Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???


Ckamil89

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że od listopada byłby to dobry pomysł.

może w Warszawie ale nie w całej Polsce nie da się datą określić obowiązywania przepisu raczej warunkami w ubiegłym roku 16 październik 15cm śniegu:wink:

Dlatego początkowe plany od listopada są dopracowywane i obowiązek posiadania zimówek ma być uzależniony również od aury, ale to już pewnie temat na przyszły rok...

16.10.2011r? Chyba nie, pamietam że 24.12.11r +10oC a opony zimowe dopiero załozyłem w styczniu 2012r bo wcześniej nie było sniegu. Jeśli wejdzie w zycie ten przepis to te osoby co do tej pory nie inwestowały w zimówki to będą kupować najtańsze wielosezonowe aby tylko było na nich M+S a na takich to strach i w lato i w zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "RS" powiem Ci, że nawet nie chciało mi się pisać ale niech będzie... Pisałem o Maluchu??? Żadnego rencisty w Maluchu nie oceniam

Za tą C5 sąsiad dał podobno 26 tyś zł i oszczędza na oponach za ok.1200 zł

ja takich ludzi nie rozumiem, można było kupić doinwestowane A4 B5 i kupić nowe zimówki i jeszcze by mu na skuter z marketu starczyło.

Tak jak napisał danielom jak kogoś stać na C5 to i na opony też, jak to mówią mierz siły na zamiary!

Według mnie jak kupuje się auto to wygląda to tak:

Podam prosty wzór:

Kasa A + Kasa B + Kasa C + Kasa D = Kasa X <---- tyle ile mam na koncie :]

..............

Kasa A - Kasa potrzebna na rejestracje, OC, AC, rozrząd, płyny, filtry, klocki itp.

Kasa B - Kasa na doinwestowanie auta np. w opony zimowe lub letnie jak są sciorane

Kasa C - Kasa na wydatki nie przewidziane

Kasa D - Kasa na samochód

Łatwo można sobie wtedy wyliczyć na jakie auto mnie stać i w miarę normalnie eksploatować samochód.

Trochę to matematycznie wyszło ale myślę, że zdrowo - rozsądkowe "kupowanie auta" na tym polega.

Zgadzam sie z toba. Tez tak staram sie kupowac samochody. I wielu zapewne tez tak robi- wtedy mozesz spac spokojnie, ale to trzeba tez powiedziec- nie kazdego na to stac, wiec co? Brakuje mi Kasy np. B i C- to bede dalej jezdzil tramwajem?

Ja probuje tylko zwrocic uwage ze przepisy powinne sie odnosic do wszystkich i ich tresc powinna stanowic minimum a nie maximum bezpieczenstwa. Ze tak nie jest- zdaje sobie sprawe, ale idac w tym kierunku - dozymy do tego ze posiadanie wlasnego samochodu bedzie znow luksusem- to jak cofanie sie w tym co osiagnelismy w naszej cywilizacji. Sorki ze tak folozofuje, ale chce zeby ludzie rozmyslali i dyskutowali w wszystkich kierunkach, a nie powtarzali w kolko to co wiekszosc powtarza.... Bez urazy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że od listopada byłby to dobry pomysł.

może w Warszawie ale nie w całej Polsce nie da się datą określić obowiązywania przepisu raczej warunkami w ubiegłym roku 16 październik 15cm śniegu:wink:

Dlatego początkowe plany od listopada są dopracowywane i obowiązek posiadania zimówek ma być uzależniony również od aury, ale to już pewnie temat na przyszły rok...

16.10.2011r? Chyba nie, pamietam że 24.12.11r +10oC a opony zimowe dopiero załozyłem w styczniu 2012r bo wcześniej nie było sniegu. Jeśli wejdzie w zycie ten przepis to te osoby co do tej pory nie inwestowały w zimówki to będą kupować najtańsze wielosezonowe aby tylko było na nich M+S a na takich to strach i w lato i w zime.

Zgadza się, do końca grudnia zimy nie było i też jeździłem na letnich, dopiero w styczniu przyszedł śnieg :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...