Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie świec.


kowalski.w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mój problem polega na tym że nie grzeją mi świece. gdy włączę zapłon lampka od świec mrygnie na ułamek sekundy po czym świeci kilka sekund i nie grzeje świec. zauważyłem też że żarówka do kontrolki nie jest wpinana w licznik tylko kabelki do niej wychądzą z wiązki czy tak powinno być ? Czy za te świece odpowiedzialny jest jakiś moduł? jak zdiagnozować że jest zepsuty? ile taka naprawa kosztuje?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że świece nie grzeją, sprawdzałeś napięcie na kapturkach?

Sprawdzałeś bezpiecznik i przekaźnik świec?

Świece sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mój problem polega na tym że nie grzeją mi świece. gdy włączę zapłon lampka od świec mrygnie na ułamek sekundy po czym świeci kilka sekund i nie grzeje świec.

...w skrócie powiem, że zgasnięcie kontrolki sygnalizuje Ci, że silnik jest gotowy do uruchomienia, zaś same swiece i tak dalej podgrzewają komorę spalania w zależności od temperatury zewnętrznej. Napisz przede wszystkim czy masz problem z rozruchem zimnego silnika, czy tez problem widzisz w tym, że kontrolka szybko gasnie? Z czego wynika Twoja wiedza, że "swiece nie grzeją"? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie zarowka od swiec jest na osobnych przewodach to norma, przedewszystkim jaka temperatura jest podczas odpalania temperatury? powyzej jakiejs temperatury kontrolka zawsze tylko mrygnie, najlatwiej wziasc miernik i zobaczyc czy jest napiecie na swiecach po przekreceniu stacyjki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka u Ciebie panuje temp o 6 rano? Bo to jest temperatura na pograniczu grzania i nie grzania świec (+5*C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalski.w a slyszysz jak rozłącza Ci przekaznik po zagrzaniu swiec? bo u mnie tak jest ale kontrolka od świec gasnie a za jakies 5 sekund rozlacza przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że jak włacza sie swiece żarowe przy odpalaniu zaswieca sie kontrolka z wykrzyknikiem i piszczy trzy razy. Nie moge sobie z tym poradzic. Wymieniony byl nowy akumulator, rozrusznik czyszczony, swiece wszystkie dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest pojemność akumulatora. Jeśli poniżej 72 Ah to się nie dziw.Mam nowego boscha . Kręci jak głupi a zdarza się że piszczy trzy razy sygnalizator niskiego stanu naładowania akumulatora. Jak miałem starą "Wartę " do do końca jego dni nie słyszałem pisków. Watrę dałem do Polo i dalej kręci a nowy bosch piszczy jak wściekły.Nowa bateria a kicha bo ma za mały prąd rozruchu i z tego wynikają kłopoty i te spadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem dwa miesiace temu warte 77aH 780A żeby nie miec problemow z ta kontrolka a dalej piszczy jak tylko sie załacza swiece zarowe, bo jak sie nie wlaczaja to nie piszczy chodz jest zimny silnik... akumulator tez jest naładowany.. Nie mam pojecia co jest przyczyna... Jak czyscilem rozrusznik to stracznie ciezko bylo obrucic wirnikiem.. moze to jest wina ze stawia opor.. ale jak na taka moc to powinien akumulator dac rade a jednak piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...