Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A6 C5 AVG] Srebrny klekot A6 C5 Avant 1.9 tdi AVG++

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

chciałem pokazać swoja A6.

A6 C5 Avant 1.9 tdi AVG 2000 r

Auto u mnie od 2010 roku, sprowadzone z niemcowni przez znajomego handlarza - może nie idealne, ale dla mnie najważniejsze było, ze nie bite i nie rozklekotane.

Przebieg to magiczne 196 tkm (po sprawdzeniu na VAG`u wyszlo +30 tkm - wiec do zaakceptowania)

Z wypasu - standard A6 + czarna skóra

Po kupnie wycieczka do ASO "U Kudlatego" na duży przegląd ;-)

Rozrząd, filtry, olej, jakiś wahacz, przegub

no i naprawa pierdół we wnętrzu, typu ślizgi szyby, krańcówka zamka kierowcy i kosmetyka...

Stage 1

Nastepnie wizyta u Rogala - wyszło calkiem przyjemne 141 km i 315 nm

stage1b.th.jpg

na tym setupie przejezdzilem jakies 30 tkm.

w miedzyczasie wlecialy:

- sprezyny obnizajace 30 / 30 mm, potem zamiana przodu na -40

- nowe amortyzatory

- wachacze juz prawie wszystkie ;-) (wymieniane pojedynczy wtedy kiedy trzeba na Lemfordera)

- heble przod - swap na 312mm Ferodo

- heble tyl - nawiercane tarcze

- sprzeglo - zaczelo miec delikatne uslizgi nic dziwnego skoro jeszcze oryginal.

zalozylem jednomas od silnika 1z - ja kupilem od benzynowego audi 80 2.0.

kpl. sprzegla - 028 198 141 GX = 623 0829 00 = AUDI 80 1.9TDI czyli 1Z

sprzeglo robione wg. tematu - http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-afn-zamiana-kola-dwumasowgo-kolo-jednomasowe-afn-1z-67213/index8.html

Stage 2

... przed wakacjami okazalo sie, ze ubywa plynu chlodniczego...

wizyta u Kudlatego, zdjecie czapki, no i okazalo sie, ze UPG delikatnie przepuszcza...

no wiec padla decyzja, ze idziemy grubo :-)

- kompletny remont glowicy i sprawdzenie kondycji dolu silnika (jest OK)

- wymiana turbo na BRD po regeneracji (Olek_wroc)

- wtryski 216 FB

- kat out

- FMIC - od 2.5 tdi

kupiona uzywka razem z rurami - udalo sie to zalozyc bez duzego kombinowania. Do tego trzeba bylo dokupic:

- lacznik kwasiak 7 cm srednica 57mm - do polaczenia orginalnego weza S (od turbo) do ucietego weza intercoolera - trzeba sie nameczyc zeby wcisnac, ale dalo rade

- lacznik kwasiak 7 cm srednica 57mm - rura wyjsciowa z intercoolera

- kolanko redukcja silikonowa 90st - 57mm - 51mm

- lacznik kwasiak 7 cm srednica 51mm - do polaczenia calosci z orginalnym (podcietym wezem dolotu).

Minus tego FMICa jest taki, ze niestety nie mieszcza sie orginalne halogeny (przeszkadzaja orginalne rury z 2.5). Halogeny bez zalu wylecialy z autka, a w "dziury po" wpadly okragle LEDy

20120816140809.th.jpg20120816140830.th.jpg20120816140817.th.jpg20120816140830.th.jpg20120914174127.th.jpg

na tym setupie jeździłem jakiś miesiąc, czekając w kolejce do Rogala

potem, tuz przed korekta wleciało jeszcze:

- kolektor AWX, flansza zamiast egr`a i rurka dolotu by EL-TEC

20120926171510.th.jpg

a po korekcie wyszlo 171 km i 360 nm - wiec wynik baardzo przyzwoity jak na ten setup.

stage2b.th.jpg

Mody Silnika

Stage 1:

- program u Rogala (141km, 315nm)

Stage 2:

- Turbo BRD

- wtryski 216 FB

- kolektor AWX i dolot z kwasiaka

- map sensor od AWX

- dolot do turbo od AWX

- kat out

- FMIC od a6 2.5 TDI

- program by Rogalotti

Plany

jak będzie trzeba robić pompę to wlatuje 11 i wtryski 260 :-)

Mody (outside)

- obnizone zawieszenie (40 / 30)

- heble 312 mm

- felgi lato 17' s-line - pomalowane na czarny mat - by Kudlaty :-)

- felgi zima 16' ory - pomalowane na czarno

- Grill pomalowany w czarny mat

Plany

- blenda tylnej rejestracji w czarny mat

- może dokładki w kolor

Mody (inside)

- montaż BOSE (glosniki i sub), głośniki zasilane z radyjka Alpine, SUB ze wzmacniacza BOSE.

- ringi na zegary

Plany

- kubełki z grzaniem doopy

- może kiera S-line, lub ze sterowaniem radia

Fotki

20120708204004.th.jpg20120708203857.th.jpg20120708204050.th.jpg20120708204028.th.jpg20120708203915.th.jpg20120708204143.th.jpg

Pozdr.

Jacek

Opublikowano

ładnie ładnie, ciekawe jak teraz bedzie wyglądać miedzy nami na drodze różnica tych kilkunastu koni i 20 niutków, masy samochodów podobne,.:JC_fan:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ładne kreseczki :thumbup1: u mnie w AFN'ie po samym programie bardzo podobne wartości wyszły, teraz mam wrzucone te same graty, z tą różnicą że ja mam t.AWX, a tu widze BRD robi dobrą robote (ponad 10km i 20Nm więcej niż u mnie) Fajnie fajnie :thumbup1: powodzenia w dalszych modach!

Opublikowano

jak jednomas sie sprawuje? :wink: niezly wynik na 10tce, szkoda ze tak trudno o zdrowa pompke 11stke :kwasny: brakuje tylko wiekszego kola na lato :wink: bezawaryjnosci!!

Opublikowano
  • Autor

Dzięki.

odnośnie BRD - wszystko zależy jaka się trafi, ja na swoja nie narzekam :-)

jednomas robi robotę. Mały minus to jednak trzeba się przyzwyczaić do ruszania i zmiany na 2-jkę - delikatnie można wyczuc że nie ma takiej gładkości jak przy dwumasie, ale jest to do zaakceptowania.

Większa felga - zobaczymy...

Opublikowano

uelastyczniony motorek fajnie :kox::slina:

Dzięki.

odnośnie BRD - wszystko zależy jaka się trafi, ja na swoja nie narzekam :-)

jednomas robi robotę. Mały minus to jednak trzeba się przyzwyczaić do ruszania i zmiany na 2-jkę - delikatnie można wyczuc że nie ma takiej gładkości jak przy dwumasie, ale jest to do zaakceptowania.

Większa felga - zobaczymy...

musowo :wink: bo to będzie wyglądać jak B5 na 15" :decayed:

i (osobiście -priwat zdanie :wink:) nie malowałbym w czerń bo to dodatkowo zmniejsza optycznie kółeczka :whistling::wink:

a tak to ten avancior ładny samochód , ma bagażnik i miejsce dla pasażerów na tylnej kanapie

Opublikowano

Niezłe mody:wink: bezpieczny soft dla AVG takie 170km:wink: dobrze że zmieniłes map sensor na AWX, ja u siebie nie zmieniłem i mnie ograniczyło:thumbdown: Ile A6 z tym silnikiem waży?

Opublikowano
  • Autor

niestety A6 troche waży - w papierach jest 1600kg... więc to 170 km to takie minimum do sprawnego wyprzedzania.

Arturoo - na żywo te czarne felgi wyglądają OK, ale racja 18" wyglądało by odpowiednio - może znajdzie się ktoś chętny na wymianę na jakies 18 ori audi ;-)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

siema, kiedy bedziesz w Radomiu, trzeba tą rolke wreszcie sprawdzić, hehe:banan:

wszystko dobrze z autem skoro nie dzwonisz????

  • 1 rok później...
Opublikowano

kolejna wymiana oleju, auto bez zarzutu, setup jak najbardziej dobrany dla silnika,

kiedy rolke robimy??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.