Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z układem chłodzenia :((

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich użytkowników forum, od niedawna też jestem posiadaczem Audi a4. Kupiłem ten samochód w komisie. Teraz dokładnie jest to Audi a4 B7 2005 r. silnik 1.9TDI wersja s-line.

Mój problem polega na wyciekającym płynie z układu chłodniczego przez korek (drogą awaryjną) i tylko tą drogą leci na 100% widać ślady.

Wymieniłem korek na oryginalny, termostat też nowy i oryginalny, sterownik wentylatorów też wymieniony na używany bo wcześniej wentylatory się nie uruchamiały (jeśli miały chłodzić silnik natomiast przy klimie było ok). Jak przejadę 50 km to płyn jest wyrzucany, gdy odkręcam korek od zbiorniczka na goroncym aucie poziom podnosi się z poniżej kreski min do 1cm wyżej i jest tak po miedzy min a max. Mi się już pomysły skończyły. Boje się, że to będzie uszczelka !!!

Proszę o pomoc.

Opublikowano

no myślę, że uszczelka pod "czapką"

Opublikowano
  • Autor

właśnie przejechałem dziś 80 km i ze zbiorniczka nic nie leci, płynu jest jakieś 1cm po niżej min. Gdybym odkręcił korek to wróci do stanu po między min a max. Jak odkręcam to robi delikatne psyyk. Co jest ??

jeszcze jedna sprawa, przy termostacie jest wąż zimny i zimny jest z drugiej strony ten grubszy wąż wychodzący z chłodnicy do silnika ??

Opublikowano

Uklad napewno dobrze odpowietrzony?

Opublikowano

Samochód się przegrzewa?

Opublikowano
  • Autor

Na dzień dzisiejszy wyciągnąłem termostat i jeżdżę bez niego, jest ok. Termostat testowałem w gorącej wodzie i otworzył się na 0,3 mm. Odesłałem go do salonu bo był oryginalny

Opublikowano

Jaką miałeś temperaturę po tych 50km z termostatem? niektóre układy nawet sprawne zachowują się podobnie że poziom płynu ustala się na minimum i taki już pozostaje, ja mam tak w golfie :) jak mu doleję do maxa to wyrzuci przez korek tyle żeby min zostało, jeżeli miałeś normalna temperaturę i płyn nie znikał całkiem ze zbiorniczka to jest ok, każdy uklad na gorącym silniku zrobi przy odkręcaniu psssss :)

Opublikowano
  • Autor

tak układ robi pssssssss, ale mi z tym wadliwym termostatem płyn wyciekał aż pokazywało mało płynu na komputerze. Dopiero jak pozbyłem się termostatu to jest ok. Czekam na nowy termostat i przetestuje :)) aha temperatura zawsze jest 90 oczywiscie po przejechaniu paru km i nigdy nie przekroczyła 90.

Opublikowano
.

Mój problem polega na wyciekającym płynie z układu chłodniczego przez korek (drogą awaryjną) i tylko tą drogą leci na 100% widać ślady.

Wymieniłem korek na oryginalny, termostat też nowy i oryginalny, sterownik wentylatorów też wymieniony na używany bo wcześniej wentylatory się nie uruchamiały (jeśli miały chłodzić silnik natomiast przy klimie było ok). Jak przejadę 50 km to płyn jest wyrzucany, gdy odkręcam korek od zbiorniczka na goroncym aucie poziom podnosi się z poniżej kreski min do 1cm wyżej i jest tak po miedzy min a max. Mi się już pomysły skończyły. Boje się, że to będzie uszczelka !!!

Proszę o pomoc.

Mam identyczny problem(tylko że jestem przed zakupem sterownika wentylatora), więc podbijam temat i również proszę o pomoc.

Opublikowano
  • Autor

Dziś przejechałem 70 km, bez termostatu, płyn poniżej min jakieś 1 cm, nadal wyrzuca może jeszcze się nie odpowietrzył?? Do użytkownika Gibsona napisałem Tobie wiadomość prywatną !!!

Opublikowano

niestety wygląda to na uszczelke głowicy, jeśli na dużym układzie jest ok to chyba to będzie to. jeśli odkręca się korek zbiorniczka na gorącym silniku to dźwięk jak to opsujecie psssssss jest normalny,bo jest to układ ciśnieniowy.:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Dziś kolejne kilometry a płynu coraz mniej nawet po dolaniu :( jeszcze czekam na test kompresji cylindrów co pokaże. Jeśli to uszczelka to trudno trzeba zrobić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.