Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw BOSE sedan


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Okazało się, że nie posiadam głośników w tylnej półce dlatego brakuje basu. Znalazłem takie woofery

bose3.jpg

<br /><br />

bose1.jpg

<br /><br />

bose_2.jpg

<br /><br />

Czy to są te głośniki, których mi brakuje? Proszę o szybką odpowiedź, mam właśnie okazję je kupić. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem. Osłony (maskownice) już były w mojej półce, co prawda bez logo bss. Nie wiem, czy to norma może ktoś wcześniej zmieniał półkę? Jak nie masz maskownic to musisz raczej wymienić całą półkę ponieważ jest ona zintegrowana z maskownicami i wymagane jest jej ściągnięcie w celu zamontowania głośników. Generalnie nie polecam montowania na tył głośników o pełnym zakresie brzmienia. W bbs jest odcięcie tonów wysokich i na tył idzie tylko bas. Jeżeli nie masz z tyłu maskownic to znaczy, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest skrzynia i wzmacniacz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem. Osłony (maskownice) już były w mojej półce, co prawda bez logo bss. Nie wiem, czy to norma może ktoś wcześniej zmieniał półkę? Jak nie masz maskownic to musisz raczej wymienić całą półkę ponieważ jest ona zintegrowana z maskownicami i wymagane jest jej ściągnięcie w celu zamontowania głośników. Generalnie nie polecam montowania na tył głośników o pełnym zakresie brzmienia. W bbs jest odcięcie tonów wysokich i na tył idzie tylko bas. Jeżeli nie masz z tyłu maskownic to znaczy, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest skrzynia i wzmacniacz. pozdrawiam

też tak myślę a półkę zakupie jak mi się trafi z roleta za dobrą kasiorke :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co lepiej Ci teraz gra? dudni?
Sprawdź wątek Michała (mjw83) http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/zmiana-car-audio-polecacie-bose-tuba-jaka-248451/ . Generalnie ostatnio znalazłem ukryty equalizer w symphony, więc można się pobawić ustawieniami a jest ich całkiem sporo jak dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u Ciebie. Jak nie masz zwrotnic na kablach do głośników w półce to warto je założyć. Odcinasz tym samym tony wysokie i leci sam basik. W sumie to zależy też jakie masz głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłe miedziane (nie OFC !) Przekrój to max 1,5mm2 bez wzmacniacza, 2,5mm2 ze wzmacniaczem. Ja do domowego zestawiku komputerowego 5,1 kupiłem takie kabel głośnikowy z PRAWDZIWEJ miedzi 2x1,50 mm2 (2709367590) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i różnica między oryginalnymi cienkimi kablami alu jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to teraz gdzie nie patrzysz to sprzedają OFC i w większoći przypadków to kable al powlekane cu. Ogólnie to trzeba spojrzeć na kabel zanim się kupi. OFC oznacza czystość miedzi na poziomie 4N gorszy jest Tylko 3N , większą czystością odznaczją się LGC,OCC,6N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem OFC to Oxygen Free Copper, czyli miedź beztlenowa, która w trakcie eksploatacji nie utlenia się. Czystość to inna kwestia. Wszystkie (poza 3N) wymienione wyżej zawierają się w grupie OFC. Kupując kabel np. Alphard DaVinci (podobno wykonany z miedzi 6N) otrzymasz informację, że jest z miedzi OFC. W zasadzie prawie wszystkie kable wykonane z miedzi opisane są jako OFC. Wybierając kabel trzeba po prostu unikać najtańszych ofert.

Za nieduże pieniądze można kupić w/w kabel Alphard, ale też Adam Hall, Sinuslive, Audison, nieco drożej Procab i Cordial, a dalej np. Klotz, albo Jamo z posrebrzanej miedzi OFC.

Przewody za mniej, niż 3zł/m (1,5mm2) i 4zł/m (2,5mm2) nie są dobrym pomysłem. I nawet super opis i zapewnienia o wykonaniu z hipermiedzi tu nie pomogą. Wskazany przez Ciebie kabelek nieznanego producenta nie jest opisany jako OFC, 6N itp. Podejrzewam że to zwykła miedź, czyli 3N.

Osobiście do samochodu założyłbym Alphard, lub Adam Hall (ten mam). W końcu zasilać będą BOSE, a audio gra tak dobrze, jak pozwala na to jego najsłabszy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...