Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ?

prosze uzywac prefiksu przy zakladaniu tematu.poprawione

Opublikowano

Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ?

......... dławik... :kox::mysli:

nie wiem o co mu chodziło ale jezeli jego wiedza jest wprost proporcjonalna do stosowanego nazewnictwa szukaj innego mechanika :cool1:

kolego trzeba wykonac logi dynamiczne oraz statyczne, wtedy bedzie mozna porozmawiac o diagnozie.

Opublikowano
  • Autor

moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.

Opublikowano

moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.

w dieslach nie ma przepusnicy, nie ma wiec zaworu upustowego...

Opublikowano
  • Autor

no wiec do czego służy ta sztanga w 1z i do czego służy element z którym sie łączy przy turbinie bo już zupełnie nie wiem o co chodzi;/

Opublikowano

Zdemontuj turbinę i będziesz widział co i jak, ale jeśli jest tak jak piszesz, to pewnie naprawa, bez względu jak zwał tą część.

Opublikowano

w dieslach nie ma przepusnicy, nie ma wiec zaworu upustowego...

Bardzo się mylisz pisząc ze nie ma zaworu upustowego w dieslu, to wyjasnij co upuszcza cisnienie z turbo :cool1:

no wiec do czego służy ta sztanga w 1z i do czego służy element z którym sie łączy przy turbinie bo już zupełnie nie wiem o co chodzi;/

:cool1:
Opublikowano
  • Autor

no i właśnie po zdjęciu tej sztangi ta cześć która znajduje sie przy turbo jest bardzo luźna wiec jutro zabieram sie za demontaż turbo i zamieszczę fotki w tym temacie jak to wygląda od środka mam nadzieje ze ktoś mi pomoże a jak nie to nowe turbo.;

Opublikowano

zaraz zaraz, ale ktora czesc ci lata luzno?? ta oska co wchodzi do turbiny czy ta gruszka co do niej jest podlaczony wezyk z cisnieniem?? Klapka upustowa w turbo powinna luzno chodzic ale bez jakis luzow poprzeczych czy wzdluznych.

Opublikowano
  • Autor

no i w końcu po 1,5 roku poszukiwań udało mi sie naprawić mojego 1Z'a, a wiec nawet nie trzeba było turbo wyjmować, wystarczyło odkręcić od turbo wydech i było już widać ta klapeczkę była ona krzywa i upuszczała spaliny bokiem a nie przez łopatki wirnika. wyprostowałem ja i auto wydaje mi sie ze śmiga ładnie ale wkrótce zrobię logo i sami ocenicie.

Opublikowano

fajnie że naprawiłeś :th: dziwna sprawa że klapa była zdeformowana :mysli: Mimo wszystko ważne że śmiga :th:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.