Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą płynu chłodzącego po wymianie rozrządu


Sliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu mechanik wymienił mi kompletny rozrząd (wałki+paski), olej + filtry. Po tym mój tata zawinął auto od mechanika i odstawił pod dom. Następnie wyjęliśmy aku w celu podładowania i sprawdzenia jego stanu (do wymiany).

Wczoraj pojeździłem autem trochę więcej i zauważyłem, że wskazówka temperatury płynu chłodzącego wolno startuje (ruszyła się po ok 30km jazdy), po czym zatrzymuje się na ok 60st. lub opada. Temp. na kanale 49 - różnie, albo pokazuje zgodnie ze wskazówką, tzn. 50-60st. lub -10 (??). Temp. na kanale 51 równo 90st.

Macie jakieś pomysły co to może być? Termostat z pompą wymieniony <10tys. km temu na oryginał. Do tego nie podoba mi się, że stało się to akurat po wizycie u mechanika i grzebaniu z całym przodem samochodu. Wypięcie aku też mogło coś tu namieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli to termostat walniety (kupiles ori termostat?) to na pewno odczujesz to na duzym spalaniu na tak niskich temperaturach. Ale raczej czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali jak smok.. :( termostat z pompą był zmieniany na ori (wiem od poprzedniego właściciela, raczej prawda, bo cała reszta o której mówił się zgadza). Ale pali dużo ze względu na to że cały czas jeździ na "ssaniu", bo płyn niedogrzany.

---------- Post dopisany 12-10-2012 at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2012 at 09:02 ----------

Dla potomnych: walnięty czujnik temperatury płynu chłodzącego: ten sam czujnik (chyba G2) zapodaje wartość na ECU i na deske rozdzielczą, ale wskazania na klimatroniku temp. silnika (c51) to 90st (prawidłowa) i temp. płynu (c49) ok 60st (błędna) z TEGO SAMEGO CZUJNIKA. Po wymianie na nowy wszystko git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...