niezostanie to przetestowane, opatentowane, zatwierdzone przez organy do tego upoważnione - nie ma szans na zniżkę AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

pooglądałem auto i nie ma tego przełącznika alarmu w drzwiach o których piszecie, ale przeglądałem wyposażenie auta z numeru VIN i pisze że jest immobilaizer. Czyli wychodzi na to że mam tylko jedną ochronę antykradzieżową w aucie - kurde będę miał problem z zawarciem AC kradzieżowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóż sobie coś dodatkowo,np. kontroler dostępu KD-2006.Mówią,że jak stać na konia,to i na uzdę tyż.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie...w skali roku i tak się wróci zakup, bo jeśli ubezpieczysz będziesz miał spokojniejsze noce.

montuj alarm i nie płacz nad ceną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne sa alarmy fitmy Dest z dodatkowa karta anty napadową ,kiedys taki mialem w a3 i bylem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...