Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzić elektryczny termostat ?


szakal222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie,wie ktos moze jak dziala ,i jak mozna sprawdzic elektryczny termostat z a4 b6 1.8t ,mam nastepujace problemy ten nowy nie otwieral i wywalalo plyn (narazie mam przelot termostat )wiec mam niedogrzany silnik, mam nowy firmy meyle , ale wlasnie na nim przegrzewalo silnik mam tez taka akcje ze czasami rano np dzis wlacza mi sie wentylator chlodnicy , i chodzi na pelnych obrotach po chwili sam sie wylacza jak auto troche sie zagrzeje , co to moze byc ?bo cos tym termostatem steruje, znaczy cos go musi podgrzac zeby sie otworzyl ,dodam ze w wiazce elektrycznej do tego termostatu jest caly czas prad o wartosci ok 10V ,jakies pomysly ?:slina:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie,wie ktos moze jak dziala ,i jak mozna sprawdzic elektryczny termostat z a4 b6 1.8t ,mam nastepujace problemy ten nowy nie otwieral i wywalalo plyn (narazie mam przelot termostat )wiec mam niedogrzany silnik, mam nowy firmy meyle , ale wlasnie na nim przegrzewalo silnik mam tez taka akcje ze czasami rano np dzis wlacza mi sie wentylator chlodnicy , i chodzi na pelnych obrotach po chwili sam sie wylacza jak auto troche sie zagrzeje , co to moze byc ?bo cos tym termostatem steruje, znaczy cos go musi podgrzac zeby sie otworzyl ,dodam ze w wiazce elektrycznej do tego termostatu jest caly czas prad o wartosci ok 10V ,jakies pomysly ?:slina:

Poczytaj tutaj:

http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/to-termostat-spadek-temperatury-jazdy-242865/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem calosc ,ale jak wyjasnic wlaczanie sie wentylatora chlodnicy na max obroty na dopiero co odpalonym silniku i do tego calkowicie zimnym nie zawsze tak jest,ale czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ostatnio go ruszalem zeby wode spuscic z chlodnicy ,wiec mogl sie uszkodzic , a co do sprawdzania termostatu jakim przyrzadem mozna go sprawdzic ? np miernikiem ? podpialem go pod prostownik 12 v 10A i nic nawet nie zagadal, a po podlaczeniu pod kostke w aucie tez zero reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ostatnio go ruszalem zeby wode spuscic z chlodnicy ,wiec mogl sie uszkodzic , a co do sprawdzania termostatu jakim przyrzadem mozna go sprawdzic ? np miernikiem ? podpialem go pod prostownik 12 v 10A i nic nawet nie zagadal, a po podlaczeniu pod kostke w aucie tez zero reakcji

Tak miernkiem-omomierzem, coś około 15ohm ma mieć rezystancji

jak nie chcesz wydawać 300zł to spróbuj go naprawić

trzeba wydłubać gniazdo oraz dostać się do przewodów i połączyć od nowa

termostat18T.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy wiec gwarancja, a ile go trza nagrzewac pod akumulatorem ,bo ztego co wyczytalem to ponad 10 minut ,zgadza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy wiec gwarancja, a ile go trza nagrzewac pod akumulatorem ,bo ztego co wyczytalem to ponad 10 minut ,zgadza sie

Sprawdzałem, to nie trzeba tak długo, po około 1minucie termostat był otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, czyli termostat otwiera się po otrzymaniu konkretnego napięcia? skąd idzie do niego sygnał, od czujnika G62?

tu jest temat z moim problemem,

http://a4-klub.pl/uklad-chlodzenia-158/powazny-problem-wymianie-termostatu-252782/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, czyli termostat otwiera się po otrzymaniu konkretnego napięcia? skąd idzie do niego sygnał, od czujnika G62?

tu jest temat z moim problemem,

http://a4-klub.pl/uklad-chlodzenia-158/powazny-problem-wymianie-termostatu-252782/

termostat otwiera się mechanicznie i elektrycznie, sygnał napewo idzie od ECU, a do niego sygnał z czujnika temp.

Zapewne elektryka jest do bardziej precyzyjnego utrzymania temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,temperatura na desce rośnie nagle do ok 120 stopni.Podłączyłem po kompa , wyszło 17700 p1292..Wąż na dole chłodnicy był zimny, ale ogrzewanie był ok.Wymontowałem termostat. Nie wiedziałem czy to czujnik czy termostat.Rozebrałem chciałem wyjąć czujnik ,ale niestety urwałem przewody przy samej główce termostatu i lipa.Nie ma jak ich przylutować.Nie wiem czy teraz można to naprawić.Może doradzicie .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa nowe termostaty (orginalne) i jest taka sama lipa.Przez chwilę ma temperaturę na zegarach 90 , nagle zaczyna temperatura wzrastać na 120.Woda gotuje się w zbiorniczku , chłodnica zimna i wąż na dole chłodnicy zimny.Gdy jeździłem bez termostatu wszystko jest ok.Dogrzewa się do 90 stopni i wszystko jest ok.Może ktoś doradzi jak jest przyczyna że termostat nie otwiera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swój w gotującej wodzie po 2 i pół minucie otworzył się.Twój pewnie też jest dobry.

Czy tą rurę co jest odpowietrzenie masz gorącą?

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec cos przytkane ,moja rada wez weza ogrodowego i przeplukaj caly uklad pod cisnieniem bez termostatu ,2 bolaczka termostatoiw sprawdz czy masz zasilanie na kostce ta ktora podpinasz sie pod termostat bo wyglada na to ze nie otwiera duzego obiegu,sposoub na to jaki znam to rozgrzej uklad do powyzej 90 stopni celcjusza i sprawdz miernikiem czy tam zarowka jak to woli czy go uruchamia bo one sa takim gownianym patentem zrobione ,ze sa sterowane elektrycznie\, i sprawdz wszystkie czujniki temperatory w silniku ,a pojawilo sie to nagle czy wczesniej co bylo nie halo? bo u mnie polecial po wymianie rozrzadu odrazu :shock3:

---------- Post dopisany at 23:24 ---------- Poprzedni post napisany at 23:22 ----------

a najlepiej sprawdzic termostat podlaczajac go pod akumuylator ok minuty powinien otwierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniłem klimę, myślę że to nic nie ma wspólnego z termostatem było ok. Po 2 tygodniach temperatura wzrosła do 120 st.Kupiłem nowy termostat przez 2 tyg było ok.Nagle znowu na 120 stopni.Kupiłem następny termostat i od razu lipa.Mały obieg jest ok ,a na dużym chłodnica zimna nie ma obiegu.Temperatura rośnie po kilku minutach na 120 stopni.Sprawdziłem 2 nowe termostaty w gorącej wodzie i są sprawne.Dobrze otwierają.Wydaje mi się że termostat głównie otwiera mechanicznie pod wpływem temperatury.Bez termostatu jeździ bez problem ,chłodnica gorąca cały układ jest ok.Bez termostatu wyświetla błąd p1292 i p0116 sporadyczny.Skasowałem błędy założyłem nówkę termostat i znowu na małym obiegu płyn gotuje tem 120 stopni , a na dużym chłodnica zima.Termostat nie otwiera i lipa ze hej.Może ktoś jeszcze coś doradzi.Pozdrawiam.

---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

Coś już wiadomo.Sprawdzałem napięcie na kostce, która dochodzi do termostatu miernikiem, było ok 10 v i myślałem że jest wszystko ok.Teraz sprawdziłem czy żaróweczka 12v 5w zaświeci i okazuje się nie.Pod obciążeniem nie ma masy i lipa.Może ktoś ma schemat?Podobno plus(pierwszy pina w kostce) idzie z komputera 116,a minus nie wiem skąd idzie.Może wystarczy dać minusa tylko z masy?.Może ktoś będzie wiedział i doradzi.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez minusa z aku kabelek pociagnij albo gdzies z budy posprawdzaj gdzie jest srubka kabelek i heja jednak kopstka poleciala dokladnie prad na niej dobrze myslalem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie jestem pewien czy plus idzie z komputera czy minus bo róznie to bywa i czy minusa nie idzie z jakiegoś przekaźnika, czy mozna go dać z jakiego kolwiek minusa.Konkretnie mi chodzi skąd dokładnie idzie ten minus?Może ma ktoś schemat ???Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...