Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Zgadzam sie z Panami, tam i tu... to inna bajka.

Tak podobnie jest z olejami. Tam oleje takie jak Castrol czy Mobil to naprawde bardzo dobre oleje.

A tu... sami zresztą wiecie...

Ogladałam ostatnio formułe 1. Pare zespołow jezdzi np. na Mobilu...

Domyslam sie tylko, ze nie jest to ten Mobil z rafineri w Gdansku...:whistling:

polać Ci trzeba bo dobrze gadasz:decayed:

Opublikowano
:wink:

Wszytko fajnie pięknie.

Nie rozumiem tylko dlaczego tak wiele osób próbuje nasz grajdołek porównywać do USA.

Nasz miodem płynący kraj porównywałbym raczej do jakichs Czech albo Ukrainy pod względem rozwoju i pomysłów polityków.O USA to możemy pomarzyc niestety.

Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

Opublikowano

Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

Popieram :wink:

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

Popieram :wink:

Dokladnie ,jeden gamoń na letnich potrafi zakorkowac pol miasta..

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:
Opublikowano

To moze tez wprowadzmy zaraz nakaz serwisowania samochodow w Warsztatach? Przeciez nikt nie zagwarantuje ze naprawa, np. Hamulcow domowym sposobem nie stworzy zagrozenia!

Moze nakazmy wymiane tarcz hamulcowych razem z klockami gdy te dojada sie do polowy. przeciez po tym wydluza sie droga hamowania, "a kazdy zaoszczedzony metr- to byc moze zycie czlowieka".

Sorry- nie jestem idiota- nie bede wyrzucal opony zuzytej do polowy! (nowa 8mm- granica uzytkowania wyznaczona przez durny przepis- 4mm) Jak kogos stac- prosze bardzo- kto bogatemu zabroni- mnie nie stac.

Opublikowano
Nie wiem czy kupno wielosezonowych opon jest wielką oszczędnością, nie da się wyprodukować mieszanki która będzie odpowiednio elastyczna zarówno zimą jak i latem, zatem opona taka musi zużywać się szybciej w warunkach wysokich temperatur. Opony wielosezonowe są wystarczające do niezbyt mocnych aut, pokonujących zimą nieduże przebiegi i kierowców o raczej spokojnym temperamencie.

Sorry Panowie za pytanie...

Ale chciałam spytac, na jakich oponach jezdza w Stanach (USA)...?

Czy tez zmieniają opony co 6 miesiecy. I 1 listopada zakładają zimówki ?

Wie ktos moze...?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:10 ----------

http://s18.postimage.org/qvknsaj45/001370_L.jpg

Fajna jest...

All-Season, High-Performance Traction

Z takimi oponami Audi jest sprzedawane w USA

W tym konkretnym przypadku

http://s9.postimage.org/yy3rhg2rv/img_goodyear.gif.... Eagle RS-A

Size: 205/55R16

PS. Osobiscie nie mam nic przeciw oponom zimowym. I sama jezdze na dosc drogich Conti.

Natomiast w Stanach wyglada to calkiem inaczej niz w Europie.

A auta maja nieporownywalnie mocniejsze i odległosci znacznie wieksze.

Nie od dziś wiadomo, że europejski rynek jest bardziej wymagający, często ten sam model auta w USA ma bardziej miękkie zawieszenie, słabsze hamulce, przegrzewające się w europejskich warunkach automaty itd, pomijam jakość materiałów wnętrza i montażu aut rodem z USA. I jeżdzą sobie na oponach all season... I co? Są dla Was autorytetem? Sorry ale tam są inne warunki, zazwyczaj długie i szerokie proste, jak to ma się do ciasnej Europy? Poza tym jak kolega napisał, im dużo nie trzeba żeby doszło do paraliżu ruchu zimą. Europa centralna to zupełnie inna bajka i póki mnie stać nikt mnie nie namówi, żeby nie kupować zimowych opon...

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:
To moze tez wprowadzmy zaraz nakaz serwisowania samochodow w Warsztatach? Przeciez nikt nie zagwarantuje ze naprawa, np. Hamulcow domowym sposobem nie stworzy zagrozenia!

Moze nakazmy wymiane tarcz hamulcowych razem z klockami gdy te dojada sie do polowy. przeciez po tym wydluza sie droga hamowania, "a kazdy zaoszczedzony metr- to byc moze zycie czlowieka".

Sorry- nie jestem idiota- nie bede wyrzucal opony zuzytej do polowy! (nowa 8mm- granica uzytkowania wyznaczona przez durny przepis- 4mm) Jak kogos stac- prosze bardzo- kto bogatemu zabroni- mnie nie stac.

Co do tych 4mm zgadzam się w 100%,

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

właśnie przez tak myślących dochodzi do wypadków... niedzielni kierowcy:facepalm:

Opublikowano

na głupotę niema lekarstwa

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

Powinien być nakaz ale rozsądny, np. w Niemczech można jeździć na oponach letnich ale jeśli dojdzie do kolizji, której przyczyna może wiązać się z niewłaściwym ogumieniem to zostają z tego wyciągnięte konsekwencje.

Cieszę się, że jest chociaż zwolnienie z kar przy dodatnich temperaturach, jeśli jest błoto pośniegowe, śnieg, czy oblodzenie to TAK- jadąc raz w tygodniu do kościoła każdy powinien mieć zimówki. I nie ma co się wymądrzać przewidywaniem i doświadczeniem- jeśli zza zaparkowanego auta wybiegnie dziecko to jadąc 30 km/h na letnich nic nie da się zrobić...

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

do wypadków w zimie przede wszystkim dochodzi przez takich fachowców jak ty,zimowa guma co ci daje na lodzie???:facepalm: ludzie nie podniecajcie się tym przepisem,lepsza jest nowa letnia guma niż stara łysa zimowa :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ----------

na głupotę niema lekarstwa
i to jest smutne info dla ciebie :grin:

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

Powinien być nakaz ale rozsądny, np. w Niemczech można jeździć na oponach letnich ale jeśli dojdzie do kolizji, której przyczyna może wiązać się z niewłaściwym ogumieniem to zostają z tego wyciągnięte konsekwencje.

Cieszę się, że jest chociaż zwolnienie z kar przy dodatnich temperaturach, jeśli jest błoto pośniegowe, śnieg, czy oblodzenie to TAK- jadąc raz w tygodniu do kościoła każdy powinien mieć zimówki. I nie ma co się wymądrzać przewidywaniem i doświadczeniem- jeśli zza zaparkowanego auta wybiegnie dziecko to jadąc 30 km/h na letnich nic nie da się zrobić...a jadąc w słoneczny dzień 90km/h w chwili wybięgnięcia czegokolwiek na jezdnie co zrobisz??? jakimi kategoriami ty myślisz?? :facepalm: wyhamujesz jeśli nie będzie opcji ominięcia??

Opublikowano

Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to sam zmieni opony na zimę bez żadnej ustawy, a jak nie to założy najtańsze używane g..no byle zimowe i dalej będzie piruety kręcił na drodze.

Opublikowano
Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to sam zmieni opony na zimę bez żadnej ustawy, a jak nie to założy najtańsze używane g..no byle zimowe i dalej będzie piruety kręcił na drodze.
dokładnie tak,założy chińskie gówno byle zimowe i będzie gorzej niż na letnich markowych :kwasny:

---------- Post dopisany at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

durne przepisy,podobnie jazda na światłach w pierwszym roku po wprowadzeniu było więcej wypadków niż bez świateł,ale o tym się nie mówi :decayed:

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

do wypadków w zimie przede wszystkim dochodzi przez takich fachowców jak ty,zimowa guma co ci daje na lodzie???:facepalm: ludzie nie podniecajcie się tym przepisem,lepsza jest nowa letnia guma niż stara łysa zimowa :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ----------

na głupotę niema lekarstwa
i to jest smutne info dla ciebie :grin:

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

[/QUoTE] Powinien być nakaz ale rozsądny, np. w Niemczech można jeździć na oponach letnich ale jeśli dojdzie do kolizji, której przyczyna może wiązać się z niewłaściwym ogumieniem to zostają z tego wyciągnięte konsekwencje.

Cieszę się, że jest chociaż zwolnienie z kar przy dodatnich temperaturach, jeśli jest błoto pośniegowe, śnieg, czy oblodzenie to TAK- jadąc raz w tygodniu do kościoła każdy powinien mieć zimówki. I nie ma co się wymądrzać przewidywaniem i doświadczeniem- jeśli zza zaparkowanego auta wybiegnie dziecko to jadąc 30 km/h na letnich nic nie da się zrobić...[/QUoTE]a jadąc w słoneczny dzień 90km/h w chwili wybięgnięcia czegokolwiek na jezdnie co zrobisz??? jakimi kategoriami ty myślisz?? :facepalm: wyhamujesz jeśli nie będzie opcji ominięcia??[/QUoTE]

tak? dobra to mamy taką opcję, że ja mam zimówki, jeżdżę rozważnie... wyjedzie niedzielny kierowca, który może i nawet pojedzie "rozważnie" ale wpadnie w poślizg na letnich czy też wielosezonowych i przerysuje mi auto... jego wina itd... ja za jakiś czas będę chciał sprzedać auto, które wcześniej nie miało "styczności" z innym i co??? czujnik wykaże, że auto było malowane itd... fakt faktem... auto rzecz nabyta i nie patrzę pod tym kątem, a na zdrowie swoje i innych ludzi !

to że lepsza nowa letnia niż stara zimowa - masz rację

a na sytuacje gdy coś niespodziewanie pojawi się nam przed maską nie mamy wpływu i nawet w idealnych warunkach nie ma o czym mówić... efekt bardziej pewny niż bankowy:wink:

Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to sam zmieni opony na zimę bez żadnej ustawy, a jak nie to założy najtańsze używane g..no byle zimowe i dalej będzie piruety kręcił na drodze.

kilka słów, które podsumowały wypowiedzi :wink:

Opublikowano

Brakuje mi w tym wątku ankiety :decayed:

Opublikowano
Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

do wypadków w zimie przede wszystkim dochodzi przez takich fachowców jak ty,zimowa guma co ci daje na lodzie???:facepalm: ludzie nie podniecajcie się tym przepisem,lepsza jest nowa letnia guma niż stara łysa zimowa :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ----------

na głupotę niema lekarstwa
i to jest smutne info dla ciebie :grin:

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Nie byłeś nigdy w Czechach :decayed:

Lobby nie lobby akurat u nas nakaz powinien być bo nigdy nie pozbędziemy się zimą z dróg idiotów jeżdżących na letniakach...:facepalm:

nie moge,czyli jak ktoś wyjeżdża raz na tydzień do kościoła autem to ma mieć zimówki :facepalm: to chory przepis chorego rządu w chorym kraju,ludzie nie chodzi o żadne polepszenie bezpieczeństwa,kasa-trzeba kupować nowe gumy,kiedyś nie było zimówek i się jezdziło po za tym jak za kółkiem siedzi debil to zimówki z kolcami nawet nie pomogą :banan:

Powinien być nakaz ale rozsądny, np. w Niemczech można jeździć na oponach letnich ale jeśli dojdzie do kolizji, której przyczyna może wiązać się z niewłaściwym ogumieniem to zostają z tego wyciągnięte konsekwencje.

Cieszę się, że jest chociaż zwolnienie z kar przy dodatnich temperaturach, jeśli jest błoto pośniegowe, śnieg, czy oblodzenie to TAK- jadąc raz w tygodniu do kościoła każdy powinien mieć zimówki. I nie ma co się wymądrzać przewidywaniem i doświadczeniem- jeśli zza zaparkowanego auta wybiegnie dziecko to jadąc 30 km/h na letnich nic nie da się zrobić...a jadąc w słoneczny dzień 90km/h w chwili wybięgnięcia czegokolwiek na jezdnie co zrobisz??? jakimi kategoriami ty myślisz?? :facepalm: wyhamujesz jeśli nie będzie opcji ominięcia??

Zawsze można znaleźć setki sytuacji w których nic nie zrobisz czy to lato czy zima :facepalm: Chodzi o to, że są sytuacje, w których opona letnia nawet nie zareaguje, a w której na zimowej mozna uniknac nieszczescia albo je zminimalizowac. Wystarczy dla mnie, ze z tego powodu nie dojdzie do chociaż jednej tragedii czy utraty życia- takimi kategoriami myślę:whistling:

Swoją drogą, w znacznej części nagłych sytuacji jest czas i dobry kierowca powinien to wykorzystać- na hamowanie, chociaż minimalne przed ominięciem, każde kilka km/h mniej ma wpływ na to czy nie dojdzie do poślizgu przy manewrze omijania.

Dla ciebie chory jest przepis, rząd, kraj i wszystko wokół więc może trzeba zastanowić się co tu robisz :facepalm:

Kiedyś nie było zimówek- a ile było zarejestrowanych aut i jakie rozwijały prędkości? Kiedyś były dla wybranych, teraz jest po kilka w rodzinie...

Naprawde nie myślałem, że są jeszcze w tym kraju przeciwnicy opon zimowych, jeśli chodzi o nakaz OK- na pewno spowoduje wiele utrudnień a każdy inteligentny kierowca i tak zmieniłby opony na zimowe, ale ludzie, niech nikt mi nie mówi, że na letnich można bezpiecznie jeździć zimą!:thumbdown:

Opublikowano

Niedzielny kierowca to problem w mieście, a takich kierowców jest sporo, niby moze i mają nowe zimówki ale co z tego jak zero wyobraźni jadąc np komuś na zderzaku cały czas jak latem. Druga sprawa wyjezdza taki i turla sie 30-50 na 70tce, dlaczego? bo ma zero doswiadczenia, a 70 w tym miejscu da rade spokojnie jechać:whistling: ale znajdzies sie takich 10 niepewnych siebie kierowców i korek mamy gotowy, bo jeden drugiego boi sie wyprzedzic, jak maja CB to tylko słychać "spadł śnieg? to autobusem do pracy a nie w auto gamoniu"

Opublikowano

baszmak7:"lepsza jest nowa letnia guma niż stara łysa zimowa :facepalm:"

Strach się bać, co Ty za herezje piszesz!

Każda, nawet używana zimowa opona będzie zimą lepsza niż nowa letnia!

I nie pisz tu o slick'ach, bo chyba tylko tak można nazwać łyse opony- takie są niedopuszczalne i chyba nikt o zdrowych zmysłach nie założy takich na auto:facepalm:

Opublikowano

3mm zimowa to nie zimowa:hi:w celu testów wyjedź na jakis szerszy parking to sie przekonasz, jezdzisz jak na dobrej letniej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.