Jump to content
IGNORED

[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?

Szymoonk
 Share

Recommended Posts

Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ?

prosze uzywac prefiksu przy zakladaniu tematu.poprawione

Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ?

......... dławik... :kox::mysli:

nie wiem o co mu chodziło ale jezeli jego wiedza jest wprost proporcjonalna do stosowanego nazewnictwa szukaj innego mechanika :cool1:

kolego trzeba wykonac logi dynamiczne oraz statyczne, wtedy bedzie mozna porozmawiac o diagnozie.

moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.

moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.

w dieslach nie ma przepusnicy, nie ma wiec zaworu upustowego...

Zdemontuj turbinę i będziesz widział co i jak, ale jeśli jest tak jak piszesz, to pewnie naprawa, bez względu jak zwał tą część.

w dieslach nie ma przepusnicy, nie ma wiec zaworu upustowego...

Bardzo się mylisz pisząc ze nie ma zaworu upustowego w dieslu, to wyjasnij co upuszcza cisnienie z turbo :cool1:

no wiec do czego służy ta sztanga w 1z i do czego służy element z którym sie łączy przy turbinie bo już zupełnie nie wiem o co chodzi;/

:cool1:

no i właśnie po zdjęciu tej sztangi ta cześć która znajduje sie przy turbo jest bardzo luźna wiec jutro zabieram sie za demontaż turbo i zamieszczę fotki w tym temacie jak to wygląda od środka mam nadzieje ze ktoś mi pomoże a jak nie to nowe turbo.;

zaraz zaraz, ale ktora czesc ci lata luzno?? ta oska co wchodzi do turbiny czy ta gruszka co do niej jest podlaczony wezyk z cisnieniem?? Klapka upustowa w turbo powinna luzno chodzic ale bez jakis luzow poprzeczych czy wzdluznych.

no i w końcu po 1,5 roku poszukiwań udało mi sie naprawić mojego 1Z'a, a wiec nawet nie trzeba było turbo wyjmować, wystarczyło odkręcić od turbo wydech i było już widać ta klapeczkę była ona krzywa i upuszczała spaliny bokiem a nie przez łopatki wirnika. wyprostowałem ja i auto wydaje mi sie ze śmiga ładnie ale wkrótce zrobię logo i sami ocenicie.

fajnie że naprawiłeś :th: dziwna sprawa że klapa była zdeformowana :mysli: Mimo wszystko ważne że śmiga :th: