Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyciekiem na silniku. Proszę o pomoc skąd jest wyciek.


Kony

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo

---------- Post dopisany 08-04-2013 at 08:19 ---------- Poprzedni post napisany 23-11-2012 at 12:37 ----------

Tak jak mówiliście to była uszczelka pod pokrywą oraz uszczelka pod napinaczem. Wymieniłem wszystkie uszczelki, dodatkowo dodałem silikon na uszczelki, najwięcej na te półkola pod napinaczem.

Kruciec też wymieniłem. NIestety kupiłem króciec Meyle i nie był do końca spasowany, musiałem jeszcze raz rozbierać i dac innego oringa bo się lało. Więc lepiej zamówić jednak w ASO, mnie nie chciało się czekać i jeździć dwa razy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . U mnie problem jest z tym króćcem .Wyciek był między blokiem silnika a króćcem . Wymontowałem króciec , wymieniłem na oryginalny oring i dalej cieknie . Dziwne ??!!.Króciec jest dobrze dokręcony , powierzchnia silnika gładziutka , a tu dalej lipa . Wymieniłem w króćcu nowy oring na trochę grubszy myśląc ,że może ten pierwszy był za cienki i znowu lipa po całości . Króciec jest dobrze przykręcony a i tak delikatnie buja się na boki i to jest bardzo dziwne bo nie powinien się ruszać . Będę musiał wymienić cały króciec na nowy ,chodź według mnie ten stary króciec ma idealnie prostą podstawę . Wkurza mnie bo trochę przy tym trzeba się nagimnastykować .Czy ktoś miał taki przypadek ?? .Biorę się do roboty .Napiszę jak uda mi się pozbyć wycieku .Pozdrawianko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej jest ten problem, po roku znowu zaczęło cieknąć. Bedę znowu wymieniał przy okazji wymiany łańcucha.

Nie wiecie może jaki oring trzeba kupić na drugiej stronie tego krócica, tego co się łączy z dalszą cześcią układu (pod przepustnicą)?

Mam pytanie czy jest jakiś numer tego orignu? Jest problem z dopasowaniem jakiegokolwiek ponieważ jest /powinien być o kwadrarowym przekroju i cieżko takiego zdobyć a w aso nie wiedzą o co chodzi.

Mechanik zmieniał oringi przez kilka dni i dalej ciekło aż coś dopasował. Teraz cieknie mi znowu przy bloku a jak zdjeme cały trójnik to znowu będzie z drugim końcem problem.

Oring do bloku jest w zestawie z trójnikiem natomiast tego orginu po drugiej stronie już nie ma w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugą stronę krócca jest oring o numer części 058 121 687 o wymiarach 31,5x3,65mm.

Według katalogu i zdjęć na necie nie ma on żadnego przekroju kwadratowego, tylko standardowo okrągły.

Ten przy bloku ma wymiary 36x3,15 (037 121 687).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...