Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzaly w glosnikach bose


marooa4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pewien problem który bardzo denerwuje. Niby wszystko elegancko gra, niby to bose bo mam w bagażniku wzmacniacz i na półce głośniki bose, na maskownicach nie ma logo, w boczkach nie patrzyłem. Ale jest jeden problem którego rozwiązać nie umiem. Mam nie oryginalne radio takie zwykłe pioneer. Problem jest taki że przy włączaniu radia lub ściszaniu do zera lub od zera do 1 i przy przełączaniu stacji i z płyty na radio i na odwrót strzelają mi głośniki, i to dosyć mocno, nie mam bladego pojęcia jaka jest tego przyczyna. Może być to wina wzmacniacza czy ktoś źle go podłączył ? Tak je kupiłem tak że nie wiem czy oryginalnie ma bose czy nie Audi z 1995r

Z tego co patrzyłem za radiem głośniki są podłączone tak: oryginalna kostka ucięta od wzmacniacza i przerobiona na zwykłe cincze, 4 kanały plusy osobno i minus wspólny, nie mam pojęcia który kabel odpowiada za bramkę i czy taka w ogolę istnieje w wzmacniaczu bose ?

Z góry dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 07-11-2012 at 00:15 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2012 at 11:55 ----------

hmm widze nawał odpowiedzi :( może jednak ktoś zna odpowiedź i pomoze bo naprawde jest to bardzo uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna może leżeć w radiu ale równie dobrze może być to wzmacniacz. spróbuj podmienić radio. Jak wiązka będzie słabo przerobiona to tam tez może być problem. Jak jest podpięte sterowanie wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który kabel za co odpowiada przy systemie bose, wiem tylko przy normalnych głośnikach, wzmacniaczach i radiach jakie jest podłączenie i który kabel za co odpowiada. jeśli wiesz lub znalazłeś jakis schemacik to fajnie by było jak byś podał bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia, nawet na "google" nie umiem znaleźć :( Na wszystkich radiach jest właśnie to strzelanie.. dla tego jestem pewien że to nie radio. I jeszcze dwa pytania. Opłaca się naprawiać taki wzmacniacz jeśli to jego wina czy lepiej kupić inny pozmieniać wiązki na normalne kable rca i głośnikowe i np jakąś małą skrzynkę w bagażnik wsadzić ?

I czy opłaca się kupić oryginalne radio poprzerabiać kostki na oryginalne, tak myślę nad concert'em te z pokrętłem na środku. Bo wolał bym mieć oryginalnie wszstko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręcę go i napisze jak to wzmacniacz bo tu widzę od 97 roku ten wzmacniacz był chyba montowany a moja jest z 95 ewentualnie mógł to ktoś sobie kiedyś dołożyć zrobię fotki do rozpoznania przy okazji. Co to jest line level ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

line level = wejście liniowe

sygnał audio podawany z RCA w twoim radiu lub mini iso w fabrycznym. Myślę że bose masz dołożone i to będzie właśnie ten wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na wzmacniacz i jest to: Bose Amp assy, 3400, B5 8d0 035 225 Made in USA. - to pisze na wzmacniaczu.

A teraz podłączenie do radia wzmacniacza: szary - pusty, biało niebieski gruby- pusty, biało niebieski cienki - pusty, niebiesko czerwony cienki - pusty, niebiesko czerwony gruby - żółty -i w tedy jak go odłączam radio się wyłącza i oczywiście słychać strzał na kablu od radia pisze batery, brązowy - czarny (masa), czerwony - czerwony (+), i łączone przed kostką są 2 białe w jeden po czym idzie do niebieskiego od radia (sterowanie anteną) więc co jest nie tak, wyjście liniowe prawy tył i sygnał mogą być razem czy jakoś inaczej musi być to podłączone? nie chce bez sęsu rozcinać tego bo jest to zalutowane i termokurczką zaizolowane a ja nie mam gdzie tego zrobić co dziennie bo mieszkam w bloku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktos mixowal to proponuje Ci wrzucic jakies foty zza radia i fotki wiazki ktora podlaczona jest do wzmacniacza.

Szczegolowe dane jak co powinno byc podlaczone znajdziesz w necie chociazby tutaaj Złšcza ISO w radiach fabrycznych (OEM)

strzaly moga brac sie wlasnie z nieodpowiedniego podlaczenia

Daj jakies foty to Ci napisze ktory kabel do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej zrobie jakieś foty i ci pokarze

no myślę ze miałeś racje ze zostało to dołożone bo w kodach nic nie pisze o sys bose i w ogóle o skórze itd ale jest parę kodów których nie umiem rozszyfrować:

bry

1la

tot

bae

h6r

j0m

może tu coś będzie lub źle przepisałem ale może być coś podobnego do tego co napisałem bo trochę niewyraźne były niektóre

---------- Post dopisany 20-11-2012 at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2012 at 06:40 ----------

kurcze zdjęcia mi nie wychodzą nie mam dobrego aparatu... hmmm to może zróbmy tak napiszcie jak powinno być poprawnie podłączone do nieoryginalnego radia a ja u siebie sprawdze i pozmieniam jak by coś i powycinam te kable których nie powinno być i zobaczę czy chodzi jeśli nie to sobie podłącze tak jak było i docelowo wywalę ten wzmacniacz i wsadzę inny :(

---------- Post dopisany 30-11-2012 at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2012 at 20:46 ----------

halo pomoze ktoś ? naprawde zaniedlugo cioś mnie trafi z tymi strzałami :( tak w ogóle z kad ida kable zasilajace do wzmacniacza może tam coś jest nie tak jakas zwara ? lub na kablach od radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem kupiłem niedawno a4 z nagłośnieniem Bose żadnych przeróbek nie widać w kostkach iso, radia oryginalnego nie było.Kupiłem adapter dedykowany do Bose podłączyłem radio jakieś stare jvc znalazłem,wszystkie głośniki grają niby ok,ale przy każdym naciśnięciu przycisku w radiu jest ten denerwujący trzask...dla sprawdzenia podłączyłem drugie radio trzasków niema,ale są zakłócenia, przy stacjach radiowych tak bardzo nie przeszkadzają,ale z cd już bardziej słychać kiedy płyta zwalnia,przyspiesza...w czym może być problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...