Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z xenonami


mateusz_t16

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam zwykłe xenony nowe przetwornice i zarniki osram cool blue. powinna być taka podświtka niebieska jak przyświece na sciane a jej nie ma i wydaje mi sie ze słabo świeca. patrzyłem na soczewki i z tego co widze odbłysniki sa ok. wie ktoś co moze być przyczyna? moze poczekać kilka miesiecy zeby sie zarniki rozświeciły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000k.

---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 18:53 ----------

chodzi mi o takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podzielę się swoimi spostrzeżeniami - u siebie niedawno zmieniałem oba palniki D1S (stare od nowości nie były zmieniane i poza tym, że jeden sporadycznie mrugał oba świeciły jakby już słabo) kupiłem nowe standardowe oryginały xenarc. Po założeniu byłem trochę zaniepokojony, ponieważ odniosłem wrażenie (i nie tylko ja), że swiecą jakby z nieco różną intensywnością i wręcz bladym swiatłem. Postanowiłem obserwować co będzie się działo dalej. Już po kilku godzinach zauważyłem, że różnice stopniowo znikają a oba palniki zaczynają świecić ładnym jednorodnym światłem. Teraz około 2 m-cy od wymiany oba świecą idealnie a jazda w nocy to przyjemność - zatem chyba faktycznie potrzebnych było kilkanaście godzin by się "rozświeciły" :wink: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zwykłe xenony nowe przetwornice i zarniki osram cool blue. powinna być taka podświtka niebieska jak przyświece na sciane a jej nie ma i wydaje mi sie ze słabo świeca. patrzyłem na soczewki i z tego co widze odbłysniki sa ok. wie ktoś co moze być przyczyna? moze poczekać kilka miesiecy zeby sie zarniki rozświeciły?

kazdy palnik ksenonowy. potzrebuje rozswiecenia. jak tak z kazdym swiatłem wyładowczym. musi poprostu dojsc do punku pracy i potem swieca już dobrze.

ale obstawiam ze już i twoje odbłysniki soczewek nie są w jakim mega dobrym stanie. nie wiem jak oceniałes ze są ok. chyba ze wyciagałes odbłysniki. bo bez tego to praktycznie nie da sie stwierdzic czy są wypalone.

no chyba ze zarstwa reflesyjna tak sie wypaliła ze osad osiadł wszedzie wtedy to od razu widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zwykłe xenony nowe przetwornice i zarniki osram cool blue. powinna być taka podświtka niebieska jak przyświece na sciane a jej nie ma i wydaje mi sie ze słabo świeca. patrzyłem na soczewki i z tego co widze odbłysniki sa ok. wie ktoś co moze być przyczyna? moze poczekać kilka miesiecy zeby sie zarniki rozświeciły?

Kolego miałem ten sam dylemat co ty, około pół roku temu zmieniłem na ori żarniki 4300k i jak je założyłem to się załamałem, świeciły blado jak zwykłe żarówki, miałem podejrzenia że srtare żarniki miały 6000k, a te to jakaś lewizna, teraz jestem zadowolony żarniki się rozświeciły i dają fajne lekko niebieskie światło, więc cierpliwości... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale obstawiam ze już i twoje odbłysniki soczewek nie są w jakim mega dobrym stanie. nie wiem jak oceniałes ze są ok. chyba ze wyciagałes odbłysniki. bo bez tego to praktycznie nie da sie stwierdzic czy są wypalone.

no chyba ze zarstwa reflesyjna tak sie wypaliła ze osad osiadł wszedzie wtedy to od razu widac."

własnie nie dam rady wyciagnac soczewki bo mnie plastiki czymaja ale katem oka widziałem ze sa ok. Przy okazji moze ma ktoś jakiś sposób zeby ja wyciagnać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji moze ma ktoś jakiś sposób zeby ja wyciagnać?

...kolego a po co wyciągać - wystarczy zwykłe małe lusterko dentystyczne by obejrzeć wnętrze :wink:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale obstawiam ze już i twoje odbłysniki soczewek nie są w jakim mega dobrym stanie. nie wiem jak oceniałes ze są ok. chyba ze wyciagałes odbłysniki. bo bez tego to praktycznie nie da sie stwierdzic czy są wypalone.

no chyba ze zarstwa reflesyjna tak sie wypaliła ze osad osiadł wszedzie wtedy to od razu widac."

własnie nie dam rady wyciagnac soczewki bo mnie plastiki czymaja ale katem oka widziałem ze sa ok. Przy okazji moze ma ktoś jakiś sposób zeby ja wyciagnać?

zeby wyjac odbłysnik trzeba odbiąc 4 zatrzski łączące odbłysnik z soczewką, odkrecic wkrety. i oddzielnie wyjmowac odbłysnik przekrecając go. za pierwszym razem troche gimnastyki jest ale jak dojdziesz o co chodzi to nastepna pojdzie szybko. a mozna tez wypiąc ten drut usztywniający wtedy jest łatwiej manewrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zeby wyjac odbłysnik trzeba odbiąc 4 zatrzski łączące odbłysnik z soczewką, odkrecic wkrety. i oddzielnie wyjmowac odbłysnik przekrecając go. za pierwszym razem troche gimnastyki jest ale jak dojdziesz o co chodzi to nastepna pojdzie szybko. a mozna tez wypiąc ten drut usztywniający wtedy jest łatwiej manewrowac. "

kolego mówisz o zwykłych xenonach czy bixenonach? w ktora strone krecic? bo ja mam zwykłe xenony. jak wyciagne to moze przeczyszcze soczewke bo widac ze jest brudna:)

---------- Post dopisany 05-11-2012 at 12:59 ---------- Poprzedni post napisany 04-11-2012 at 18:53 ----------

wkoncu udało mi sie wyciagnac soczewke. byla zaparowana i brudna. przetarłem szmatka równiez odbłyśnik teraz sie błyszczy był taki matowy. moze to było przyczyna słabego swiecenia. zobacze w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zeby wyjac odbłysnik trzeba odbiąc 4 zatrzski łączące odbłysnik z soczewką, odkrecic wkrety. i oddzielnie wyjmowac odbłysnik przekrecając go. za pierwszym razem troche gimnastyki jest ale jak dojdziesz o co chodzi to nastepna pojdzie szybko. a mozna tez wypiąc ten drut usztywniający wtedy jest łatwiej manewrowac. "

kolego mówisz o zwykłych xenonach czy bixenonach? w ktora strone krecic? bo ja mam zwykłe xenony. jak wyciagne to moze przeczyszcze soczewke bo widac ze jest brudna:)

---------- Post dopisany 05-11-2012 at 12:59 ---------- Poprzedni post napisany 04-11-2012 at 18:53 ----------

wkoncu udało mi sie wyciagnac soczewke. byla zaparowana i brudna. przetarłem szmatka równiez odbłyśnik teraz sie błyszczy był taki matowy. moze to było przyczyna słabego swiecenia. zobacze w nocy.

zpewnosci. to tez miało wpływ na słabe swiecenie bo swiatło raz ze słąbiej sie odbijało a dwa ze było bardziej tłumione na soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra jaka różnica w nocy. najgorzej jest włozyc soczewke spowrotem ale oplaca sie . dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien pasowac.

CZUJNIK POZIOMU SWIATEL XENON AUDI A4 B6 03r PRZÓD (2767182032) - motoAllegro

---------- Post dopisany 13-11-2012 at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany 09-11-2012 at 19:23 ----------

nie bede zakładal nowego watku wiec podepne sie pod ten. od czasu do czasu mrugnie mi xenon.raz prawy raz lewy. przeczyściłem styki i dalej to samo.moze ktoś miał juz taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z przetwornicą by nie łączyło- ale skoro sprawdzałeś- czasami zdarza się , że zaraz po wymianie żarników przetwornice też się kończą z tym, że ty masz nowe :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...