Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile oleju wam bierze na 1000 km ??

Ile oleju bierze na 1000 km 25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile oleju bierze na 1000 km

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

pytanko: A ile mniej wiecej oleju jest pomiędzy stanem min a max na bagnecie ?? Wim może ktoś, bo na razie nie ubyło mi właściwie nic, ale chciałbym to wiedzieć...

Opublikowano

MorgothDBMA, chyba ciezko to ocenic jesli ktos nie mierzyl.

Stawiam na jakies 0,5 l dla 1,9 TDI, moze nawet mniej.

Opublikowano

dolalem 800 ml w ostatnie 10000 km, wiekszosc mojej jazdy teraz to trasa londyn- warszawa-londyn..... przy predkosiach +180km/h musi sie V6 czyms nasmarowac :) :), wcale sie nie dziwie

Opublikowano

teraz po wymianie oleju (mechanik powiedział że filtr oleju był niedokręcony) jest leppiej :)

Przejechałem już 600 km i NIC NIE UBYŁO :) :)) :) :)

Ale jestem normalnie zadowolony :)

Opublikowano

Niedolewam wcale bo niema takiej potrzeby 10000 km i wymiana na nowy

Opublikowano

Podobni jak BratPitt nie ma takiej potrzeby...:))

Opublikowano

100/200 na 15k km...jak na PD i dynamiczna jazde to bardzo malutko

Opublikowano

W zaleznosci od jazdy, przy normalnej jezdzie nie dolewam nic ( oczywiscie na 10000km) latem, przy szerokich kapciach, klimie i dynamicznej jezdzie okolo 200ml

Opublikowano

Nie wiem ale bańka 4 litry styka na 15000 km czyli od wymiany do wymiany ale klinkęłem że na przedział 100-200ml ;) - z pośpiechu - zakłamuje wyniki :mrgreen:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
0,6~0,8 litra na 10 000 km .....

P.S

nie wiem czy u Was tak jest ale przy wymianie oleju zalewam na max'a (pod górny dziubek na bagnecie), w mooencie gdy ubytek oleju jest rzedu 0,2-0,25l czujnik poziomu oleju mnie o tym informuje i wyswietla stan oleju MIN.

Za pierwszym razem bylem w szoku po 3 000 km wywalilo mi MIN ... zatrzymałem sie sprawdziłem poziom oleju i bylo 50/50 na bagnecie (oczywiscie sprawdzanie poziomu oleju tuz po pracy silnika nie jest miarodajne ale olej ewidentnie byl), dojechałem do domku zostawilem fure na 2 godz co by olej spłynął i sprawdziiłem poziom ... było 3/4 stanu na bagnecie .... :!: dolałem do pełna 0.2l odpaliłem fure i spokoj .... po przejechaniu kolejnych 3 000-3 500 km sytuacja sie powtórzyła~(dolałem 0,25l) ... i tak mam cały czas .... moze czujnik powiadamia mnie za wczesnie ale zawsze mam najlepszy poziom oliwy w silniku .... :twisted:

podsumowywujac: 0,25l / 3000 km daje średnio 0,083l / 1000 km .... :twisted:

Możesz mieć uwaloną pompe oleju. Już przy niewielkim ubytku nie radzi sobie z tłoczeniem po dopowiednim ciśnieniem i stąd włącza się brzęczyk i sieci kontrolka

[ Dodano: 16-12-2006, 14:16 ]

To chyba zależy też od stylu jazdy. Mój na razie nic nie bierze.

Każdy silnik bierze olej , nawet nowiutki :grin: W 1.9TDI w normie jest nawet , jak weźmie 0,5l / 1000km :wink:

mój na szczęście nie jest nowiutki więc nie bierze. Przy obecnym przebiegu 185 tyś ( z czego ponad 10 tys zrobione przezemnie) nie wziął ani kropli. Stan na bagnecie mierzony co dwa tygodnie. Olej w forumule longlife.

Osobiście wydaje mi się że w tdikach branie oleju spowodowane jest głównie kończącą sie turbospreżarką. Poprzednie 1.9 tdi przy przebiegu ponad 400tyś.km. bralo mi do 0,2-0,4 litr na 1000 kilometrów. W obecnym aucie spreżarka była wymieniona przez poprzedniego właściciela w czerwcu b.r na nową.

Nie branie dla mnie oleju jest pozytywnym szokiem :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.