Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju wam bierze na 1000 km ??


Gość MorgothDBMA

Ile oleju bierze na 1000 km  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile oleju bierze na 1000 km



Rekomendowane odpowiedzi

MorgothDBMA, chyba ciezko to ocenic jesli ktos nie mierzyl.

Stawiam na jakies 0,5 l dla 1,9 TDI, moze nawet mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolalem 800 ml w ostatnie 10000 km, wiekszosc mojej jazdy teraz to trasa londyn- warszawa-londyn..... przy predkosiach +180km/h musi sie V6 czyms nasmarowac :) :), wcale sie nie dziwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

teraz po wymianie oleju (mechanik powiedział że filtr oleju był niedokręcony) jest leppiej :)

Przejechałem już 600 km i NIC NIE UBYŁO :) :)) :) :)

Ale jestem normalnie zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od jazdy, przy normalnej jezdzie nie dolewam nic ( oczywiscie na 10000km) latem, przy szerokich kapciach, klimie i dynamicznej jezdzie okolo 200ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale bańka 4 litry styka na 15000 km czyli od wymiany do wymiany ale klinkęłem że na przedział 100-200ml ;) - z pośpiechu - zakłamuje wyniki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,6~0,8 litra na 10 000 km .....

P.S

nie wiem czy u Was tak jest ale przy wymianie oleju zalewam na max'a (pod górny dziubek na bagnecie), w mooencie gdy ubytek oleju jest rzedu 0,2-0,25l czujnik poziomu oleju mnie o tym informuje i wyswietla stan oleju MIN.

Za pierwszym razem bylem w szoku po 3 000 km wywalilo mi MIN ... zatrzymałem sie sprawdziłem poziom oleju i bylo 50/50 na bagnecie (oczywiscie sprawdzanie poziomu oleju tuz po pracy silnika nie jest miarodajne ale olej ewidentnie byl), dojechałem do domku zostawilem fure na 2 godz co by olej spłynął i sprawdziiłem poziom ... było 3/4 stanu na bagnecie .... :!: dolałem do pełna 0.2l odpaliłem fure i spokoj .... po przejechaniu kolejnych 3 000-3 500 km sytuacja sie powtórzyła~(dolałem 0,25l) ... i tak mam cały czas .... moze czujnik powiadamia mnie za wczesnie ale zawsze mam najlepszy poziom oliwy w silniku .... :twisted:

podsumowywujac: 0,25l / 3000 km daje średnio 0,083l / 1000 km .... :twisted:

Możesz mieć uwaloną pompe oleju. Już przy niewielkim ubytku nie radzi sobie z tłoczeniem po dopowiednim ciśnieniem i stąd włącza się brzęczyk i sieci kontrolka

[ Dodano: 16-12-2006, 14:16 ]

To chyba zależy też od stylu jazdy. Mój na razie nic nie bierze.

Każdy silnik bierze olej , nawet nowiutki :grin: W 1.9TDI w normie jest nawet , jak weźmie 0,5l / 1000km :wink:

mój na szczęście nie jest nowiutki więc nie bierze. Przy obecnym przebiegu 185 tyś ( z czego ponad 10 tys zrobione przezemnie) nie wziął ani kropli. Stan na bagnecie mierzony co dwa tygodnie. Olej w forumule longlife.

Osobiście wydaje mi się że w tdikach branie oleju spowodowane jest głównie kończącą sie turbospreżarką. Poprzednie 1.9 tdi przy przebiegu ponad 400tyś.km. bralo mi do 0,2-0,4 litr na 1000 kilometrów. W obecnym aucie spreżarka była wymieniona przez poprzedniego właściciela w czerwcu b.r na nową.

Nie branie dla mnie oleju jest pozytywnym szokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...