Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, dziś chciałem jechać , idę do garazu, wsiadam, chce odpalić a tu sie nie da....pika i tyle, więc aku padł ...auto stało ponad tydzień....i teraz....podładować go czy z miejsca iść i kupić nowy ? Jeśli tak, to jaki ? Bosch silver 74 Ah 700 A bedzie dobry ?

Bo nie chce zeby mi w zime padł czasem znowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak stary jest ja bym go naladowal i zobaczyl jak znowu postoi samochod i padnie do polecial bym po nowke :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie jak stary,. bo daty na nim nie ma ;/ Troche sie boje dziada naladowac, bo jak mi padnie gdzies daleko od domu :P A co do nowe aku to jaki polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz książkę serwisową to przy pomocy kodów wyposażenia sprawdź o jakiej pojemności wchodzi do Twojego auta lub po numerze VIN. W moim był montowany 80Ah i taki też kupiłem.

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-akumulator-kupic-102739/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszczan - myslalem ze z vinu sie uda, nie chce mi sie teraz leciec do garazu i srpawdzac wlepke :P To w poniedziałek jadę na zakupy ;]

mariuszzgierz - o taka odpowiedz mi chodzilo, prosto i na temat :D

To w poniedziałek jadę na zakupy ;]

A poki co , wsadzilem od punta do podladowania i pozniej od audiczki podladuje troche, podajde do gosci co sie zajmuja aku i mi powiedza co z nim jest, ja kbedzie zgon to kupuje z miejsca :)

---------- Post dopisany 29-10-2012 at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 10:10 ----------

A co myslicie o centra futura 77Ah 760 A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszczan - myslalem ze z vinu sie uda, nie chce mi sie teraz leciec do garazu i srpawdzac wlepke :P To w poniedziałek jadę na zakupy ;]

mariuszzgierz - o taka odpowiedz mi chodzilo, prosto i na temat :D

To w poniedziałek jadę na zakupy ;]

A poki co , wsadzilem od punta do podladowania i pozniej od audiczki podladuje troche, podajde do gosci co sie zajmuja aku i mi powiedza co z nim jest, ja kbedzie zgon to kupuje z miejsca :)

---------- Post dopisany 29-10-2012 at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 10:10 ----------

A co myslicie o centra futura 77Ah 760 A ?

Miałem Future 2 lata i byłem zadowolony. Sprzedałem z autem . Do audi kupiłem Ori ale za świeży temat żebym miał porownanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori czyli jaki ?

Bo nie wiem juz co kupic, Varta, Bosch s5 , Centra futura ? Moze jakaś inna marka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podładowałem tamten stary, zawiozłem do gości co się zajmują akumulatorami...podłączył urządzonko, spadło poniżej 9V, więc aku szrot. Zakupiłem więc bosch S5 77Ah 780A za 368 zł, podłączyłem i od kopa zapalił, choć przez chwile mi budą zatelepało, pierwszy raz w sumie tak miałem, zobaczymy jak dalej będzie, jutro może zimówki założe i będzie można smigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI jak mechanik rozładował aku to na zamianę dał 68Ah i 680A i w moim AWX na razie daje radę. Wcześniej miałem 74Ah i 720A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podładowałem tamten stary, zawiozłem do gości co się zajmują akumulatorami...podłączył urządzonko, spadło poniżej 9V, więc aku szrot. Zakupiłem więc bosch S5 77Ah 780A za 368 zł, podłączyłem i od kopa zapalił, choć przez chwile mi budą zatelepało, pierwszy raz w sumie tak miałem, zobaczymy jak dalej będzie, jutro może zimówki założe i będzie można smigać.

jak nie planujesz długiej trasy - kilka godzin, to mimo wszystko podładuj ten nowy aku, czasem trochę poleżą zanim się sprzedadzą i nie są na full podładowane ... a zakup dobry S5 się sprawdzają, srebrna Varta to w zasadzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem po 40 km w jedna strone, czyli w sumie 80 km ponad zrobilem, oczywiscie trasa , wiec 140 km/h, mysle ze sie juz podladowal :) Jutro tez taki dystans zrobie, wiec mysle ze bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem po 40 km w jedna strone, czyli w sumie 80 km ponad zrobilem, oczywiscie trasa , wiec 140 km/h, mysle ze sie juz podladowal :) Jutro tez taki dystans zrobie, wiec mysle ze bedzie ok :)

słyszałem,z ę dobrze dla aku jest czaem go podładować bezpośrednio z prostownika a nie a alternatora, ( odsiarcza go czy coś), ale czy to prawda nie wiem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsiarczanie to bardzo złożony proces...

to co "coś tam słyszałeś" jedynie mogło dotyczyć tego by nie dopuszczać do stanu niedoładowania akumulatora, które może doprowadzić do zasiarczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...