Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźniona reakcja pedału gazu


Rafal_

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiegoś powodu pedał gazu ma opóźnioną reakcję - jadę np na 3 biegu 60km/h puszczam gaz i czuję że przez jeszcze jakieś dwie sekundy utrzymuje się prędkość a później jest szarpnięcie i zwalnia, przy przyspieszaniu jest podobnie (może minimalnie krótsze zawahanie). Najbardziej jest to odczuwalne na niskich biegach, jak silnik się zagrzeje i zrobię kilka kilometrów objawy trochę maleją, dzieje się tak tylko jak temperatura na zewnątrz spada poniżej 10 stopni C. Nie zależnie czy jedzie na PB czy LPG Przepustnica była kiedyś tam czyszczona ale to będzie chyba co innego bo w ciepłe dni jest ok Gdzieś jeszcze wyczytałem że przy przepustnicy jest jakiś potencjometr może to jego wina (chociaż tak do końca nie wiem za co on konkretnie odpowiada)

Mam nadzieję że ktoś coś zrozumie z moich wypocin i pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w tej v6 jest to normalne że na zimnym tak można czuć, u mnie podobnie jest ale tylko na zimnym kiedy jest ssanie potem już tego nie ma. A masz jakieś błędy na vagu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to że Ci tak reaguje to na pewno nie jest normalne, u mnie czy zimny czy ciepły nie ma znaczenia jaka temperatura na zew. jedzie płynnie bez szrpnięć, z tym że ja nie mam i nigdy nie miałem instalki, może to od LPG strony coś? a czy obroty nie falują jak stoisz? Kurde miałem kiedyś taki przypadek że przy rozładowanym aku przepustnica mi się rozregulowała i jeździł z podobnymi objawami. Próbowałeś odłączyć aku na jakiś czas i później adaptować przepustnicę? Jesteś pewien że aku nie jest na wykończeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria jest ok, LPG też odpada (na benzynie jest to samo), obroty nie falują

przepustnice adoptowałeś Vagiem czy w ten sposób http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/b5-adr-adaptacja-przepustnicy-69632/#post816099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy adaptacja przepustnicy z ADRa pomoże, u nas jest przepustnica na linkę a wydaje mi się że w ADR jest sterowana elektronicznie ale moge się mylić, wiem natomiast że V6 można zaadoptować vagiem, jak masz dostęp do kabla sprawdź czujnik temp. płynu, jak jest zimny powinien pokazać przybliżoną temp otoczenia, do sprawdzenia również sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spr. krokowy , jest po lewej stronie przepustnicy , warto przed adaptacją go przeczyścić.

krokowy czysty

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

Spr. krokowy , jest po lewej stronie przepustnicy , warto przed adaptacją go przeczyścić.

właśnie to co się robi?

a wie ktoś do czego jest ten potencjometr przepustnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spr. krokowy , jest po lewej stronie przepustnicy , warto przed adaptacją go przeczyścić.

krokowy czysty

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

Spr. krokowy , jest po lewej stronie przepustnicy , warto przed adaptacją go przeczyścić.

właśnie to co się robi?

a wie ktoś do czego jest ten potencjometr przepustnicy?

Jak sama nazwa wskazuje jest potencjometrem i odczytuje położenie przepustnicy i w postaci odpowiedniego napięcia podaje informacje do sterownika silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka adaptacja panowie. Tutaj się tego nie robi :/:/

Na bank można zaadoptować przepustnicę Vagiem, nie mogę teraz znaleść na forum ale była ładna opisówka jak to zrobić w 2.6, co oczywiście nie jest konieczne bo sie sama zaadoptuje po kilku kilometrach jazdy, no ale...

który potencjomert? ten zaznaczony nr3:

przepustnica.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_ ten potencjometr o którym mówisz jest to część przepustnicy odpowiedzialna za utrzymywanie wolnych obrotów. Jest tam taki silniczek, który reguluje obroty. W ADR normalnie jest linka, a przynajmniej w tych starszych. Wydaje mi się że u Ciebie tak samo robi się adaptację jak w ADR-ach. Tutaj masz to dokładnie opisane: Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS?

Moim zdaniem pierwsze co to najpierw musiałbyś ją wyczyścić a dopiero później bawić się w adaptacje bo tak z dnia na dzień nie mogłaby się rozstroić. Wydaje mi się że za tym wszystkim stoi któryś z czujników, być może od temperatury ale co będę wróżył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj jeszcze przewody podciśnieniowe przy przepustnicy , czy są na swoich miejscach , jeden z nich idzie do kompa silnika i on jest bardzo ważny bo steruje MAPSENSOREM który mierzy obciążenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzam jak radzicie :good: tylko dziwi mnie to że problemy zaczynają się przy niskich temperaturach

dzisiaj jeszcze zauważyłem że przy włączonej klimie te objawy się nasilają (bardziej jest odczuwalne opóźnienie i to szarpnięcie :kwasny:)

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 10:01 ----------

Jaka adaptacja panowie. Tutaj się tego nie robi :/:/

Na bank można zaadoptować przepustnicę Vagiem, nie mogę teraz znaleść na forum ale była ładna opisówka jak to zrobić w 2.6, co oczywiście nie jest konieczne bo sie sama zaadoptuje po kilku kilometrach jazdy, no ale...

który potencjomert? ten zaznaczony nr3:

http://s18.postimage.org/cukdqu0v9/przepustnica.jpg

<br /><br />

właśnie o ten potencjometr mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić tak odłączyć aku na 15 min na zimnym silniku, i potem będą Ci falowały obroty zostawiasz auto aż się nagrzeje do 90 bez dotykania gazu, niech pochodzi chwile, zgaś i odpal i będzie już przepustnica ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzam jak radzicie :good: tylko dziwi mnie to że problemy zaczynają się przy niskich temperaturach

dzisiaj jeszcze zauważyłem że przy włączonej klimie te objawy się nasilają (bardziej jest odczuwalne opóźnienie i to szarpnięcie :kwasny:)

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 10:01 ----------

Jaka adaptacja panowie. Tutaj się tego nie robi :/:/

Na bank można zaadoptować przepustnicę Vagiem, nie mogę teraz znaleść na forum ale była ładna opisówka jak to zrobić w 2.6, co oczywiście nie jest konieczne bo sie sama zaadoptuje po kilku kilometrach jazdy, no ale...

który potencjomert? ten zaznaczony nr3:

http://s18.postimage.org/cukdqu0v9/przepustnica.jpg

<br /><br />

właśnie o ten potencjometr mi chodzi

Potencjometr podaje kąt uchylenia przepustnicy do ECU,można go sprawdzić Vag,Twój objaw pokazuje uwalony krokowy, postaraj się o sprawny na podmianę (tylko musi mieć ten sam kształt stożka,są chyba ze trzy rodzaje):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr podaje kąt uchylenia przepustnicy do ECU,można go sprawdzić Vag,Twój objaw pokazuje uwalony krokowy, postaraj się o sprawny na podmianę (tylko musi mieć ten sam kształt stożka,są chyba ze trzy rodzaje):wink:

z podmianą u mnie będzie problem bo nikt nie ma takiego silnika :kwasny:

jak nic nie wykombinuje to pewnie trzeba będzie zaryzykować i kupić ten krokowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wymieniłem i rzeczywiście okazał się krokowiec (dzięki wszystkim za podpowiedzi) :good:

ale pojawił się inny problem - po wymianie odpaliłem i wszystko git, przejechałem się też super, szarpanie znikło, obroty się ładnie stabilizowały

niestety po tej krótkiej przejażdżce podjechałem pod garaż a obroty spadły tak na ok 400 i delikatnie falują, potrafi nawet zgasnąć

odłączałem aku i nic nie pomogło, na vag-u nie ma błędów

jakieś pomysły? coś trzeba zaadoptować - jeśli tak to co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...