Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzywy fotel kierowcy


Raf_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu pożyczyłem ojcu samochód od tam i z powrotem. Po pierwszym usadowieniu się w fotelu stwierdzam, że jest jakby delikatnie zarwany od strony drzwi. Co może być przyczyną. Mocowanie fotela? Czy da się kupić samo mocowanie fotela? Będę wdzięczny jak rozwiązać ten "krzywy" problem:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jakby ktoś mocno usiadł na lewa cześć siedziska która się obniżyła/zarwala na lewym mocowaniu i fotel jest pochylony w stronę drzwi kierowcy. Sam fotel jest ok. podejrzewam ze wygielo się mocowanie fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, raczej mało prawdopodobne jest to, że mocowanie przerdzewiało i fotel wpadł w podłogę, podnosiłeś wykładzinę i sprawdzałeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąć fotel i zweryfikować to organoleptycznie :wink:

Nic trudnego w tym nie ma (z tyłu na dole przy szynach 2 plastikowe zaślepki i jedna zawleczka z przodu plus ewentualne kabelki od grzania, przesówania i innych pierdół czy też poduszki - w tym przypadku podobno lepiej to robić na odpiętym aku).

W razie czego spawareczka i po wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to kubelek to prawdopodobnie pekl pret/stelaz podtrzymujacy gabkez lewej strony.... czesto sie to zdarza.... jezeli zwykly placek to jedyna opcja to wykrzywienie/pekniecie tylnego mocowania ktore wchodzi w szyne - ale naprawde nie mam pojecia co by sie musialo stac..... zarwanie siedziska raczej nie wchodzi w gre bo siedzisko zrobione jest z litej blachy (jest tylko wyprofilowane) a na to przychodzi gabka siedziska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz ogarnial bujanie na regulacji podnoszenia gora dol ? Gdzies czytalem ze cos trzeba przyspawac ale dokladnie nie widze gdzie to jest.. jakis rysunek czy pogladowe foto..

Wytachalem fotel i niby skrzypi i niby jakis luz jest.. na tym..

DSCF4670.jpg

Do spawania trzeba sciagac wszystkie gabki i material ? :facepalm: Domyslam sie ze tak.. zeby nie splonal fotel.. Ktos juz to robil ? Jakies rady ? Zdjecia ? Bo " bujam" sie z tym od kupna :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz plastiki po obu stronach, odkrecasz 4 srubki (torx) i masz juz oparcie oddzielone od siedziska, potem luzujesz drut z obu stron, i sciagasz cala szmate razem z gabka..... roboty na 5-10min..... i masz sama blache do spawania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsone dzieki :hi:

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 11:50 ----------

Udalo mi sie rozebrac fotel chodz ulamal mi sie plastik od strony zapiecia pasów. I procz puszczonego spawu od trzymania bokow ( kubełek ) to nic innego nie znalazlem.. i doszedlem do wniosku ze jest wyrobione chyba ten mechanizm ( foto wyzej ) i ma luzy i dlatego buja.. zlozylem do kupy i dalej sie bujam i teraz mam zagwozdke czy szukac dolu uzywke ale i tak nie wiem ile pojezdze.. i teraz znalesc stelarz od kubelka to bedzie nie lada wyczyn. Szukac zniszczonego fotela to pewnie kupienie takiego samego bujanego jak moj.. hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsone dzieki :hi:

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 11:50 ----------

Udalo mi sie rozebrac fotel chodz ulamal mi sie plastik od strony zapiecia pasów. I procz puszczonego spawu od trzymania bokow ( kubełek ) to nic innego nie znalazlem.. i doszedlem do wniosku ze jest wyrobione chyba ten mechanizm ( foto wyzej ) i ma luzy i dlatego buja.. zlozylem do kupy i dalej sie bujam i teraz mam zagwozdke czy szukac dolu uzywke ale i tak nie wiem ile pojezdze.. i teraz znalesc stelarz od kubelka to bedzie nie lada wyczyn. Szukac zniszczonego fotela to pewnie kupienie takiego samego bujanego jak moj.. hmm...

tez przy rozbieraniu foteli ( starych na czesci ) rozerwałem jeden plastik wlasnie ten od pasów w jednym z foteli nie chcial zejsc wiec mowie roz...bie poswiece aby rozkminic jak zdjac drugi zeby uratowac

i co rozerwałem drugi :kox:

nie wiem jak bez destrukcji zdjac te plastiki od strony pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w weekend zdjąć fotel ale wszystko w nim gra natomiast odnoszę wrażenie ze lewa suwnica w której porusza się fm tel jest niżej. Da się ja jakoś regulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...