Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie 2.0tdi b8 143 po chipie na 180km


luc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

zawsze tłumaczyłem sobie duże spalanie moim stylem jazdy i gumami 245/45/R18.

Wczoraj byłem na stacji 59,5litra 700km co daje 8,5l/100 (na kompie 7,6) w cyklu mieszanym na który składa się:

-250km - trasa KRK - Gliwice 4 osoby na pokładzie dość żwawa jazda srednio 130-140, z momentami na 180-200km/h

- reszta miasto z czego dużo krótkich odcinków po 2km - motor nawet w połowie nie został nagrzany, ale te krótsze odcinki to może jakieś max 100km

Nie jeżdżę jak dziadek, ale też nie targam do odcięcia na każdym biegu. Dość dynamiczna jazda z kilkoma epizodami pełnogo sandała i czarnej chmury z tyłu.

Silnik 2.0 tdi 143ps w serii po chipie, koła jak wspominałem powyżej szerokośc 245 R18.

Auto garażuje więc silnik nie jest zmarznięty, tankuje na BP zwykłego diesla.

Proszę o opinię użytkowników tej jednostki, jak Wam pali.

Dodam, że tankuje zawsze pod korek. Przód napęd, manualna skrzynia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma taki silnik i spalanie podobne. Ja mam 1.9 i na krótkich odcinkach spalanie podobne, a u Ciebie jeszcze takie fajne gumy. Prawie 2/3 dystansu zrobiłeś odpalając i za chwilę gasząc silnik co robi swoje nawet jak auto garażowane to i tak pali więcej w taką pogodę niż w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak po kupnie tzn. na serii 143PS i kołach 17" opona 225 palił mi średnio 6,5 przy mieszanej jeździe trochę miasta trochę trasy jazda raczej nie emeryta, później po zmianie na 19" opony 245 spalanie wychodziło około 7-7,5l teraz po programie na 182PS zauważyłem, że spalanie raczej się nie zmieniło nawet chyba trochę spadło FIS przekłamywał mi o prawie litr na plus ,ale już zmieniłem Vag-iem i jest zbliżone do realnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

zawsze tłumaczyłem sobie duże spalanie moim stylem jazdy i gumami 245/45/R18.

Wczoraj byłem na stacji 59,5litra 700km co daje 8,5l/100 (na kompie 7,6) w cyklu mieszanym na który składa się:

-250km - trasa KRK - Gliwice 4 osoby na pokładzie dość żwawa jazda srednio 130-140, z momentami na 180-200km/h

- reszta miasto z czego dużo krótkich odcinków po 2km - motor nawet w połowie nie został nagrzany, ale te krótsze odcinki to może jakieś max 100km

Nie jeżdżę jak dziadek, ale też nie targam do odcięcia na każdym biegu. Dość dynamiczna jazda z kilkoma epizodami pełnogo sandała i czarnej chmury z tyłu.

Silnik 2.0 tdi 143ps w serii po chipie, koła jak wspominałem powyżej szerokośc 245 R18.

Auto garażuje więc silnik nie jest zmarznięty, tankuje na BP zwykłego diesla.

Proszę o opinię użytkowników tej jednostki, jak Wam pali.

Dodam, że tankuje zawsze pod korek. Przód napęd, manualna skrzynia.

Pozdro

ja nie mam modyfikowanego programu i mam wersje 120KM i spalanie takie samo 7,5- 8,5 l, natomiast raz ta sama trase przejechała ze mną żona i jej wyszło spalanie 5,6 l ale jazda to 70-100km /h. Moja noga i cierpliwośc nie potrafi zejść poniżej 7l:)

Jak dla mnie ten silnik jest dość paliwożerny z porównaniu z poprzednimi samochodami. Ale Dpf-y i inne ekologiczne urzadzenia mają w tym pewnie swój udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, od paru dniu testuje geriatyczną jazdę, mam nadzieję, że wytrwam cały bak, zobaczymy jak spali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...