Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z połaczeniem bluetooth


marcin1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z połączeniem telefonu przez bluetooth. W aucie zainstalowany jest zestaw do Nokii w podłokietniku. U znajomego, od którego kupiłem auto zestaw ten działał z Nokią 6230. Chciałem podłączyć swój telefon przez bluetooth ale żaden z telefonów, które posiadam nie znajduje Audi. Myślałem, że może nie posiadam modułu bluetooth ale mogę w RNS-E zmienić kod, a po wejściu VCDS-em w telefon jest on włączony. Poniżej log z VCDS-a

Address 77: Telephone Labels: 8P0-862-335.lbl
Part No SW: 8P0 862 335 H HW: 8P0 862 335 H
Component: FSE_255x BT H26 0290
Revision: 00000000 Serial number: 00000005118633
Coding: 0011811
Shop #: WSC 06335 000 00000
VCID: 3B7133DF0641

No fault code found.


Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyszukiwać zestaw bluetooth zaraz po włączeniu zapłonu w ciągu 30s.

Jak znajdzie to zapodajesz kod 1234.

Jak nie znajdzie to trzeba podłączyć VAGa i sprawdzić kodowania i czy antena BT jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało mi się połączyć. Włączyłem BT w telefonie zanim wsiadłem do samochodu i zaraz po wejściu i przekręceniu stacyjki zrobiłem wyszukiwanie i zagrało jak powinno. Dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie.. Czy książka telefoniczna powinna być dostępna z poziomu RNS-E i kierownicy multi? Czy zależy to od zastosowanego BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek laczenia i rozlaczania z telefonem mozna sciszyc vcds-em. W adaptacjach jest opcja sciszania. A jesli chodzi o sciszanie dzwieku dzwonka to nie wiem, bo u mnie slychac tylko z telefonu a nie z glosnikow. Chyba ze mam calkowicie sciszony. Podepne vasa i zobacze.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu,mam ten sam problem,po zgaszeniu auta ten dzwiek jest strasznie glosny,ale moj problem polega jeszcze na tym,ze radio caly czs jest ustawione prawie na full,tylko wsiade odrazu musze sciszyc,czy to tez da sie jakos wyciszyc vag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jakoś te ściszanie BT nie działa - kiedyś próbowałem różnych wariantów i odpuściłem - w B7 słyszałem że powinno podziałać ściszenie gałką w trakcie łączenia/wyłączania kiedy ten gong jest słyszalny - dajcie znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - ogólnie szperałem i po zagranicznych forach - ludzie mają z tym problem, nie mają problemu najczęściej ci co maja navi fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najchętniej wyłączyłbym ten dźwięk łączenia z BT bo nie jest zbyt przyjemny a do tego bardzo głośny, tylko nie wiem gdzie to można wyłączyć. Jeśli, któryś z kolegów wie jak to wyłączyć bądź ustawić jak najciszej przy pomocy VCDS-a to prosiłbym o instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięku nie włączysz. Jak byś przeczytał pierwszy post z tego tematu to byś wiedział.

http://a4-klub.pl/showthread.php?t=21473

Ja u siebie zmieniałem ale nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem juz zciszac na rozne sposoby ale po wylaczeniu sie canow powraca do pierwotnych wartosci ustawienie glosnosci dzwieku,

prawdopodobnie problem lezy po stronie rns-e , gdyz podłączałem juz wiele urządzeń i teraz mam takie, ktore ma zciszoną fabrycznie fonie aktywującą podłączenie bt,

cwiara moze jakis kanał podasz? gdyz ja takowego nie znalazłem. sadze, ze jest ale chce sie mi jechac po kolei kanałow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odgrzać kotleta. Miałem połączony przez BT Note3 teraz mam Xperie z5 i niestety nie mogę jej sparować, po włączeniu zapłonu nie wykrywa bluetooth samochodu, moduł jest sprawny ma opcje telefonu. I kurde próbowałem już na wszystkie sposoby i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...