Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz.


trec1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z przepływomierzem. Mechanik mówi ze na 90% on jest przyczyną awarii. Nie mogą się podłaczyć pod niego kompem. Obroty falują, silnik nierówno pracuje, często są zalane świece i problem z odpalniem.

Nowy bosch w intercarsie koszt 1030.

Zamiennik w intercarsie "autolog" 550zł.

Na allegro nowy zamieninnik ( zapewne chiński) od 120 do 220zł, a bosch kolo 800zł.

Kwestia używki nie wchodzi za bardzo w grę.

Co radzicie, biorąc pod uwagę, że nie uśmiecha mi sie wydawać ponad klocka. Też nie ma 100% pewności, że to przepływomierz jest powodem awarii.

Przykłady

przepływomierze powietrza,przepływomierz powietrza, czujnik masy

! PRZEPŁYWOMIERZ AUDI A3 A4 A6 1.8 T 0280217112 (2705299161) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Przepływomierz AUDI A3 A4 A6 VW PASSAT 0280217112 (2647515934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj kogoś kto ma w aucie taki sam i podmiencię i wszystko będziesz wiedział. Ja kupiłem za 5dych używke i narazie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony to jak by była przepływka walnieta to by więcej palił i miał muła. Przynajmniej tak u mnie było. A za obroty to odpowiada silniczek krokowy, czujnik temperatury może być winny również. Nie powiedziane że przepływka.

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

daj numery i foto przepływki.

---------- Post dopisany at 17:04 ---------- Poprzedni post napisany at 17:00 ----------

dobra jeżeli jest taka sama jak na tych fotach co na aukcji to Nie posiadam akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd wyskakuje bo masz pewnie pełną skrzynkę.

---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

a odłącz kolego przepływke i jedz się przejechać bez niej. Ale potem ci błąd wyskocz jak Masz vaga to śmiało sam go ustniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij przepływomierz zrób rundkę i zobacz czy jest różnica jeśli będzie to nie przepływomierz jeżeli nie będzie to przepływka do wymiany , ja kupiłem za 100 używkę na szrocie i śmiga jak nowa bo do AHL kosztuje 950zeta a zamiennik chiński za 200zł to zazwyczaj już jest nie sprawny przed zamontowaniem więc odradzam. Ja miałem objaw taki że przerwał w czasie jazdy dwa razy i spokój a potem horror nie szło nawet ruszyć samochodem cały czas gasł po wypięciu przepływki w miarę chodził tyle że palił jak smok wskazówka od paliwa w oczach niemal uciekała na vagu wywaliło błąd przepływomierza zwarcie do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to jeżeli jest taka sama w mocowaniu i taka sama jest wtyczka to powinna pasować. Ją kupiłem ori używke taka sama ale inne numery i pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boschu jest polityka regeneracji pewnych części. Przepływomierze zaczynają swój numer od 0 98x xxx xxx. Przy oddaniu swojego starego przepływomierza w technologii HFM-2 można nowy kupić za około 450-500 zł minus zniżki jeśli się jakieś posiada. Więc mając numer oryginalny warto zapytać w serwisie Bosch-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...