Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Krzywy fotel kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kilka dni temu pożyczyłem ojcu samochód od tam i z powrotem. Po pierwszym usadowieniu się w fotelu stwierdzam, że jest jakby delikatnie zarwany od strony drzwi. Co może być przyczyną. Mocowanie fotela? Czy da się kupić samo mocowanie fotela? Będę wdzięczny jak rozwiązać ten "krzywy" problem:hi:

Opublikowano

Krzywy jak ? Względem czego ? W którym miejscu ?

Opublikowano
  • Autor

Wygląda tak jakby ktoś mocno usiadł na lewa cześć siedziska która się obniżyła/zarwala na lewym mocowaniu i fotel jest pochylony w stronę drzwi kierowcy. Sam fotel jest ok. podejrzewam ze wygielo się mocowanie fotela?

Opublikowano

Aż dziwne, raczej mało prawdopodobne jest to, że mocowanie przerdzewiało i fotel wpadł w podłogę, podnosiłeś wykładzinę i sprawdzałeś to ?

Opublikowano

jak bys wyjal fotel to moze bys mogl sie lepiej przyjzec

Opublikowano

Najlepiej wyjąć fotel i zweryfikować to organoleptycznie :wink:

Nic trudnego w tym nie ma (z tyłu na dole przy szynach 2 plastikowe zaślepki i jedna zawleczka z przodu plus ewentualne kabelki od grzania, przesówania i innych pierdół czy też poduszki - w tym przypadku podobno lepiej to robić na odpiętym aku).

W razie czego spawareczka i po wszystkim :wink:

Opublikowano

jezeli to kubelek to prawdopodobnie pekl pret/stelaz podtrzymujacy gabkez lewej strony.... czesto sie to zdarza.... jezeli zwykly placek to jedyna opcja to wykrzywienie/pekniecie tylnego mocowania ktore wchodzi w szyne - ale naprawde nie mam pojecia co by sie musialo stac..... zarwanie siedziska raczej nie wchodzi w gre bo siedzisko zrobione jest z litej blachy (jest tylko wyprofilowane) a na to przychodzi gabka siedziska....

Opublikowano

A tak korzystając z tematu to co w placku kierowcy może skrzypieć z lewej strony? :wink:

Opublikowano
  • Autor

Mam skórzane placki . Fotel zdemontuje w weekend i będziemy widzieć co i jak.

Opublikowano

Ktos juz ogarnial bujanie na regulacji podnoszenia gora dol ? Gdzies czytalem ze cos trzeba przyspawac ale dokladnie nie widze gdzie to jest.. jakis rysunek czy pogladowe foto..

Wytachalem fotel i niby skrzypi i niby jakis luz jest.. na tym..

DSCF4670.jpg

Do spawania trzeba sciagac wszystkie gabki i material ? :facepalm: Domyslam sie ze tak.. zeby nie splonal fotel.. Ktos juz to robil ? Jakies rady ? Zdjecia ? Bo " bujam" sie z tym od kupna :doh:

Opublikowano

zdejmujesz plastiki po obu stronach, odkrecasz 4 srubki (torx) i masz juz oparcie oddzielone od siedziska, potem luzujesz drut z obu stron, i sciagasz cala szmate razem z gabka..... roboty na 5-10min..... i masz sama blache do spawania...

Opublikowano

dropsone dzieki :hi:

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 11:50 ----------

Udalo mi sie rozebrac fotel chodz ulamal mi sie plastik od strony zapiecia pasów. I procz puszczonego spawu od trzymania bokow ( kubełek ) to nic innego nie znalazlem.. i doszedlem do wniosku ze jest wyrobione chyba ten mechanizm ( foto wyzej ) i ma luzy i dlatego buja.. zlozylem do kupy i dalej sie bujam i teraz mam zagwozdke czy szukac dolu uzywke ale i tak nie wiem ile pojezdze.. i teraz znalesc stelarz od kubelka to bedzie nie lada wyczyn. Szukac zniszczonego fotela to pewnie kupienie takiego samego bujanego jak moj.. hmm...

Opublikowano

jak cos to mam dol ale od placka, musialbys odciac i dospawac te druty z kubelka

Opublikowano
dropsone dzieki :hi:

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 11:50 ----------

Udalo mi sie rozebrac fotel chodz ulamal mi sie plastik od strony zapiecia pasów. I procz puszczonego spawu od trzymania bokow ( kubełek ) to nic innego nie znalazlem.. i doszedlem do wniosku ze jest wyrobione chyba ten mechanizm ( foto wyzej ) i ma luzy i dlatego buja.. zlozylem do kupy i dalej sie bujam i teraz mam zagwozdke czy szukac dolu uzywke ale i tak nie wiem ile pojezdze.. i teraz znalesc stelarz od kubelka to bedzie nie lada wyczyn. Szukac zniszczonego fotela to pewnie kupienie takiego samego bujanego jak moj.. hmm...

tez przy rozbieraniu foteli ( starych na czesci ) rozerwałem jeden plastik wlasnie ten od pasów w jednym z foteli nie chcial zejsc wiec mowie roz...bie poswiece aby rozkminic jak zdjac drugi zeby uratowac

i co rozerwałem drugi :kox:

nie wiem jak bez destrukcji zdjac te plastiki od strony pasów

Opublikowano
  • Autor

Udało mi się w weekend zdjąć fotel ale wszystko w nim gra natomiast odnoszę wrażenie ze lewa suwnica w której porusza się fm tel jest niżej. Da się ja jakoś regulować?

  • 3 lata później...
Opublikowano

Ten sam problem, jakieś rozwiązanie z suwnicą ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.