Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne rozwiazanie mod odmy ALT


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

witam. znalazlem cos takiego w necie. mod odmy w naszych kochanych silnikach alt. gosciu wczepil sie jak widac miedzy dolot a srobe regulacyjna czy jak to sie tam zwie ale na tym przewodzie jest jak mi sie wydaje jakis skraplacz. co wy na to i czy oplacilo by sie takie cos zrobic

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic innego jak odolejacz, w tym zbiorniczku bedzie zbieral ci sie olej, o ile wszytsko bedzie dobrze dzialac. Ja mam waz dodatkowy z gruszki odmy i dziala rewelacyjnie. podeslij mi maila to ci wysle zdjecia i instrukcje montazu. Oczywiscie przed jakimi kolwiek zabiegami sprawdz czy przepustnice masz w oleju , u mnie doslownie ociekala olejem , wiec mialem pewnosc ze pochodzi on z odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie przyjrzę sie Twojemu pomyslowi. a powiedz mi masz jakis pdf jak wykrecic najmniej inwazyjnie i prosto przepustnice zeby ja wyczyscic. mail na pw

---------- Post dopisany at 13:00 ---------- Poprzedni post napisany at 12:58 ----------

ciekawi mnie czy taki odolejacz jaki jest na filmie nie wplywa na zamulenie samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie do tematu skoro mowa o odmie. U mnie wąż od odmy jest pękniety, tzn " sparciały i co kawałek sie kruszy" zaklejony tylko jakaś taśma. Jaki moze mieć to wpływ na auto? Dodam ze przez 10tys. km musiałem dolac 2l oleju "Castrol Magnatek 5W40" Nie widać nigdzie wycieku, nie kopci a jednak ubywa. Noi średnio co 100km zapala sie kontrolka minimum oleju "żółta" wyciagam bagnet od stanu oleju i wkładam, kontrolka gaśnie:kwasny:

Pozdrawiam paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik tak ma ze bierze olej jest duzo teorii dlaczego. jest i rozwiazanie. poszukaj na forum. troche sporo ci bierze wiec przerob odme wstawiajac dodatkowa rurke. a ze kontrolka gasnie to wystarczy tylko podniesc maske i zamknac blad znika na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rurka ktora idzie od gruszki odmy pod kolektorem i laczy sie z harmonijka rury dolotu a od strony zaworka odmy zaslepiamy. w dodatkowej rurce jest sitko zeby olej splywal z powrotem do miski. benyemu podobno nie bierze nic oleju. ja czekam az zapali mi sie pierwszy raz kontrolka i zobacze ile nalatal km to bede robil albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2012 o 05:56, benyA4 napisał:

to nic innego jak odolejacz, w tym zbiorniczku bedzie zbieral ci sie olej, o ile wszytsko bedzie dobrze dzialac. Ja mam waz dodatkowy z gruszki odmy i dziala rewelacyjnie. podeslij mi maila to ci wysle zdjecia i instrukcje montazu. Oczywiscie przed jakimi kolwiek zabiegami sprawdz czy przepustnice masz w oleju , u mnie doslownie ociekala olejem , wiec mialem pewnosc ze pochodzi on z odmy.

Siemka możesz mi na maila wysłać ten mod na odme [email protected] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie pomóc mi z dokonaniem moda wyżej wymienionej odmy?  Chodzi mi o teorię, ewentualnie zdjęcia poglądowe i opisanie jakichkolwiek zagrożeń. Pozdrawiam gorąco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...