Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie głośniki polecacie ?


dawid.bary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Potrzebuję porady a mianowicie dziewczyna posiada radio Sony Xplod 4x45W i chcę jej kupić na allegro głośniki na tylną półkę. Co byście mi polecili? Poszukuję czegoś w granicach do 140 zł żeby fajnie grało, miało fajny bas i w miarę głośno :D Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby ładnie grało to nic nie montuj w tylną półkę. Załóż dobry zestaw na przód i ciesz się muzyką przed sobą a nie łomotem z za pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei:

Radio ma 4x45W... ale to moc max, w RMS jest to około 15-18W.

Czymś takim nie napędzisz nic sensownego (co najwyżej współosiowe głośniki 10cm). Musisz uzyskać minimum 40W / kanał, ale RMS.

Jak? Proszę bardzo:

Philips DAP4040 za 119zł + wysyłka.

WZMACNIACZ SAMOCHODOWY PHILIPS DAP4040 od LOOMBARD (2743687884) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jest to dokładnie to samo, co stare Alpiny. W tej cenie wart rozważenia. Ma 4 kanały.

Sony XM4045 w licytacji (nie warto dawać więcej, niż 200zł z wysyłką)

SONY XM-4045 / WZMACNIACZ SAMOCHODOWY (2743286900) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Stare dobre granie, made in Japan, neutralne brzmienie. 4 kanały. Mam jeszcze takiego w szafie :)

Sony XM6020 za 239zł + wysyłka to zachęcająca opcja. 2 kanały. Taki sam spoczywa u mnie w piwnicy ;)

Hifonics TITAN w licytacji. Cód, miód i orzeszki :D Polecam. 4 kanały i pewnie wysoka cena.

Wzmacniacz Titan HIFONICS 4400 - 4x125W (2739878920) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Alpine 3549. Kolejny po Philipsie dobry klasyk dla ludzi, którzy lubią wyostrzone górne pasmo. Niestety cena już inna, no i 2 kanały.

ALPINE 3549 / WZMACNIACZ SAMOCHODOWY (2743254445) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolejny krok to kable. Nie mogą być zbyt cienkie. Można trafić używki w dobrej cenie np.:

__ ALPHARD __ Duży zestaw przewodów 25 mm (2745193205) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Przechodzimy do głośników.

Możesz podpiąć pod wzmacniacz te, które już są zamontowane i sprawdź, czy to Ci wystarczy. Jeśli nie, to wygłusz drzwi (o tym później)

Wybieraj zestawy odseparowane, najlepiej 160/165mm, zainstaluj je z przodu.

Z niedrogich polecam produkty firmy Helix, Powerbass i może jeszcze Hertz (te będą miały ostrzejszą górę, nie łączyłbym ich z wzmacniaczami Philips i Alpine).

Jeśli chcesz dodać więcej basu, to kup wzmacniacz czterokanałowy i zmostkuj 2 kanały, pod które podepnij jakąś skrzynię (nie tubę!). Sensownie zagra głośnik 20cm, może 25cm o wysokiej skuteczności, ale bas będzie wolniejszy. O większych, mocniejszych zapomnij - to wymaga dokupienia oddzielnego wzmacniacza na suba.

Jeśli głośniki zamontowane w drzwiach mają pokazać swoje możliwości, to musisz wygłuszyć drzwi.

Minimum to zwykłe, najtańsze maty bitumiczne. Opis jak je przykleić znajdziesz w necie.

Można zastanowić się też nad użyciem pianki poliuretanowej, ale podstawą są maty.

Reasumując:

Za około 140zł możesz kupić tani wzmacniacz, albo kable i może jeszcze starczy na maty. Głośników/skrzyni basowej raczej za to nie kupisz (nawet używanych).

Kupując wzmacniacze i głośniki zawsze patrz na moc RMS, nigdy na inną. W głośnikach bardzo ważna jest skuteczność.

Na firmy pokroju Peying, Blaupunkt, Magnat, JBL (dotyczy tanich serii, ale drogich w pewnym sencie też - przepłacasz za markę), VoiceKraft, Alphard, Mac Audio, itp nawet nie spoglądaj. Nie dotyczy kabli.

Car Audio jest jak budowa domu:

Najpierw postaw fundament (wzmacniacz, wygłuszenie), potem myśl o ścianach i dachu (głośniki), na końcu o wykończeniu (subwoofer, lepsze radio).

Skończyła mi się wena. W razie chęci dalszego zgłębienia tematu chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak żescie nasypali pomysłami, że chyba dawid.bary się wystraszył. Z doświadczenia wiem, że z montowania głośników na tylną półkę nic dobrego nie wychodzi ale jeśli nie chce się ładować siana w granie tylko żeby to akoś grało to taki pomysł jest lepszy niż żaden.

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:58 ----------

Widzę, że kolega ma A4 B6 więc dużo roboty w aplikację dobrych 16stek w przednie drzwi by nie miał. Więc warto to przemyśleć. Głośniki natylnej półce są beee....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna posiada radio Sony Xplod 4x45W i chcę jej kupić na allegro głośniki na tylną półkę.

[/color]Widzę, że kolega ma A4 B6 więc dużo roboty w aplikację dobrych 16stek w przednie drzwi by nie miał.

Kolego [email protected], zauważ że autor ma B6, ale nie napisał do jakiego auto szuka głośników. A to nie ułatwia sprawy.

Ja osobiście uważam, że jakiekolwiek głośniki w półkę, to nieporozumienie. Już lepiej kupić wzmacniacz 4CH i podpiąć pod niego oryginalne głośniki przednie, a pod wolne 2CH dać jakąś skrzynię w mostku. Można zmieścić się w przyzwoitych pieniądzach.

Na podstawie własnego doświadczenia powiem jedno: najpierw wzmacniacz, potem reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując wzmacniacze i głośniki zawsze patrz na moc RMS, nigdy na inną. W głośnikach bardzo ważna jest skuteczność.

Na firmy pokroju Peying, Blaupunkt, Magnat, JBL (dotyczy tanich serii, ale drogich w pewnym sencie też - przepłacasz za markę), VoiceKraft, Alphard, Mac Audio, itp nawet nie spoglądaj. Nie dotyczy kabli.

Skończyła mi się wena. W razie chęci dalszego zgłębienia tematu chętnie pomogę.

Siema,

Mam pytanko do ciebie? Słyszałeś jak grają magnaty? lub mac-audio? Wychwalasz SONY które w car-audio raczkuje i jest gniotem.

Stawiasz Magnata w jednej pólce z Peying-iem i Voicekraftem, :facepalm:

Porządniejsze radio tak około za 400zł, np. pioneer, blaupunkt, kenwood ma po 27Watt na kanał mocy znamionowej. nie 15-18:facepalm:

Jeśli uważasz, że Sony ładnie brzmi a głośniki z koncernu z Pullheim są nic nie warte to tylko mogę ci pogratulować idealnego słuchu i gustu.

Odnośnie tematu.

Wygłusz drzwi, wstaw dobry system dzielony. np Phase evolution(też Pullheim), lub HERZ i kup troche lepsze radio - najlepiej ALPINE.

Póżniej kup jakiś dobry wzmacniacz 4 kanałowy.

Aha możliwość wystrojenia tego wzmacniacza SONY - TRAGEDIA :facepalm:

Wygłuszenie pianką poliuretanową:facepalm: Masakra, skąd ty się człowieku urwałeś. Wygłuszenie w drzwiach ma na celu zredykować drgania skrzynki rezonasowej (drzwi) a nie ją szczelnie wypełnić.

To tak jak byś do kolumny napuścił pianki poliuretanowej.:facepalm:

Kable: grubość jest ważnam, ale bardzo ważne jest również z jakiej miedzi są uplecione.

Serio jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Potrzebuję porady a mianowicie dziewczyna posiada radio Sony Xplod 4x45W i chcę jej kupić na allegro głośniki na tylną półkę. Co byście mi polecili? Poszukuję czegoś w granicach do 140 zł żeby fajnie grało, miało fajny bas i w miarę głośno :D Dzięki

Nie rozpędzajmy się tak, bo niedługo rozbudujemy dziwczynie Dawida system do poziomu Hi-End i wyślemy na zawody. Chłopak chce przeznaczyć na głośniki około 150 złotych i tyle... Można jedynie podpowiedzieć jakie rozwiązania są najlepsze a nie zbaczać z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując wzmacniacze i głośniki zawsze patrz na moc RMS, nigdy na inną. W głośnikach bardzo ważna jest skuteczność.

Na firmy pokroju Peying, Blaupunkt, Magnat, JBL (dotyczy tanich serii, ale drogich w pewnym sencie też - przepłacasz za markę), VoiceKraft, Alphard, Mac Audio, itp nawet nie spoglądaj. Nie dotyczy kabli.

Skończyła mi się wena. W razie chęci dalszego zgłębienia tematu chętnie pomogę.

Siema,

Mam pytanko do ciebie? Słyszałeś jak grają magnaty? lub mac-audio? Wychwalasz SONY które w car-audio raczkuje i jest gniotem.

Stawiasz Magnata w jednej pólce z Peying-iem i Voicekraftem, :facepalm:

Porządniejsze radio tak około za 400zł, np. pioneer, blaupunkt, kenwood ma po 27Watt na kanał mocy znamionowej. nie 15-18:facepalm:

Jeśli uważasz, że Sony ładnie brzmi a głośniki z koncernu z Pullheim są nic nie warte to tylko mogę ci pogratulować idealnego słuchu i gustu.

Odnośnie tematu.

Wygłusz drzwi, wstaw dobry system dzielony. np Phase evolution(też Pullheim), lub HERZ i kup troche lepsze radio - najlepiej ALPINE.

Póżniej kup jakiś dobry wzmacniacz 4 kanałowy.

Aha możliwość wystrojenia tego wzmacniacza SONY - TRAGEDIA :facepalm:

Wygłuszenie pianką poliuretanową:facepalm: Masakra, skąd ty się człowieku urwałeś. Wygłuszenie w drzwiach ma na celu zredykować drgania skrzynki rezonasowej (drzwi) a nie ją szczelnie wypełnić.

To tak jak byś do kolumny napuścił pianki poliuretanowej.:facepalm:

Kable: grubość jest ważnam, ale bardzo ważne jest również z jakiej miedzi są uplecione.

Serio jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć daj znać

Nie chce mi się odpowiadać na cały ten stek bzdur. Ograniczę się do stwierdzeń, że pianka stosowana jest powszechnie przy wygłuszaniu pomieszczeń w studiach nagraniowych, wnętrzach kolumn i subwooferów. Jest to tania alternatywa dla mat GMS i Dynamat, które cieszą się bardzo dobrą opinią. Pianki produkuje się też z innych materiałów, niż poliuretan.

A SONY w car audio nie raczkuje, tylko umiera ze starości. Do czasu wejścia nieszczęsnej serii X-PLOD sprzęt robili w Japonii z bardzo dobrym efektem. Było to kilka, kilkanaście lat temu i właśnie te produkty polecam. Teraz faktycznie robią gnioty.

Bardzo Cię proszę, podaj mi jakiś namiar na niedrogie radio z mocą 25-27 W RMS... Najlepiej Polecanego przez Ciebie wspaniałego Blaupunkta :grin:

Powiedz mi jeszcze co ty byś chciał wystrajać we wzmacniaczu kolego? Zastanawiam się skąd Ty się w ogóle urwałeś? :facepalm:

W kwocie 140zł ciężko o coś godnego uwagi. Bez wzmaka warto montować coś od Helixa, lub ew. Hertz (ostrzejsze granie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując wzmacniacze i głośniki zawsze patrz na moc RMS, nigdy na inną. W głośnikach bardzo ważna jest skuteczność.

Na firmy pokroju Peying, Blaupunkt, Magnat, JBL (dotyczy tanich serii, ale drogich w pewnym sencie też - przepłacasz za markę), VoiceKraft, Alphard, Mac Audio, itp nawet nie spoglądaj. Nie dotyczy kabli.

Skończyła mi się wena. W razie chęci dalszego zgłębienia tematu chętnie pomogę.

Siema,

Mam pytanko do ciebie? Słyszałeś jak grają magnaty? lub mac-audio? Wychwalasz SONY które w car-audio raczkuje i jest gniotem.

Stawiasz Magnata w jednej pólce z Peying-iem i Voicekraftem, :facepalm:

Porządniejsze radio tak około za 400zł, np. pioneer, blaupunkt, kenwood ma po 27Watt na kanał mocy znamionowej. nie 15-18:facepalm:

Jeśli uważasz, że Sony ładnie brzmi a głośniki z koncernu z Pullheim są nic nie warte to tylko mogę ci pogratulować idealnego słuchu i gustu.

Odnośnie tematu.

Wygłusz drzwi, wstaw dobry system dzielony. np Phase evolution(też Pullheim), lub HERZ i kup troche lepsze radio - najlepiej ALPINE.

Póżniej kup jakiś dobry wzmacniacz 4 kanałowy.

Aha możliwość wystrojenia tego wzmacniacza SONY - TRAGEDIA :facepalm:

Wygłuszenie pianką poliuretanową:facepalm: Masakra, skąd ty się człowieku urwałeś. Wygłuszenie w drzwiach ma na celu zredykować drgania skrzynki rezonasowej (drzwi) a nie ją szczelnie wypełnić.

To tak jak byś do kolumny napuścił pianki poliuretanowej.:facepalm:

Kable: grubość jest ważnam, ale bardzo ważne jest również z jakiej miedzi są uplecione.

Serio jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć daj znać

Nie chce mi się odpowiadać na cały ten stek bzdur. Ograniczę się do stwierdzeń, że pianka stosowana jest powszechnie przy wygłuszaniu pomieszczeń w studiach nagraniowych, wnętrzach kolumn i subwooferów. Jest to tania alternatywa dla mat GMS i Dynamat, które cieszą się bardzo dobrą opinią. Pianki produkuje się też z innych materiałów, niż poliuretan.

A SONY w car audio nie raczkuje, tylko umiera ze starości. Do czasu wejścia nieszczęsnej serii X-PLOD sprzęt robili w Japonii z bardzo dobrym efektem. Było to kilka, kilkanaście lat temu i właśnie te produkty polecam. Teraz faktycznie robią gnioty.

Bardzo Cię proszę, podaj mi jakiś namiar na niedrogie radio z mocą 25-27 W RMS... Najlepiej Polecanego przez Ciebie wspaniałego Blaupunkta :grin:

Powiedz mi jeszcze co ty byś chciał wystrajać we wzmacniaczu kolego? Zastanawiam się skąd Ty się w ogóle urwałeś? :facepalm:

W kwocie 140zł ciężko o coś godnego uwagi. Bez wzmaka warto montować coś od Helixa, lub ew. Hertz (ostrzejsze granie)

Namiary na radio: koszt allegro 400zł moc Sinusoidalna 22Watty

Blaupunkt Toronto 410 BT - Bluetooth head unit

Jak możesz proponować, żeby gościu szukał sprzętu umierającego od kilkunastu lat.

Po drugie: Zaznaczyłeś PIANKI POLIURETANOWE, inne oczywiście można, ale nie można stosować w samochodzie czegoś co chłonie wilgoć. Więc wiekszość systemów z układów domowych w samochodach odpada, szczególnie w drzwiach.

Po trzecie: Aha pamiętaj, teraz wszystko trzepią w chinach, zależy tylko z jakich materiałów i jaki jest system jakości. To różni Magnata od Peyinga.

Po czwarte: Ja obracam się między takimi markami sprzętu jak np. BEYMA (estrada), naprawiam te głośniki i serwisuje. Wiem jak wygląda dobrze zrobiony głośnik i z jakich materiałów jest zrobiony.

SONY to nie to...

Kończe: mamy różne światy, ja szanuje twój chociaż go nie rozumiem, wiec proszę o to samo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to radio ma 18,3W - przy mocy napięciu 12V. 22W Jest przy 14,4V.

Beyme znam i mam (SCW8 w closed). Sony w środku widziałem i uważam za solidnie wykonane. Nie polecam całej marki, tylko konkretne modele (serie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to radio ma 18,3W - przy mocy napięciu 12V. 22W Jest przy 14,4V.

Beyme znam i mam (SCW8 w closed). Sony w środku widziałem i uważam za solidnie wykonane. Nie polecam całej marki, tylko konkretne modele (serie).

Zgadzam się z tobą, a powiedz mi mierzyłeś kiedyś napięcie w instalacji samochodu podczas pracy silnika? Podczas pracy alternatora w istalacji właśnie jest około 14V

Tak samo ja nie mówie, że wszystkie głośnika Magnata są super hiper, ale Ty porównałeś dość dobrą marką z totalną najgorszą chinszczyzną i to mnie zabolało.hehe

Tylko porównywałeś BEYME do SONY?

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego porównywać. I tutaj zdania nie zmienię. Beyma - dobre głośniki (nie wszystkie i nie w całej historii firmy, ale to pewnie wiesz), Sony - dobre wzmacniacze, ale te stare i tylko biorąc pod uwagę cenę. Widziałem jak są zrobione (tranzystory Sanken, kondensatory Rubicon) i porównywałem z innymi w tej grupie cenowej. I chyba nie powiesz mi, że za tą kaskę lepiej wybrać np Carpowera, albo Blaupunkta?

Co do mocy masz rację, ale zwyczajowo podaje się moce dla 12V - to bardziej miarodajne. Bo Jeśli weźmiemy pod uwagę te 14V, to okazuje się, że mój wyżej wspomniany wzmacniacz SONY XM6020 ma 2x70W i powinien nazywać się XM7020.

Magnat owszem jest lepszy od reszty tej chińszczyzny i tu się nie będę kłócił. Ale mimo wszystko nie uważam go za wartego polecenia. Zauważ, że wymieniłem też Blaupunkta i JBL :D

A pianka poliuretanowa ma chłonność długoterminową <5%, więc bez przesady.

Skończyłem. Pokój :peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego porównywać. I tutaj zdania nie zmienię. Beyma - dobre głośniki (nie wszystkie i nie w całej historii firmy, ale to pewnie wiesz), Sony - dobre wzmacniacze, ale te stare i tylko biorąc pod uwagę cenę. Widziałem jak są zrobione (tranzystory Sanken, kondensatory Rubicon) i porównywałem z innymi w tej grupie cenowej. I chyba nie powiesz mi, że za tą kaskę lepiej wybrać np Carpowera, albo Blaupunkta?

Co do mocy masz rację, ale zwyczajowo podaje się moce dla 12V - to bardziej miarodajne. Bo Jeśli weźmiemy pod uwagę te 14V, to okazuje się, że mój wyżej wspomniany wzmacniacz SONY XM6020 ma 2x70W i powinien nazywać się XM7020.

Magnat owszem jest lepszy od reszty tej chińszczyzny i tu się nie będę kłócił. Ale mimo wszystko nie uważam go za wartego polecenia. Zauważ, że wymieniłem też Blaupunkta i JBL :D

A pianka poliuretanowa ma chłonność długoterminową <5%, więc bez przesady.

Skończyłem. Pokój :peace:

Ostatnie zdanie:

Odnośnie wygłuszeń: Wygłuszenie w zastosowaniu domowym i studyjnym ma za zadanie spowolnić i wytłumić dźwięk. Np gąbka. przepuszcza wodę i powietrze.

Pianka poliuretanowa odbija faje dzwiękowe zamiast pochłaniać. Wtedy sztucznie wypełniasz np drzwi np pianką która obiża pojemnośc drzwi i nic więcej. Dodatkowo likwiduje drgania blachy....

Aha jak skończe swoje auto zapraszam na odsłuch na magnacie :decayed: Może przekonam. Moim zdaniem dobre radia robi ALPINE i Pioneer( ten stary deh-8400, 3900 itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie:

Odnośnie wygłuszeń: Wygłuszenie w zastosowaniu domowym i studyjnym ma za zadanie spowolnić i wytłumić dźwięk. Np gąbka. przepuszcza wodę i powietrze.

Pianka poliuretanowa odbija faje dzwiękowe zamiast pochłaniać.

Nie wiem o jakich piankach Ty myślisz, ale ja myślę o takich:

pianka_poliuretanowa_sinuslive.jpg

<br /><br />

pianka_2.jpg

<br /><br />

pianka.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...