Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nawiewy


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień.

Mam pytanie jak jest z climatroniciem. Np ustawiam temperaturę na konsoli climatronica na 19C to z kratek dmucha powietrze o temperaturze 19C czy dmucha ciepłe powietrze by w kabinie panowało 19C?

Pytam ponieważ dzisiaj przy +12,5C na zewnątrz, na climatronicu 19C ustawione a dmuchało mi ciepławym powietrzem.

Zaś jak na climatronic-u zmniejszyłem temperaturę na 18C elegancko dmuchało zimnem. Jest to norma? Czy też coś nie halo? Dziwne dla mnie jest to ponieważ to tylko 1C różnicy...

Proszę o odpowiedź lub też rozwianie moich wątpliwości :) z góry dzieki:wink:

---------- Post dopisany 19-10-2012 at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany 18-10-2012 at 19:28 ----------

Ktoś mógłby pomóc?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiam temperaturę na konsoli climatronica na 19C to z kratek dmucha powietrze o temperaturze 19C czy dmucha ciepłe powietrze by w kabinie panowało 19C?

....dmucha by w kabinie dostosowac temp. do tej jaką Ty ustawiłeś na panelu klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie martwic sie tym ze np ustawie na climatronicu 19c a dmucha cieplym albo goracym powietrzem?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

???

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

Wydawalo mi sie ze jak na climatronicu ustawie 19c to powinno dnuchac zimne powietrze a nie np czasem cieple...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie martwic sie tym ze np ustawie na climatronicu 19c a dmucha cieplym albo goracym powietrzem?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

???

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

Wydawalo mi sie ze jak na climatronicu ustawie 19c to powinno dnuchac zimne powietrze a nie np czasem cieple...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dzisiaj było ok 20C jak ustawiłeś klimę dajmy na to na 19C to jakie powietrze leciało z kratek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał wyżej kolega alest... Zauważ, że np masz ustawione 20st i siła nawiewu jest powiedzmy trzy kreski. Zmniejszając żądaną temperaturę np do 16 albo na LOW siła nadmuchu automatycznie rośnie właśnie po to żeby jak najszybciej panowała w aucie żądana przez Ciebie temperatura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto" samo dostosowuje sile nawiewu, np latem gdy jest goraco po wejsciu do auta, dmuchawy beda pracowac na maxa by jak najszybciej schlodzic wnetrze, a w miare jak temperatura w srodku bedzie spadac, dmuchawy zaczna tez na mniejszych obrotach pracowac

W trybie econ mozna regulowac temperature w pelnym zakresie LO-HI.

Mozna ustawic sile nadmuchu dowolna.

Mozna nacisnac tez AUTO i pozniej ECON (odwrotnie juz nie, bo wylaczy ECONa)

Wlaczenie nadmuchu na przednia szybe wylacza tryb econ.

Klimatyzacja, niby tak prosta, a tak skomplikowna :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam- econ to wylaczona klimatyzacja

Koledzy ale ja mam wylaczony tryb auto poprostu indywidualnoe sobie nastawiam temp. Na climatronicu np 19c.

Dziwilo mnie to ze przy ustawionej temp. 19c z nawiewow dmuchalo cieple powoetrze( sila nadmuchu to jedna kreska)...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwilo mnie to ze przy ustawionej temp. 19c z nawiewow dmuchalo cieple powoetrze( sila nadmuchu to jedna kreska)...

Co w tym jest dziwnego. Jesli temp w srodku auta byla nizsza niz ustawiona na panelu to dmucha cieplym zeby osiagnac zadana temp

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej seata leona z climatroniciem i jak na climatronicu ustawilem 19c to dmuchalo 19c zimne a nie jak w audi...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej seata leona z climatroniciem i jak na climatronicu ustawilem 19c to dmuchalo 19c

....hmmm, w takim razie PO CO na panelu pomiędzy radiodtwarzaczem a panelem klimatyzacji za plastikową kratką masz fabrycznie zainstalowany czujnik temperatury??? :wink:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...