Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 tdi, 170 koni, odpala po chwili gaśnie


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie, pacjent to passat 2.0 tdi, 2007, zgasł, ostygł potem odpala ale ciężko,

oto błędy:

Adres 01: Silnik Plik etykiet: 03G-906-018-BMN.clb

Oznaczenie elementu SW: 03G 906 018 EM HW: 03G 906 018 EM

Komponent: R4 2.0l PPD1.2 G 1881

Weryfikacja: --H42--- Numer seryjny: VWZCZ000000000

Kodowanie: 0000078

Kod serwisu: WSC 65692 133 180264

VCID: 74EC26DE176BBEB835D

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

004160 - Zasilanie zaworu/-ów wtryskowego/-ych A

P1040 - 006 - usterka elektryczna w obwodzie - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100001

Priorytet błędu: 4

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 40

008518 - Zasilanie zaworu / zaworów wtryskowych grupy A

P2146 - 009 - przerwa - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000100

Priorytet błędu: 0

Częstość błędu: 11

wcześniej padł jeden z pompowtrysków siemensa, może to kolejny ''leży''

jak to jest z tą akcją serwisową wymiany pompek na gwarancjii, może on tez się łapie???

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcie na cewce ppd, jak masz auto serwisowane w aso to zrobia dobrą wole producenta, chyba że fura kupiona u nas w krajowym salonie to łapiesz sie na akcje serwisową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcie na cewce ppd, jak masz auto serwisowane w aso to zrobia dobrą wole producenta, chyba że fura kupiona u nas w krajowym salonie to łapiesz sie na akcje serwisową

samochód sprowadzony, ale cały czas serwisowany,.

po wyczyszczeniu kostek odpalił ale jeździł tylko 10 kilometrów,

może to wiązka jest uszkodzona???

a jeżeli to jest cewka to gdzie ona się znajduje,

a co z tą akcja serwisową, z tego co wiem to pewne pojazdy sie łapały ale nie wszystkie, od nr vin czy nt wtryskiwaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno niemieckie ASO nie robią takich problemów jak polskie, tym bardziej ze auto było w ASO serwisowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wiazka byla to czasami by pierdnal. Jezeli Pompka uwalona to na bedzie blad w sterowniku silnika. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa te same błedy :

008518 - Zasilanie zaworu / zaworów wtryskowych grupy A

P2146 - 009 - przerwa - Sporadyczny

004160 - Zasilanie zaworu/-ów wtryskowego/-ych A

P1040 - 006 - usterka elektryczna w obwodzie - Sporadyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest walniety pompowtryskiwacz.

Taki sam blad mialem: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b7-brd-to-padniety-pompowtryskiwacz-147997/

Niech jedzie do ASO sie spytac czy go akcja wymiany PD-kow obejmnie- aktualnie w Niemczech porozsylali do ASO pisma z Ingolstadt- zeby w razie awarii w BRD wymieniac komplet pompek na koszt Audi....

Ale nie wiem czy w Polsce tez to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeczywiscie CW ma akcje ze w BRD zmieniaja pompki. akcji podlegaja pojazdy VW - audi nie. trzeba tylko podac numer vin i zadko bywa aby go nie było na liscie. gadałem z kolesiem w ASO i mi tak powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tydzień temu w aso we Wrocławiu na wymianie pompowtryskiwaczy. Wymienili mi bez problemu po uprzednim podaniu nr vin. Z tego co słyszałem auta wypuszczone na Wielką Brytanie, Włochy i Polske objęte są z reguły tą wymianą, o ile wyprodukowane zostały w latach 2006-08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ta akcje serwisowa, to paski sie prawie wszystkie (2.0 TDI) kwalifikuja, takze radze to sprawdzac i kozystac ;)

Do tego dochodzi touran z 2,0 tdi ale niestety tylko 170 km, i jeszcze golfy jakies tez sa, jutro moge konkretnie sprawdzic kody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy macie rację. Zakupiłem tydzien temu B7 BRD i jak sprawdzałem to nie było akcji. A 16.01.2013 wskoczyła i bardzo mnie to cieszy :banan:

Jak ktopś ma auto z rynku niemieckiego to akcja nie wyjdzie. Ale wystarczy przepisać samochód na rynek polski i wskakuje. Jak piszecie w większości dostarczy to silników w Paskach ale teraz i Audi. Jak ktos ma chęć posłać mi VIN na pw to sprawdzę czy jest akcja czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, nie dopisałem że pasek o którym pisałem na początku, załapał się na wymiane w serwisie, wszystkie pompki nowe,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przyklejam sie do postu,albowiem też mam problem podobny.od jakichś 2 tygodni auto gaśnie w czasie jazdy,początkowo było to sporadyczne ,ale zaczęło się nasilać,teraz po przejechaniu kilkudziesięciu metrów lub paru km gaśnie,rano to juz wogóle porażka.ciężko odpala i za chwile zaś gaśnie,Wymieniłam filtr paliwa,na jesien była wymieniana pompa wtryskowa i swiece.o co chodzi?pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przyklejam sie do postu,albowiem też mam problem podobny.od jakichś 2 tygodni auto gaśnie w czasie jazdy,początkowo było to sporadyczne ,ale zaczęło się nasilać,teraz po przejechaniu kilkudziesięciu metrów lub paru km gaśnie,rano to juz wogóle porażka.ciężko odpala i za chwile zaś gaśnie,Wymieniłam filtr paliwa,na jesien była wymieniana pompa wtryskowa i swiece.o co chodzi?pomocy!!!

Masz silnik 2.0 TDI 170KM BRD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko audiczkaA4 troche nie w tym wątku,też miałem ten sam problem co ty,wszystko pozmieniałem filtr paliwa,świece i nic nie dało,co się okazało że paliwa ze zbiornika nie ciągło,wystarczyło zdjąć przewód doprowadzający paliwo do filtra dmuchnąć porządnie i założyć przewód,odpowietrzyłem i objaw ustąpił ,nie wiesz co lejesz za chrzciny na stacji, sprawdź czy paliwo ciągnie ze zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako, że moje A4 jest z Luxemburga chciałem dzisiaj przepisać samochód na rynek polski jak to robią ludzie z forum passata. Jeszcze 31 grudnia samochód nie podlegał akcji serwisowej wymiany wtryskiwaczy a dzisiaj koleś sprawdził i obyło sie bez przepisywania. Na jutro jest umówiony na wymianę wiec warto sprawdzic. Dodam ze na niemieckiej stronie audi po VINie nie wychodzila zadna akcja serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze chyba sie skusze i pojade do ASO na spr.zawieszenia,przynajmniej ja wpisza na rynek polski... moja BRD wyszła na rynek niemiecki... kiedys dzwoniłem do ASO innego w szczecinie to mi powiedzieli ze nie widza nic bo auto jest na rynku niemieckim wpisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...