Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PILNE. Pytanie o 1BE sprawdzenie skuteczności amortyzatora


olovski

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

chlopaki mam pytanko

jesli biore uzywany amor do reki ( 1BE ) a tloczysko wciskam reka luzno a po puszczeniu tloczysko nie wychodzi z obudowy jest to oznaka ze amor jest zjechany tak??

sprawny powinien ciezko wchodzic i po puszczeniu automatycznie wysunac sie sam z obudowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest gazowo-olejowy to powinien się wysunąć, jeśli jest olejowy to się sam nie wysunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest gazowo-olejowy to powinien się wysunąć, jeśli jest olejowy to się sam nie wysunie.

Nie wazne czy olejowy, czy z gazem, powinien wciskac sie z oporem i sam powracac. 1BE nie oznacza konretnego typu amora ( gazowy, czy olejowy) tylko charakterystyke calego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wiem mam amorki na tył BOGE 8d0513029d to amor gazowy czy olejowy??

Na dole pisze do not open Gass pressure wiec sugeruje gaz jednak po przechylaniu go na boki słychać jak coś się przelewa jakby olej wiec jestem głupi.

Mam w garażu bilstein B8 i nie dość ze ciężko w chooooooj się wciskają to po puszczeniu z automatu wyskakuje a jest juz zużyty. Teraz mam 2 kompletu na tył 1be i oba lekko wchodzą minimalny opor ale żaden z nich juz nie wyskakuje jeden się unosi ledwo co drugi ani drgnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy olejowy, czy z gazem, powinien wciskac sie z oporem i sam powracac.

Absolutnie NIE PRAWDA. Sprawny gazowy będzie powracał. Olejowy nigdy, bo on jaki reaguje oporem na zmianę położenia, ale nigdy sam nie wypycha tłoczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki więc teraz jaki jest amor 1be

8d0513029d

Gazowy czy olejowy??

I czy olejowy wciska się tak samo jak na gazowym z dużym oporem.

Mam juz drugi zestaw na tym i oba wchodzą z użyciem niewielkiej siły poza tym jeden z nich po wciśnięciu powoli się wysuwa a drugi wcale

W pierwszym zestawie też tak jest jeden wychodzi a drugi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wiem mam amorki na tył BOGE 8d0513029d to amor gazowy czy olejowy??

Na dole pisze do not open Gass pressure wiec sugeruje gaz jednak po przechylaniu go na boki słychać jak coś się przelewa jakby olej wiec jestem głupi.

Mam w garażu bilstein B8 i nie dość ze ciężko w chooooooj się wciskają to po puszczeniu z automatu wyskakuje a jest juz zużyty. Teraz mam 2 kompletu na tył 1be i oba lekko wchodzą minimalny opor ale żaden z nich juz nie wyskakuje jeden się unosi ledwo co drugi ani drgnie

gazowe czy olejowe, w obu jest olej z tą różnicą że w gazowych ciśnienie gazu zapobiega pienieniu się oleju i tworzeniu bąbelków od wstrząsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory sportowe czy o sportowym zacieciu z reguły są olejowo/gazowe . Więc napewno takie posiadasz.

Zakładałem u siebie na tył do 1 BE Kayaba Ultra SR . Zapierając o podłogę ,aby wcisnąć potrzebowałem 5 sekund . Po wciśnięciu trzpień sam wolno się wysuwa.

Mam jeszcze w zapasie ;) takie Kayaba Ultra SR na przód, własnie sprawdziłem je , aby je wcisnać zapieram o podłogę i swoją masą ok. 92 kg wcisnę w około 4-5 sek. Następnie z wolna wychodzą.

Z przodu jeszcze trzymają BOGE ori 205 tys km.

Także te o których piszesz ,że mozesz wcisnąć palcem i są to gazowo-olejowe amorki to nawet nie ma co ich zakałdać. Bilstein piszesz ,że zużyty a zachowuje się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...