Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana oleju w warsztacie i zmiana oleju z 10w na 5w :|


michau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj pojechałem do stałego warsztatu wymienić olej i dwa flirty. W warsztacie za moją niunię wziął się jakiś nowy chłopak, którego pierwszy raz widziałem na oczy. Podszedł do sprawy w porządku i wiedział co ma robić. Poszedł na sklep przyniósł dwa filtry i 4l oleju Castrol EDGE 5W-30 a ja takie oczy co za olej mi niesie. I się zaczęło: że ten jest do pompowtryskiwaczy, że jest idealny do mojego silniczka i będzie super lepiej niż do tej pory. A dodam, już 3 razy wymieniałem olej u nich i za każdym razem lana była oliwa Castrol MAGNATEC diesel 10W/40. Przyszedł Kierownik i zaczął się szum i powtarza, że to nie możliwe, że ktoś u nich zalał mi 10W/40 zamiast 5W/30 i namawia mnie na zalanie EDGE. Poszedł sprawdzać historię auta u siebie w bazie - zawsze Castrol MAGNATEC 10W/40. Dzwonił nawet do chłopaka, który robił mi rozrząd i wymieniał olej rok temu - polecił lać Magnateca. Chłopak który robił wymianę powiedział że zaleje EDGE albo umywa od tego ręce bo nie chce poźniej odpowiadać za PD.

Olej zalałem ten co zawsze: Castrol MAGNATEC 10W/40, kierownik stweirdził, że jednak nie ma sensu lać 5w bo już 30tyś. jest od wymiany rozrządu i że uszczelnienia mogą pójść.

Co myślicie o tej sytuacji? Mogłem zalać 5W czy nie? Było jakieś ryzyko? I jak to jest z tym EDGE?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

michau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba o olejach jest sporo na forum, nie ma co się więcej rozwodzić.

Nowy chłopaczek w końcu chciał Ci zalać chyba właściwy olej - ale Ty zrobiłeś "szum" :decayed:

Ja bym zalał tym nowym olejem (jesli spełnia również 505.01), tu jeszcze poniżej specyfikacje obydwu:

Castrol Magnatec 10W-40

Castrol Edge 5W-30

Ooo, znalazłem : Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, ten spełnia 505.01 i byłby tańszy od tego Edge'a powyżej chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...