Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7


Wąski

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie mam b6 z ori stabilizatorami , auto poszło już jakieś 2-3cm w duł na innych sprężynach ale dokuczają mi jeszcze przechyły , więc będę walczył ze stabiliztorami. Chciał bym tylko się dowiedzieć czy mając stabi z 1ba lepiej przejść odrazu na stabi z rs4 b7( nie wiem czy nie będzie za hardkorowo bo jeżdżę często z małymi dziećmi) czy tylko na stabi z zawiechy 1be lub bv i czy w nich się różnią tylko tył bo wiem że ma 18mm czy przód też jest innej twardości. A i jeszcze jedno czy w zwykłej S4 B6 są takie same stabilizatory jak w rs4 czy jeszcze inne.

Jaką konfigurację byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie mam b6 z ori stabilizatorami , auto poszło już jakieś 2-3cm w duł na innych sprężynach ale dokuczają mi jeszcze przechyły , więc będę walczył ze stabiliztorami. Chciał bym tylko się dowiedzieć czy mając stabi z 1ba lepiej przejść odrazu na stabi z rs4 b7( nie wiem czy nie będzie za hardkorowo bo jeżdżę często z małymi dziećmi) czy tylko na stabi z zawiechy 1be lub bv i czy w nich się różnią tylko tył bo wiem że ma 18mm czy przód też jest innej twardości. A i jeszcze jedno czy w zwykłej S4 B6 są takie same stabilizatory jak w rs4 czy jeszcze inne.

Jaką konfigurację byście polecili?

Witaj,

A może wrzuć od ori 1BV.

Przy kole 18" i 1BV nie ma przechyłów, prowadzi się bdb. i jest jeszcze komfort.

PS. Niestety nie wiem jak sprawa wygląda ze stabilizatorami z S4 i RS4,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno czy w zwykłej S4 B6 są takie same stabilizatory jak w rs4 czy jeszcze inne.

Dwie czy trzy strony wstecz jak mi się zdaje jest wszystko opisane. S4 B7 ze skrzynią manualną ma tylny 22mm, S4 B6 i S4 B7tiptronik 20mm, RS4 22mm i czasami 20mm. Przednie są inne, ale min. A4 B7 3,0Tdi z zawiasem 1BV i1BE(nie jestem pewien) ma przedni taki sam jak RS4.

Ogólnie to w temacie jest wszystko, powtórzone ze 100razy, ale nikt nie czyta.

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie przeczytałem pierwsze 20 stron i i żadnej odp. nie było :mellow: ale widocznie konkrety są na kolejnych 20 stronach :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, S4 B6 to to samo co 1BE 1BV. Zmień tył na RS4 i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZECZYTAŁEM cały wątek i wydaje mi się że w moim wypadku optimum to stabi z s4 20mm na tył, a jak coś to będę mógł mieć też przód z 3.0tdi B7 ale zwykła zawiecha czyli 1ba będzie on taki jak z RS4 czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przedni stabi z B7 3.0tdi 1BA jest taki jak w np. 2.0tdi. Przy zawieszeniu 1BE/BV jest taki sam jak w RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, tylni w B6 1.9 awx Avant 1BA to 16mm czy 18?

Jak 16 to od czego pasi 18 lub 20?

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, tylni w B6 1.9 awx Avant 1BA to 16mm czy 18?

Jak 16 to od czego pasi 18 lub 20?

B6 1BA/BR - 16mm

B6 1BE/BV - 18mm

S4 B6 1BD - 20mm

B7 1BA/BR - 16mm

B7 1BA/BR (8E0-6-200 001>>*) - 18mm

B7 1BE/BV - 18mm

S4 B7/RS4 - 20/22mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem po zabiegu , tył wpadł 20mm od s4 , bardzo się cieszę z tego moda bo za 100zł to chyba najlepiej zainwestowane w to auto. Moje oczekiwania zostały w 100% zaspokojone dupcia trzyma się drogi jak należy, nie odczułem spadku komfortu, choć mam wrażenie że zrobiła się bardziej pod sterowna. Czy jest jakaś pośrednia opcja na przód między serią a RS4 B7 bo chętnie bym skorzystał ale nie chciał bym przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy jest jakaś pośrednia opcja na przód między serią a RS4 B7 bo chętnie bym skorzystał ale nie chciał bym przesadzić.

Stabilizator do zawieszenia 1BE/1BV, który w B6tce jest taki sam jak w S4 B6/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopię trochę. są tu chętni na kolejny zakup grupowy stabilizatorów na tył od s4 b7 20mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem na złomie stabilizator z końcówką J zważyłem go i ma ponad 4,5kg więc go wziąłem za 30zł od czego może on pochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, jakie gumy kupić do stabilizatora z A4 B7 3.0tdi? Obejmy te co mam? Czy też trzeba bd coś zmienić? Zawieszenie z fabryki jakie u mnie siedziało to 1BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko w pierwszym poście, tylne gumy po nr VIN lub po grubości stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...