Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto chętny do rywalizacji?


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dolaczylem i ja :decayed: Grzegorz Buszko

kurde biegalem ciagle na nike+ ale czuje ze kontuzja sie odnawia i chyba chodzic zaczne + silownia spowrotem, bo biegac wg lekarza juz nie powinienem ale to jest silniejsze ode mnie:facepalm:

a jak to jest tutaj muze na iphonie puszczam sobie normalnie tak jak w nike+ leci sobie i glos i wszystko dziala normalnie??

aplikacja ma opcje trenera i muzyki-słuchasz, czego chcesz-możesz włączyć też powiadomienia, np co kilometr, albo co minute bedzie ci mówić co i jak, ale ja mam to wyłączone i słucham muzyki:wink:

co do kontuzji-to i ja teraz chodze, bo biegać na razie sie normalnie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana zaczynam. :hi:

Chodze z psem na spacery, zobaczymy jak długo i jak daleko:witch: się lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana zaczynam. :hi:

Chodze z psem na spacery, zobaczymy jak długo i jak daleko:witch: się lata

ja ostatnio też z psem chodzę na długie spacery, bo dopóki nie ustąpi ból-można zapomnieć o bieganiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to loozik a masz wersje pro czy zwykla?

No Dominik ja mam trochę gorzej bo przez to ze kiedyś biegalem ze tak powiem zawodowo:naughty: moje lewe kolano złapalo jakieś jazdy i nie mogę go przeciazac bo wtedy blokada i sterydy w kolano a to jest 7 zastrzyków których nawet wrogowi nie życzył bym :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to loozik a masz wersje pro czy zwykla?

teraz powróciłem do zwykłej, bo PRO gubił GPSa i przekłamywał-miał więcej opcji, ale mi do niczego nie przydatnych-podstawowa-darmowa wersja, jest na prawdę dobra, jeśli chodzi tylko o tracking i rejestrowanie efektów

---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 23:34 ----------

co do kolan- Buszek-zainwestuj w KT taśmy Kt tape kinesiology athlete exercise muscle strain tape FREEPOST VARIOUS COLOURS | eBay

na podtrzymanie kolana-będą dobre-jest to alternatywa dla środków przeciwbólowych, z biegiem czasu możesz się zaopatrzyć w "getry" obcisłe-ale tego wszystkiego o "sprzęcie" do biegania-raczej nie muszę Ci uświadamiać...:wink4:-kurcze-nawet nie wiedziałem, ze to na prawdę utrzymuje mięśnie i ścięgna w naturalnych pozycjach i pomoże uniknąć w dużym stopniu kontuzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze :decayed: Ja biegam w getrach jak pedzio:facepalm: ale sie przyzwyczailem do tego opaska na kolano ale to dużo nie daje ten stabilizator po prostu cos z plynami w środku mam nie tak i tworzy sie stan zapalny przy dużym wysiłku :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze :decayed: Ja biegam w getrach jak pedzio:facepalm:

daj spokój-ja też w takich biegam-jest w nich ciepło i wygodniej niż w zwykłych dresach-to walę to i zakładam,

a co do taśm-na pewno jest to alternatywa dla środków przeciwbólowych i wspomaga słabsze mięśnie, co w jakimś stopniu pomaga uniknąć kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze :decayed: Ja biegam w getrach jak pedzio:facepalm:

daj spokój-jest w nich ciepło i wygodniej niż w zwykłych dresach-to walę to i zakładam, co do taśm-na pewno jest to alternatywa dla środków przeciwbólowych i wspomaga słabsze mięśnie, co w jakimś stopniu pomaga uniknąć kontuzji

to są te "modne" taśmy, którymi oblepiają się sportowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są te "modne" taśmy, którymi oblepiają się sportowcy ?

tak:wink4:

z tego co wiem, żeby spełniało to swoją rolę trzeba umieć to naklejać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, żeby spełniało to swoją rolę trzeba umieć to naklejać :naughty:

ja nie widzę żadnego problemu np z kolanem:

:wink4:

---------- Post dopisany at 20:29 ---------- Poprzedni post napisany at 20:27 ----------

tutaj jest reszta- Kinesiology Tape | KT Tape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale kiedyś oglądałem wywiad z fizjoterapeutą, który po krótce o tym mówił i właśnie wspominał o instrukcjach z internetu.

Na YT wygląda to bardzo prosto, ale żeby te plastry spełniały swoje zadanie trzeba wcześniej wykonać odpowiednie badania: RTG, USG itp, a później odpowiedni je naklejać itp itd. Szkolenie z tego trwa kilkanaście dobrych godzin + później praktyka...

Piszę, tylko to, co usłyszałem w tym wywiadzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zgadzam się, ze badania na pewno powinny być w drastycznie bolących przypadkach, bo w sumie "na oko" to tak na prawdę-nie wiadomo, z czym mamy do czynienia-może ze zerwanym ścięgnem, lub pękniętą kością, a to na pewno wymaga "innej" terapii, to co na YT, to raczej jest dla sportowców, którzy wiedza, jak trenować, żeby sobie nie zrobić krzywdy:wink: zamiast paczki Ibuprofenu-można kupić taśmy i nakleić je według zaleceń, z odpowiednim naciągiem-bez różnicy, czy to będzie lekarz w gabinecie, czy na filmiku-pokaże to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zgadzam się, ze badania na pewno powinny być w drastycznie bolących przypadkach, bo w sumie "na oko" to tak na prawdę-nie wiadomo, z czym mamy do czynienia-może ze zerwanym ścięgnem, lub pękniętą kością, a to na pewno wymaga "innej" terapii, to co na YT, to raczej jest dla sportowców, którzy wiedza, jak trenować, żeby sobie nie zrobić krzywdy:wink: zamiast paczki Ibuprofenu-można kupić taśmy i nakleić je według zaleceń, z odpowiednim naciągiem-bez różnicy, czy to będzie lekarz w gabinecie, czy na filmiku-pokaże to samo

osobiście nie mam żadnej kontuzji aby takie plastry stosować, ale z chęcią poznał bym opinie ludzi, którzy to stosują :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik ale tak naprawdę czy to sie tak opłaca, trzeba użyć 3 stripsow na kolano a w paczce za £10 jest ich 20 czyli 6 razy, a jak raz uzyjesz to potem do wyrzucenia? Poczekam na ciebie aż sprawdzisz bo mnie lepiej może wyjść zapisanie sie na basen :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik ale tak naprawdę czy to sie tak opłaca, trzeba użyć 3 stripsow na kolano a w paczce za £10 jest ich 20 czyli 6 razy, a jak raz uzyjesz to potem do wyrzucenia? Poczekam na ciebie aż sprawdzisz bo mnie lepiej może wyjść zapisanie sie na basen :decayed:

basen i inne ćwiczenia-to elementy rehabilitacji, albo zastąpienia treningów, żeby utrzymać formę-plastry się zmienia co jakiś czas-zależy od trybu aktywności, jaki prowadzimy, ale zazwyczaj od 3-5 dni i nowy, więc powinno wystarczyć na około 3-4 tygodnie, czyli tyle , ile powinna wynosić przerwa po kontuzji:wink4:

plastry same w sobie-nie wyleczą kontuzji, tylko złagodzą jej przebieg, dodając do tego masaże, ćwiczenia rozciągające, na zmianę lód i gorące kompresy, odpoczynek, przerwa w treningach+ Ibuprofen, który oprócz działania przeciwbólowego, jest również środkiem przeciwzapalnym-to wszystko powinno wyleczyć prawie każdą kontuzję w około 2 tygodni, w zależności od jej stanu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rehabilitant tejpował kostkę i plecy po kontuzjach... jest od chu*a sposobów naklejania i każdy ma swoje odpowiednie zastosowanie, wszystko zależy od rodzaju kontuzji i efektu jaki chcemy osiągnąć, czy ma to ściągnąć mięśnie, odciążyć stawy czy usztywnić, więc jak ktoś nie ma o tym pojęcia to niech sobie nakleja, ale niech potem nie gada,że to nic nie daje :) Na swoim przykładzie wiem,że jak się prawidłowo zatejpuje to daje to bardzo dużo.

P.S Radzę ogolić miejsce w które chcecie naklejać taśmę bo potem działa to jak plaster depilacyjny no i dłuzej się trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...