Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przegub wypada z półośki po pęknięciu wahacza


szymon441992

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy ok.40km/h pękł mi wahacz dolny, oczywiście koło weszłu w nadkole, połamało go, troche poobijany błotnik i pokrzywiony. Wymieniłem wahacz na nowy ale od tego czasu przód jest jakby wyżej niż był i przegub po włożeniu i próbie ruszenia od razu wypada. Pomóżcie co się tam mogło stać, ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy ok.40km/h pękł mi wahacz dolny, oczywiście koło weszłu w nadkole, połamało go, troche poobijany błotnik i pokrzywiony. Wymieniłem wahacz na nowy ale od tego czasu przód jest jakby wyżej niż był i przegłub po włożeniu i próbie ruszenia od razu wypada. Pomóżcie co się tam mogło stać, ktoś miał taki przypadek?

mowisz o przegubie zewnetrznym tym od kola?pewnie zawleczke polamalo i wypada teraz lub sam przegub sie rozsypal.....odchyl polos sciagnij oslone ta gumowa i zobacz czy w srodku przegub jest caly,jak caly to szarpnij reka do siebie i jak sie zsunie to znaczy ze zawleczka puscila kup nowa zaloz i nabij przegub i bedzie git.......masz w dziale warsztat jak wymienicz przegub bez sciagania wachaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówie o przegubie zewnętrznym od koła. Odsłoniłem tą oslonę gumową i rozsypaly się kulki ale poskładalem do kupy, caly. Nabiłem, wydawało się że siedzi a jednak... A ta zawleczka w którym miejscu tam jest bo nic takiego tam nie widziałem? może przez to wypadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówie o przegubie zewnętrznym od koła. Odsłoniłem tą oslonę gumową i rozsypaly się kulki ale poskładalem do kupy, caly. Nabiłem, wydawało się że siedzi a jednak... A ta zawleczka w którym miejscu tam jest bo nic takiego tam nie widziałem? może przez to wypadł

Tu masz .....

bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde słaba jakość, mało co tam widać..

A kliknołeś na fotkę by Ci się powiększyła? Ja już specjalnie ją powiększyłem by było dobrze widać ...a Ty mówisz ze mało co widać ...:kwasny:

---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:11 ----------

kurde słaba jakość, mało co tam widać..

A kliknołeś na fotkę by Ci się powiększyła? Ja już specjalnie ją powiększyłem by było dobrze widać ...a Ty mówisz ze mało co widać ...:kwasny:

Tu masz fotkę chodzi o to co pokazuje czerwona strzałka .....jest to na końcu półosi

SSL26811.jpg

Jak jeszcze słabo widzisz to sobie kliknij na fotkę .....:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyraznie zaznaczony nr 12 na fotce. Ta zawleczka to nic wiecej, jak kawalek zagietego druta. Musi siedziec w rowku na polosi i wskoczyc w rowek na przegubie przy montazu. Przegub nie ma prawa sie sam zsunac z polosi jak wszystko dobrze zlozone. Sprawdz czy przpadkiem ta zawleczka nie jest juz zuzyta tzn musi wystawac ponad walek. To sa wlasciwiwe jednorazowki coraz czesciej te zawleczki. Ostsnio mialem przypadek, ze sciagalem klilka razy przegub z polosi i po 2 razach zawleczka powiedziala papa i musialem ze starego przegubu przekladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana tak jak Matek9292 mówi, rozsypał się przegub wewnętrzny, zmieniłem i śmigam. Tylko powoli bo nie wiem w którym momencie czy jak wisiał na ruch-cugu czy kiedy ale płyn hamulcowy gdzieś pitnął i mało co hamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...