Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosiłbym o analizę logów 1.9 116KM


damylek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zawirusowaniu mojej Audi sedean, tylko nie wiem czy z silnikiem jest wszystko w porządku. Zrobiłem logi statyczne i dynamiczne, to pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość. Za analizę z góry dziękuję:)

Moje odczucie do tego autka jest takie że czasem przymula. Ciągnie czasem dopiero od 2500 na 3000 kończąc. Dzisiaj w czasie testów było lepiej. Z tego co wyczytałem to kierownice do czyszczenia...

Z zapalaniem na zimnym też ma lekki problem (do 4 obrotów)po czym chmura dymu , wymieniłem akumulator i wszystkie świece i dalej to samo.

Czy ktoś z was posiada może w/w silnik po chipie, jak to się sprawuje?

Log (0 - 003,003,003)

Log (1 - 001,003,004)

Log (2 - 001)

Log (3 - 003,004,011)

dynamiczne

Log (4 - 004)

Log (5 - 011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj pytanie którego tunera spotkać, żeby miał finezje i nie był kowalem... nie moc max się liczy tylko kto robił...

są chipy dwóch tunerów np. jeden zrobił np. 155ps, a drugi 165ps i ten 155 objeżdża drugiego bez mniejszego ''kowalstwa'' na osprzęt, lub mniejszych dawkach. Rozumiesz zależność?

Jak Przemik napisał zrób kpl. logów. Statyczne, BS'y, Dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, w końcu udało mi się zrobić prawie wszystkie logi. Niestety nie mogłem zrobić logów 000.

Z BS też miałem problem bo przycisk do włączania BS był nieaktywny, okazało się że od BS jest całkiem inna zakładka (VCDS11.3.0) :facepalm:

Mam nadzieję że teraz już wszystko gra i bardzo prosiłbym o analizę.

Głównie chodzi o problem z odpaleniem na zimnym rano i kiedyś 2 razy włączył się notlauf i zero błędów. Przy okazji o sprawdzenie kondycji silnika do podniesienia mocy. 170tkm przejechane.

Za każdą pomoc wielkie dzięki. pozdrawiam

Statyczne:

Log (0 - 001)

Log (1 - 004)

Log (2 - 003)

Log (3 - 018)

Log (4 - 007)

Log (5 - 023)

Log (6 - 013)

Log (7 - 014)

Statyczne Basic Settings

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

Dynamiczne:

Log (0 - 001)

Log (1 - 008)

Log (2 - 004)

Log (3 - 011,011)

Log (4 - 003)

Log (5 - 010)

Dynamiczne przycisk Turbo

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam silnik tez raz mulil raz normalnie sprawdzilem wszystko poczawszy od pompek konczac na turbinie okazalo sie ze egr byl zafajdany wyczyszczony i jakby inne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor juz wiesz jak wyglada a sa specyfiki specjalne do czyszczenia egr w sprayu u mnie tak byl zajefany ze tloczka nie bylo widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki antonio, będę w domu to wyczyszczę i zrobię logi- na pewno nie zaszkodzi:wink: A jak myślicie z tą temperaturą, wymieniać ten czujnik?

---------- Post dopisany 23-11-2012 at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2012 at 22:25 ----------

Wymieniłem termostat i przeczyściłem EGR. Wydaje mi się (może to złudzenie) że autko nabrało więcej mocy przy niższych obrotach na zimnym. Które logi zrobić by stwierdzić poprawę tego EGRa?

Po wymianie termostatu wskazówka temperatury nawet nie drgnie na ciepłym:)

Niestety z odpalaniem dalej to samo. Jak postoi z tydzień to odpala na pół obrotu, a jak zapala się go na następny dzień rano to ciężko mu odpalić. Jeszcze jakby się dusił i dużo dymu robi. Akumulator i świece nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...