Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie podczas jazdy prosto i w lewo


bor1904

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni coś delikatnie huczy/buczy podczas jazdy (niestety nie mogę zlokalizować gdzie dokładnie). W każdym bądź razie z przodu.

Zauważyłem że gdy jadę prosto słychać to cały czas .... gdy skręcam w lewo nic się nie zmienia, natomiast wystarczy że kierownice odchylam chociaż o 3 stopnie w prawo jak ręką odjął i tak aż do pełnego skrętu. Jak tylko wyprostuje kierownice huczenie powraca.

Nie ma różnicy na jakim biegu i czy w górę czy na dół się jedzie. Jedyne co ma wpływ to układ kół/kierownicy.

Pytam więc co podejrzewamy ? Łożyska jakieś ? Pompa wspomagania? (niestety jestem kompletnym laikiem)

pozdrawiam i dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to łożysko, tylko pytanie czy prawe czy lewe? Ja bym obstawiał lewe (przy skręcie w prawo jest odciążone, więc nie buczy, ale z drugiej strony to prawe jest bardziej dociążone, co może powodować, że przestaje buczeć. Podnieś auto i zakręć kołami być może będzie słychać buczenie w którymś. Miałem taką sytuacje i wymieniłem od razu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś furę na lewarku i sprawdz czy nie ma luzów w pionie, mialem dokładnie to samo, dodatkowo przy mocnym skręcie i wolnej jeździe mialem wrazenie ze koło mi się kładzie... wymieniłem 1 łożysko i od 6 miesiecy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś furę na lewarku i sprawdz czy nie ma luzów w pionie,

Jeśli mówimy o tylnych łożyskach, to lekki luz być powinien - nie może być ono skręcone na maxa - całkowicie bez luzu. Podkładka pod nakrętką powinna dawać się przesuwać pod pewnym naciskiem śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...