Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie typowy problem z skrzynią biegów ale tylko zima / chyba zamarzanie


iktorn_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Juz dawno nie bylo mnie na forum ale usterka zmusiła mnie do powrotu i opisze co sie stalo.

rok temu w okresie gdy zaczela się zima i mróz pewnego dnia nie mogłem ruszyc spod pracy autem poniewaz nie moglem zmienic pozycja lewarka na D z pozycji P. Chwile sie silowałem i nic nie pomoglo. Silnik caly czas chodzil i w pewnym momencie nie lewarek puscil i nie wiedziałem dlaczego. Na noc auto stalo w garazu i gdy nastepnego dnia rano trzeba bylo isc do pracy wsiadłem w auto i pojechalem:) auto stalo na mrozie przez caly dzien i gdy byl czas jechac do domku po pracy znowu ta sama sytuacja - lewarek zablokowany i nie dal sie ruszyc. Zrobilem jak poprzednio (nie bede pisal juz tego samego). Wywnioskowalem ze lewarek przymarza i zrobilem experyment. Na noc podczas proznej nocy zakrecilem grzejniki w garazu i zostawilem otwarte drzwi. Rano pzychodze do garazu i lipa, lewaek zablokowany. Wiec mialem juz pewnosc ze zamaraza lewarek lub olej. To bylo zeszlej zimy.

W lecie nie bylo zadnych klopotow :) olej zosta tez wymieniony w skrzyni na orginal z salonu.

Dzis ... autko stalo pod praca i na doworzu -4 stopnie i co .... lewarek znowu zablokowany :( silnik pochodzil 30 minut az sie zrobilo cieplo i lewarek puscil. Pewnie jak na noc autko bedzie stalo w cieplym garazu to rano wstane i pojade ale jak zostawie na mrozie to lewarek przymarznie :(

Czy ktos wie o co moze chodzic ?? w czym lezy problem ?? jak moge go roziwzac??

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mój znajomy w audi 2,5 TDI z automatem miał taki objaw i mówił, że to jest normalna sytuacja. Jest to coś tego typu jak zabezpieczenie żeby skrzyni nie zniszczyć da się ją ruszyć dopiero jak osiągnie około 5st.C. Więc jest to dobre rozwiązanie. Tylko nie wiem, nie zagłębiałem się w informację i być może przyczyna jest inna. Ale wydaje mi się to dość racjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialem automata auto stalo na polu i przy mrozie takich obiaw nie bylo

Miałeś automata??? chyba multi z tego co pamietam??? Witaj w klubie, ja też od niedawna jężdżę manualem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a w chwili jak masz ten lewarek zablokowany i naciśniesz pedał stopu to zabezpieczenie puszcza (sygnalizuje to też kontrolka przy lewarku) czy to może one sie zawiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...