Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multi - szarpie na niskich obrotach oraz chrobotanie na postoju


tomye

Rekomendowane odpowiedzi

witam, próbowałem szukać podobnego wątku, lecz nie doszukałem się identycznego problemu. A mianowicie, przy niskich obrotach takich okolo 1800 szarpie autem, obroty skaczą. Póżniej jak dogazuję to na wyższych nie ma takiego problemu. Dzieje się to niezaleznie czy na zimnym czy rozgrzanym silniku. Mam w związku z tym pytanie, czy może być to spowodowane tym, że intercooler jest nieszczelny (w sobotę będę wymieniał) czy skrzynia się sypie?

Poza tym jak odpalam auto i nie nie robię - stoję na odpalonym, to tak jakby co jakiś czas coś się w skrzyni poruszało, takie lekkie chrobotanie (przestawianie sie) i jest to powtarzalne co kilka sekund, czy to jest normalne>?

Nie jestem mechanikiem, nie znam się zupełnie na skrzyniach tym bardziej automatach. Jeśli nawet zadałem oczywiste lub głupie pytanie, to mimo tego proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Bartka (Bart-S), to Ci odpowie, czy to może być skrzynia (najprawdopodobniej tak) i co z tym można zrobić oraz w jakim terminie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelny dolot tez moze byc skutkiem szarpniec i niestabilnej pracy filnika, do tego przeplywka, przepustnica, dwumas:)zrob logi dynamiczne i statyczne, do tego jak najbardziej zadzwon do Bartka-S, napewno bez screenow z blokow pomiarowych vaga odnosnie skrzyni sie nie obejdzie.....

P.s a tak na marginesie podpinales Vaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najpierw, dzięki za odpowiedz;) nie podpinałem, dopiero uda mi się to zrobić na weekendzie, to rzuce screeny. Pytam tak profilaktycznie, bo miałem nadzieje ze to nie skrzynia... ale najpierw załatwię sprawę z intercoolerem a następnie podepnę pod vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głośne to chrobotanie jest, czy dopiero słyszalne jak wejdziesz pod samochód?

Co do tego szarpania to jak to wygląda? Jakby ktoś cię kopnął w plecy przy przyśpieszaniu, czy jakby się "sprzęgło ślizgało"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to słyszalne w środku w aucie. Ustawiam skrzynię na P i przekręcam kluczyk by odpalić i własnie w tym czasie od przekręcenia kluczyka do odpalania słyszę tak jakby co kilka sekund coś w skrzyni się poruszało, takie dziwne odgłosy chrobotania...

Zaś odnośnie szarpania to raczej tak jakby ktoś "w plecy kopnął", dzieje się to na niskich obrotach tak okolo 1800 i skacze w tym momencie obrotomierz. Jak dodaję gazu to nie ma takiego problemu na wysokich obrotach, jak znów zwolnię i mam niskie obroty to znów "skacze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba poczekać co Bartek powie :whistling:

Co do szarpania to równie dobrze może być to dwumas. Takie szarpanie też masz w trybie sekwencyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, w sekwencyjnym tego nie odczuwam. Dopiero w sobotę będę miał dostęp do auta, więc wszystko jeszcze zweryfikuje tak jak wyżej pisaliście i opiszę jeszcze raz. A odnośnie tego "ruszania się skrzyni" Fr0styyy, u Ciebie jest coś słychać jak się przekręci kluczyk w stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, próbowałem szukać podobnego wątku, lecz nie doszukałem się identycznego problemu. A mianowicie, przy niskich obrotach takich okolo 1800 szarpie autem, obroty skaczą. Póżniej jak dogazuję to na wyższych nie ma takiego problemu. Dzieje się to niezaleznie czy na zimnym czy rozgrzanym silniku. Mam w związku z tym pytanie, czy może być to spowodowane tym, że intercooler jest nieszczelny (w sobotę będę wymieniał) czy skrzynia się sypie?

Poza tym jak odpalam auto i nie nie robię - stoję na odpalonym, to tak jakby co jakiś czas coś się w skrzyni poruszało, takie lekkie chrobotanie (przestawianie sie) i jest to powtarzalne co kilka sekund, czy to jest normalne>?

Nie jestem mechanikiem, nie znam się zupełnie na skrzyniach tym bardziej automatach. Jeśli nawet zadałem oczywiste lub głupie pytanie, to mimo tego proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry:)

Skoro już coś chrobocze to niestety skrzynię trzeba wyjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...