Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kontrolka oleju


Marecki1975

Rekomendowane odpowiedzi

witam.byłem dzisiaj na wymianie oleju,ponieważ zaświeciła mi się kontralka,że mam za mały poziom oleju.po wymianie ta kontrolka świeci się dalej,gościu z serwisu powiedział że zgaśnie po przejechaniu kilku km.zrobiłem ze 100 i nic dalej świeci.czy ktoś wie jak to mam usunąć.z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, co to za herezja ze kontrolka sie wylacza po przejechaniu kilku kilometrow :polew: cos ewidentnie sie psuje, proponuje vaga, sprawdzic silnik, mozliwe ze czujnik zostal uszkodzony, a moze pompa nie domaga. Mechanika ktory Ci powiedzial ze gasnie po kilku kilometrach olej, Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Jocker01 napisał to wcale nie musi być za niski poziom oleju, może byc to za małe ciśnienie pompy olejowej i tez będzie Ci się świeci. A mechanik który wypuścił Cię z zakładu ze świecącą kontrolka od oleju to p.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się spaliła ? :>

Tak serio pierwsze słyszę o takim zachowaniu kontrolki oleju.

Jak dla mnie to dziwne zjawisko.

Może ktoś to bliżej wyjaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem mechanikiem , fakt, że już 5 lat poza zawodem i z nowszymi autami nie miałem dużo do czynienia ale fakt takiego zachowania kontrolki oleju to jak dla mnie zagadka.

jeżeli jest ktoś, kto wie dlaczego tak sie zachowała to prosze o wyjasnienie

PS

A moze ten fachowiec który robił wie jakie są tego powody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, pisalem: VAG sprawdzic co sie dzieje i bedziesz wiedzial dlaczego sie wlacza kontrolka oleju, moze czujnik jest uszkodzone, jakies zwarcie. Nie bagatelizowalbym problemu. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisalem w innym watku w A4 przynajmniej B5 nie ma kontrolki czujnika poziomu oleju, jest czujnik i kontrolka cisnienia oleju a to ze sie swieci moze byc zpowodowane niskim cisnieniem oleju. Najgorsza opcja pompa nie domaga, lub czujnik jest do wymiany lub cos z przewodami od czujnika, podlacz vaga jesli nie wyrzuci zadnych bledow to sprawdz cisnienie oleju, mozesz przeczyscic styki od czyjnika cisnienia oleju. I zmien mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z tą pierdzie... kontrolką kupiłem audi a4 1.8 turbo automat i zapala mi się co jakiś czas kontrolka oleju wymieniłem olej w silniku i dalej się to dzieje ale dopiero wtedy gdy auto sie rozgrzeje czytałem na innym forum że gościu miał podobny problem i jak się okazało to nie była kontrolka oleju od silnika tylko od skrzyni po wymianie oleju w skrzyni problem mu zniknął bo on opisywał sytuacje taką że ta kontrolka zapalała mu się tylko wtedy gdy jeździł po mieście kiedy często zmienia biegi automat a na autostradzie jechał 200km i nie zapaliła się i ja też jechałem 100km po autostradzie i nie zapaliła się a jak tylko wjechałem do miasta od razu się zapaliła mam ogromną prośbę jak możecie to napiszcie mi co mam z tym fantem zrobic z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...