Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny objaw przy odpalaniu zimnego silnika...


Daras

Rekomendowane odpowiedzi

mój problem nasila się gdy staje się coraz chłodniej. gdy odpalam samochód odpala dość szybko (1-2 obroty rozrusznikiem) ale przez pierwsze 1-2 sec chodzi jakby na 2 gary. obroty są na poziomie 200-300 obr, silnikiem telepie aż nagle wszysto ustaje i jest ok. jak go zgasze i odpale jeszcze raz to jest dobrze. czasami jak jest chłodniej (okolice około 0 stopni lub lekki mróz) to przy probie pierwszego odpalenia zgasnie. przy drugim odpaleniu jest to co opisałem wyżej.

zaznaczam że aku nowy i założone nówka świece Beru. w ciagu dnia jak silnik jest ciepły to wszystko jest ok. jak postoi pod pracą z 7-8h też go lekko przydławi przy odpalaniu ale nie tak jak rano. zauważyłem że przytrzymanie pedału gazu przy odpalaniu lekko poprawia odpalanie i silnik szybciej wchodzi na swoje normalne wolne obroty.

stawialem na swiece ale po wymianie jest dokladnie tak samo.

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to nie pamietam kiedy zmieniałem filtr paliwa. auto wzialem od ojca i on zmieniał a było to pewnie z 20tyś km temu. też brałem pod uwagę tą opcje ale u szwagra w passacie jak filtr był trafiony to odpalał normalnie tylko przy przyspieszaniu na wyższych obrotach go dławiło. u mnie przy przyspieszaniu jest wszystko cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr - koszt niewielki, wydaje mi się że masz zapchany.

W golfie TDI VP na początku za 1 razem zapalał i zgasł, potem było gorzej - po wymianie filtra OK - zacznij od tego gdyż w PL jeździmy nie na paliwie a na gnojówce nieświadomi tego więc minimum co rok wymiana filtra to podstawa. A 20 tys w PL kwalifikuje filtr do wymiany - bynajmniej ja tak robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy, ale nie gaśnie. Zaczęłem od najłatwiejszego , wlałem do zbiornika płyn do czyszczenia wtrysków.

Przejechałem na razie około 400km, trzęsie motorem zdecydowanie mniej, czeka mnie jeszcze wymiana filtra paliwa.

Po wypaleniu zbiornika do 0 będe grzebał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...