Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura podchodzi do 120stopni


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wracając dzisiaj z pracy przy prędkości ok 140 km/h wyskoczył komunikat od zagotowanej wody oraz na liczniku pokazało powyżej 120 stopni i odrazu sie zatrzymalem... mały wentylator pracował na max obrotach duży coś nie chodził albo delikatnie się kręcił, po włączeniu temp na HI z kratek wieje letnim powietrzem... może wie ktoś co to może być...co mogło się uszkodzić dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a jak sprawdzic trzeba go wykrecic?

W celu sprawdzenia termostatu, musisz go wyjąć z obudowy i sprawdzić (np. zalewając gorącą wodą).

Wstępna diagnoza: sprawdź, czy jest różnica na chłodnicy. Jeżeli masz zablokowany termostat, to dół chłodnicy będzie znacznie chłodniejszy od jej górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do VAGa to sprawdź temp. płynu z czujnika (sterownik silnika-1), oraz temp. w liczniku (17), jeśli są bardzo podobne to ok. Wtedy bym sprawdził termostat.

Mój szwagier miał taki przypadek że licznik zbzikował i raz miał na wskaźniku 70, raz 120 raz 90 stopni, a najczęściej skakało na 120. Dał do profesjonalnego elektronika który to naprawił w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem i nic nie musiałem naprawiać w żadnym liczniku co pierwsze słyszę :decayed:

pomogła wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz wszystko wiadomo masakra...dzisiaj mechanior wymienil wisko i termostat po przejazdzce znowu to samy zaczaol podchodzic do 120stopni i z kratek lecialo letnie powietrze na ustawieniach HI, diagnoza padla na to ze wirnik ktory jest w pompie wody mogl ulec zniszczeniu i nie pompuje cieczy i dlatego tak sie dzieje w poniedzialem caly przod do zdjecia ;/ i wykrecenie pompy wody. Pompa razem z rozrzadem wymieniona byla 2 lata temu i od tego czasu zrobilem 40tys czy moge wolac od mechanika o jakas gwarancje i zwrot kasy za ta pompe? i jesli po wymienie wiska i termostatu jest to samo czy ma zalozyc te stare czesci co byly zalozone. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...