Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwany przewód - Od czego?


bania_85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, ponieważ mam coś odłączone (urwane przewody) i nie wiem do czego to służy (zaznaczone na czerwono):

Zdj_cie0491.jpg

No i pytanie dodatkowe z innej beczki - czy w miejscu które jest zaznaczone na zielono powinno być coś podłączone, bo z drugiej strony mam podłączony wąż od chłodnicy (zdjęcie prawej strony samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Możesz dokładniej zrobić zdjęcie bądź nagrać filmik nie mogę zlokalizować tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę:

Górny prawy róg chłodnicy, obok powinna być prawa lampa, ale jest wyjęta, a wiązka która idzie do żółtej wtyczki wychodzi z wiązki od świateł.

dokładnie to samo jest z lewej strony chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółta kostka od sensoru zderzeń (czujnik napięcia uruchamiający strzał poduch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno wyświetlać błędu poduszek? A do chłodnicy w miejscu zaznaczonym zielonym kolorem powinno być coś podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółta kostka jak napisał kolega sensor zderzeniowy ,powinna świecić poducha jeśli nie świeci to albo wyjęta żarówka z licznika ,albo rezystor zamiast poduchy ,w zielonym kółku masz podłączenie do chłodzenia automatycznej skrzyni biegów ,jeśli masz manuala ktoś zamontował chłodnicę od automata ,tylko trochę dziwne że ci tamtendy płyn nie ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółta kostka jak napisał kolega sensor zderzeniowy ,powinna świecić poducha jeśli nie świeci to albo wyjęta żarówka z licznika ,albo rezystor zamiast poduchy ,w zielonym kółku masz podłączenie do chłodzenia automatycznej skrzyni biegów ,jeśli masz manuala ktoś zamontował chłodnicę od automata ,tylko trochę dziwne że ci tamtendy płyn nie ucieka

dokładnie jak kolega wyżej, chłodnica jest od automat, płyn nie ma prawa z niej uciekać bo chodnica z automatu ma 2 obiegi, 1 obieg to woda do chłodzenia silnika, a 2 obieg to olej ze skrzyni biegów automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie chłodnica się nie przejmuję, a jeżeli chodzi o ten sensor, to postaram się go jak najszybciej podłączyć. A jak ktoś mógł to zrobić, że nie wywala mi błędu od poduszek? A tak poza tym to jutro sprawdzę kontrolkę czy w ogóle mi się świeci przy odpalaniu silnika :) Co prawda koleś który robił rozrząd sprawdzał czy nie ma żadnych błędów i nic nie wspominał o poduchach, więc to chyba nie żarówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś mógł to zrobić, że nie wywala mi błędu od poduszek?

...

powinna świecić poducha, jeśli nie świeci to albo wyjęta żarówka z licznika ,albo rezystor zamiast poduchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest wyjęta żarówka, ponieważ nie świeci z innymi żarówkami po przekręceniu kluczyka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest wyjęta żarówka, ponieważ nie świeci z innymi żarówkami po przekręceniu kluczyka:(

jak nie świeci to spalona lub wyjęta ,najlepiej podepnij vaga i sprawdź błędy czy wogóle masz poduchy z przodu bo najprawdopodobniej auto uderzone i wywaliły poduchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj pojechało do warsztatu na podpięcie tego i sprawdzenie błędów poduszek

---------- Post dopisany 26-11-2012 at 12:14 ---------- Poprzedni post napisany 16-11-2012 at 08:52 ----------

Sensor podpięty, błędy wykasowane, tylko jest problem zakodowaniem numeru VIN w sterowniku poduszek powietrznych i w warsztacie nie mogli sobie z tym poradzić, bo sterownik po jakiś 10 min z powrotem wywala błąd VIN i zapala się lampka poduszek.

Odnośnie świecenia lampki, to świeciła ona cały czas, ale jakiś baran zatkał kontrolkę gumą i folią aluminiową żeby nie było widać kontrolki.

Odnośnie chłodnicy - sprawa wyjaśniła się podczas sprawdzania wyposażenia zgodnie z nalepką - w standardzie miałem automat, a teraz mam 6 biegowego manuala

Ale dla pewności zapytam jaką skrzynię oznacza GJA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli komuś padła skrzynia i przełożył zwykłą, na twoim miejscu bym bardzo dobrze posprawdzał autko bo jeśli ktoś to zrobił na sztukę to możesz mieć duże koszta w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli komuś padła skrzynia i przełożył zwykłą, na twoim miejscu bym bardzo dobrze posprawdzał autko bo jeśli ktoś to zrobił na sztukę to możesz mieć duże koszta w niedługim czasie.

Np o jakich kosztach mówisz? Co dokładnie posprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...